Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • buherton

    őstag

    válasz MaUser #24 üzenetére

    45.000 Ł az semmi főleg egy évre. Annyit még a közmunkások is többet kapnak, de az osztrákoknál még havi szinten sem túl sok.

    Alapvetően nem értek ezzel egyet. Egy rendes IT-s fizuból meg lehet normálisan élni Mo-n. Főleg, akkor ha mindkét fél az IT területén dolgozik és nem mint takarító. Nekem legalábbis egyáltalán nincs a gondolataimban a külföldre menés és a legtöbb volt és jelenlegi munkatársamnak sem. Sőt vannak, akik a hőn áhított Nyugatról jött vissza. Az egyik kolléga USA-ból jött haza, mert elegük volt abból a vadkapitalista hozzáállásból, ami ott folyik. Mindenki a pénzedet lesi. Mesélte, hogy egyszer tenisz balesete volt és bevitték a kórházba, ahol addig nem csináltak semmit sem vele, amíg ki nem töltött mindent papírt és nem ellenőrizték a biztosítását. Se fájdalom csillapító se semmi, holott törés gyanu állt fenn. Sőt a röntgent is úgy kellett kikönyörögni, hogy legyen felvétel a lábáról. Egy másik sztori, amikor egy ember összeesett a boltban kihívták a rendőrt, aki először megnézte, hogy milyen biztosítása van majd ha lett volna, akkor azt a mentőt hívják, de mivel nem volt semmilyen, így a halottas kocsit hívta. No azért ez Nyugaton nem általános, mert pl. a svédeknél kiváló szociális háló van, de pl. Angliában - amennyire én tudom - rosszabb az egészségügyi ellátás, mint ide haza.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • #95561216

    törölt tag

    válasz MaUser #24 üzenetére

    Ezt elárulhatnád, mit kell tenni linkedinen ahhoz, hogy külföldről megtaláljanak? :D Magyaroktól kapom dögivel, bezzeg ahonnét érdekelne..

  • MongolZ

    addikt

    válasz MaUser #24 üzenetére

    "Kb. 10 olyan ex munkatársat tudnék mondani, aki itthoni viszonylag jó it-s fizuból nekiállt családot alapítani. Amikor aztán rájöttek, hogy egy fizuból házban lakni esélytelen, "muzulmánokkal" élhetsz együtt és három hónapokat várni egy nyamvadt ct-re vagy mr-re, hát simán léptek. És teljesen igazuk van. Egyszeri programozóként lesz egy olyan minőségű életed "nyugaton" ami itthon elérhetetlen."

    Hol kell hónapokat várni CT-re meg MRI-re???
    Én szerintem kevesebbet kapok, mint egy átlagos IT-s, mégis van házam, 2 gyerekem, 2 autónk. Így 1 fizetéssel, gyerekek mellett kb. épphogy kijövünk, félretenni nem tudunk, de ezt az átlag feletti színvonalat simán tartjuk.
    Nem azt mondom, hogy nem értem meg azokat, akik kimennek, hogy ha tehetném (nem kellene itthon vigyázni senkire), akkor valószínűleg már én sem lennék itthon, viszont marhára felidegesítenek azok, akik hazavisznek havi 400-450e nettót, és utána sírnak, hogy mennyire nem viszik semmire. Ott már azért nagyon nagy gáz van.

  • buherton

    őstag

    válasz MaUser #67 üzenetére

    Szerintem te egyáltalán nem vagy a realitás talaján és olyat akarsz elérni, amit már nem valószínű (de cáfolj meg!), hogy elérheted (vagy akár én is). Csak veled ellentétben én örülök annak, amim van, és inkább boldog akarok lenni, hogy ennyi megadatott, mint keseregni, hogy miért csak ennyi? Valóban nem fogok annyi ideig szabadságon lenni, mint a svéd, de velük ellentétben nálunk van munkanap áthelyezés, amivel egy hosszú hétvége adódhat. Idén voltunk egy hosszú hétvégén Egerben, elmentünk egy hétvégére a Mátrába, egy napos kirándulás Balatonfüredre, majd egy másik nap Badacsony, másik nap Szigliget. Megyünk még Szegedre, Zalaegerszegre, nászútra pedig a lillafüredi Palota szálló lakosztályába megyünk majdnem egy hétre. A Bihari hegységet is meg kellene nézni ismét. Idén majdnem sikerült, de Nagyszalontáig jutottunk. Nem egy 3 hetes afrikai kirándulás, de nekem elég.

    Messze jobb EÜ elállátás USA-ban? Csak akkor, ha sok pénzed van, ami egy középosztálybelinek pont nincs. Különben a doktor bácsi úgy gyógyít, hogy elmondod neki a panaszodat, majd valamilyen indokkal kimegy a rendelőből. A megfelelő könyvben megnézi, hogy melyik betegség illik legjobba a bajaidra és annak mentén jár el.

    Amennyire én tudom, Angliában rosszabb a helyzet.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • ntomka

    nagyúr

    válasz MaUser #81 üzenetére

    Nem minden IT dolgozó kompetens olyan szakterületen amiért ennyit fizetne bárki is. Azért IT-s és IT-s között rengeteg különbség van, ez egy baromi naggyá nőtt iparág, és növekszik folyamatosan.

    ツ Headphones on - World off

  • Yeffy

    veterán

    válasz MaUser #81 üzenetére

    na hát igen, én nem vagyok jó - sőt, semmilyen - IT-s :)) nem ártana szakosodnom valamerre.
    sajna nem vagyok otthon az ilyen jellegű munkákban/bértáblájukban, ezért is tartom kissé félrevezetőnek a számokat.
    aztán úgy látszik, hogy már nem olyan légből kapottak ezek a számok otthon, de azért valamit villantani kell hozzá.

    eléggé eye opener volt hétszámjegyű nettós állásajánlatokat kapni.
    hát, az enyhe kifejezés, hogy eye opener :D :Y

    az utolsó, hozzám címzett bekezdésre meg giga +1 :K

    JasL: ?? :F láttam, és reagáltam is rá feljebb

    Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

  • #35193216

    törölt tag

    válasz MaUser #81 üzenetére

    Említetted Veszprémet, na ott nem ez a helyzet, nagyjából a pesti bérek fele érhető el, de az is csak jó esetben, nem véletlenül megy Pestre, ha nem külföldre az ott végzett it-sek többsége.

  • MongolZ

    addikt

    válasz MaUser #94 üzenetére

    Ez általános jelenség kb. minden szakmára és sajnos munkáltatói oldalról sem egyszerű dolog. Én úgy gondolom, hogy nagy általánosságban beszélve a középvezetői réteg a gyenge, hogy nem ismeri föl, kik azok, akiket meg kell becsülni, vagy nincs meg az eszközük arra, hogy megbecsülhessék őket (nem adhatnak prémiumot, ha adhatnak, nem ők mondják meg, hogy kinek, nem emelhetnek fizut, stb.).

    A probléma gyökere szerintem ott van, hogy ez a divatos hülyeség, a HR, az utóbbi években mindenbe beleszólt, és ők csak annyit látnak, hogy van 5 dolgozó, abból 2 elmegy, nem baj, veszünk fel másik 2-t, közben meg nem ilyen egyszerű az egész. Szerencsére a HR "hatalma" mostanában igencsak csökken. Egy újabb divatőrületnek vége.

    [ Szerkesztve ]

  • #35193216

    törölt tag

    válasz MaUser #94 üzenetére

    De pont te írod, hogy ha ezen cégeknél vagy, bent nem kapod meg az emelést. Tehát azok a versenyképesebb bérek csak úgy jöhetnek össze, ha közben váltasz. Ez persze Pesten is így van, de ott van is lehetőség nagyobb kockázatok nélkül váltani, de ahol 3 cég van, ott necces. Aki elmegy Pestre, persze később haza meher jó bérért, de akkor már a fővárosban még többet kaphatna, szóval választhat a több pénz és az élhetőbb környezet között. De ehhez először el kellett költöznie.

Új hozzászólás Aktív témák