Új hozzászólás Aktív témák

  • #86564352

    törölt tag

    válasz CPT.Pirk #118 üzenetére

    "Ők csak szimplán nem akarják, mert így is megveszed a cuccukat, minek törjék magukat..."

    Így van, ez már ördögi kör marad mindig szerintem. A cégek miért foglalkozzanak 2% Linux támogatással és akkor még azon belül is fragmentált hány fajta van. Támogatás nélkül miért nőne az elterjedtség.

    Aztán egyébként is arrafelé megy a dolog, hogy böngészőben csinálsz dolgokat, főleg tartalomfogyasztás kategóriában, igaz egyelőre még butábbak a web playerek a natív programoknál.
    Hogy áll most a Linux, nem tudom pl. 4K Netflix lehetséges? Pár éve amikor voltak a rövid életű linuxos próbálkozásaim úgy emlékszem 1080p nem ment, Windows alatt a régi Edge simán vitte + letölthető natív kliens.

    Vagy én ugyan nem használom, pl. a Notion őrület ami megy most az ezernyi jegyzetelős szolgáltatás között, hiába trendi, a FAQ azt írja nincs Linux kliens és nem is tervezik, használd a webes felületet.

    A legtöbb cégnek nem számít a 2% desktop linux, csak több problémájuk lenne erőforrást fordítani erre. User szempontból pedig miért kínlódjon átlagember ez se megy, az sincs dolgokkal, nem hivatalos macerákat keresgélni fórumokon, amikor Windows-ra és Macre minden is van rendesen.

Új hozzászólás Aktív témák