Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • buherton

    őstag

    válasz ntomka #2 üzenetére

    Pont egy ismerősöm gondolkodott el egy anglai álláson. 45.000 GBP ígértek neki bruttóban. Elkezdett számolgatni és kérdezgetni a kint élő ismerősöket majd az jött neki, hogy ennyiért nem éri meg kimenni. Kevés. Vissza is írt a fazonnak, hogy év 60.000 elvállalja. Természetesen visszautasították, mert tudták, hogy ő közép-európai és hogy úgy is lesz, aki elvállalja ennyiért.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz hibavissza #5 üzenetére

    A kollegám már régen nem kezdő és egy kezdő fizetésért nem fog kipattani Angliába. Annyi biztos, hogy többet keres, mint 350k nettó/hó, de hogy mennyit azt tudom, mert nem az én dolgom.

    OFF: nyilván egy infós topicban nem egy bölcsész munkatársat fogok példának felhozni, hanem egy infós szakmához közel állót, aki ráadásul még érintett is.

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz t72killer #6 üzenetére

    Ő utána számolt és nem gondolom azt, hogy ne kalkulált volna mindennel. Neki már a bölcsi/óvoda/iskola nem érdekes. Fele annyi a lakbér Angliában? Ez nekem nagyon hihetetlennek hangzik.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz demagóg #19 üzenetére

    Ő nem adta el sehogy sem magát. Linkedin-en fent volt, kitöltötte ahogy kell és ennyi. Őt keresték meg. Alapvetően nem célja külföldre menni csak akkor, ha kap egy nagyon jó ajánlatot.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz MaUser #24 üzenetére

    45.000 Ł az semmi főleg egy évre. Annyit még a közmunkások is többet kapnak, de az osztrákoknál még havi szinten sem túl sok.

    Alapvetően nem értek ezzel egyet. Egy rendes IT-s fizuból meg lehet normálisan élni Mo-n. Főleg, akkor ha mindkét fél az IT területén dolgozik és nem mint takarító. Nekem legalábbis egyáltalán nincs a gondolataimban a külföldre menés és a legtöbb volt és jelenlegi munkatársamnak sem. Sőt vannak, akik a hőn áhított Nyugatról jött vissza. Az egyik kolléga USA-ból jött haza, mert elegük volt abból a vadkapitalista hozzáállásból, ami ott folyik. Mindenki a pénzedet lesi. Mesélte, hogy egyszer tenisz balesete volt és bevitték a kórházba, ahol addig nem csináltak semmit sem vele, amíg ki nem töltött mindent papírt és nem ellenőrizték a biztosítását. Se fájdalom csillapító se semmi, holott törés gyanu állt fenn. Sőt a röntgent is úgy kellett kikönyörögni, hogy legyen felvétel a lábáról. Egy másik sztori, amikor egy ember összeesett a boltban kihívták a rendőrt, aki először megnézte, hogy milyen biztosítása van majd ha lett volna, akkor azt a mentőt hívják, de mivel nem volt semmilyen, így a halottas kocsit hívta. No azért ez Nyugaton nem általános, mert pl. a svédeknél kiváló szociális háló van, de pl. Angliában - amennyire én tudom - rosszabb az egészségügyi ellátás, mint ide haza.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz fatal` #34 üzenetére

    Ha nem kis sufni cégnél dolgozik az ember, akkor kifizetik becsülettel. Nekem egyszer volt, hogy a hétköznapi és hétvégi túlóra miatt a fizetésem majdnem felével megemelkedett. :)

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz MaUser #67 üzenetére

    Szerintem te egyáltalán nem vagy a realitás talaján és olyat akarsz elérni, amit már nem valószínű (de cáfolj meg!), hogy elérheted (vagy akár én is). Csak veled ellentétben én örülök annak, amim van, és inkább boldog akarok lenni, hogy ennyi megadatott, mint keseregni, hogy miért csak ennyi? Valóban nem fogok annyi ideig szabadságon lenni, mint a svéd, de velük ellentétben nálunk van munkanap áthelyezés, amivel egy hosszú hétvége adódhat. Idén voltunk egy hosszú hétvégén Egerben, elmentünk egy hétvégére a Mátrába, egy napos kirándulás Balatonfüredre, majd egy másik nap Badacsony, másik nap Szigliget. Megyünk még Szegedre, Zalaegerszegre, nászútra pedig a lillafüredi Palota szálló lakosztályába megyünk majdnem egy hétre. A Bihari hegységet is meg kellene nézni ismét. Idén majdnem sikerült, de Nagyszalontáig jutottunk. Nem egy 3 hetes afrikai kirándulás, de nekem elég.

    Messze jobb EÜ elállátás USA-ban? Csak akkor, ha sok pénzed van, ami egy középosztálybelinek pont nincs. Különben a doktor bácsi úgy gyógyít, hogy elmondod neki a panaszodat, majd valamilyen indokkal kimegy a rendelőből. A megfelelő könyvben megnézi, hogy melyik betegség illik legjobba a bajaidra és annak mentén jár el.

    Amennyire én tudom, Angliában rosszabb a helyzet.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

Új hozzászólás Aktív témák