Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz #86564352 #123 üzenetére

    A Netflix használ egy olyan DRM-et, amit csak és kizárólag az Edge böngésző tartalmaz, PC-n minden más böngésző (és ez oprendszertől független) le van korlátozva 720p-re. Ezt Chrome és Firefox a "Netflix1080p" plugin fel tudja emelni 1080P-re, de ez a max, 4K csak Edge böngészőben elérhető. - btw létezik Edge Linuxra, de sosem próbáltam.

    De a Netflix Androidos telón is ilyen lekorlátozott, ha neked nyitott a bootloadered, máris nem engedi a maximális minőséget használni. Nem lehet vele mit csinálni.

    Egyébként nem, attól h. van 20 népszerű desktop disztró és még kb. 350 másik, mindegyik alatt ugyanaz a kernel, a libc, a mindenféle rendszer komponensek... Valójában kisebb a fregmentáció, mint az aktuálisan támogatott Windows verziók között. Lásd pl. a DirectX esetét, mikor ezen 11 a max, azon 12, egyiken ilyen a WDDM max verziója másikon olyan mert üzletileg így érte meg...

    A Logitech jellegű problémákra meg azt tudom mondani, hogy vagy megoldod magadnak, vagy kisírod társaiddal együtt. A gond az, hogy eleve kevesen használják a termékeiket, még kevesebb embert érdekelnek az ilyen drágább egerek, így nincs meg a kritikus tömeg. Amúgy nem, nem lenne olyan hihetetlen nagy dolog erőforrást áldozni a támogatásra. Mondjuk felvesznek még 1 fejlesztőt aki megcsinálja a supportot .deb alapokon és akkor le is tudták a dolgot...

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák