Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • buherton

    őstag

    válasz MaUser #24 üzenetére

    45.000 Ł az semmi főleg egy évre. Annyit még a közmunkások is többet kapnak, de az osztrákoknál még havi szinten sem túl sok.

    Alapvetően nem értek ezzel egyet. Egy rendes IT-s fizuból meg lehet normálisan élni Mo-n. Főleg, akkor ha mindkét fél az IT területén dolgozik és nem mint takarító. Nekem legalábbis egyáltalán nincs a gondolataimban a külföldre menés és a legtöbb volt és jelenlegi munkatársamnak sem. Sőt vannak, akik a hőn áhított Nyugatról jött vissza. Az egyik kolléga USA-ból jött haza, mert elegük volt abból a vadkapitalista hozzáállásból, ami ott folyik. Mindenki a pénzedet lesi. Mesélte, hogy egyszer tenisz balesete volt és bevitték a kórházba, ahol addig nem csináltak semmit sem vele, amíg ki nem töltött mindent papírt és nem ellenőrizték a biztosítását. Se fájdalom csillapító se semmi, holott törés gyanu állt fenn. Sőt a röntgent is úgy kellett kikönyörögni, hogy legyen felvétel a lábáról. Egy másik sztori, amikor egy ember összeesett a boltban kihívták a rendőrt, aki először megnézte, hogy milyen biztosítása van majd ha lett volna, akkor azt a mentőt hívják, de mivel nem volt semmilyen, így a halottas kocsit hívta. No azért ez Nyugaton nem általános, mert pl. a svédeknél kiváló szociális háló van, de pl. Angliában - amennyire én tudom - rosszabb az egészségügyi ellátás, mint ide haza.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • #95561216

    törölt tag

    válasz MaUser #24 üzenetére

    Ezt elárulhatnád, mit kell tenni linkedinen ahhoz, hogy külföldről megtaláljanak? :D Magyaroktól kapom dögivel, bezzeg ahonnét érdekelne..

  • MongolZ

    addikt

    válasz MaUser #24 üzenetére

    "Kb. 10 olyan ex munkatársat tudnék mondani, aki itthoni viszonylag jó it-s fizuból nekiállt családot alapítani. Amikor aztán rájöttek, hogy egy fizuból házban lakni esélytelen, "muzulmánokkal" élhetsz együtt és három hónapokat várni egy nyamvadt ct-re vagy mr-re, hát simán léptek. És teljesen igazuk van. Egyszeri programozóként lesz egy olyan minőségű életed "nyugaton" ami itthon elérhetetlen."

    Hol kell hónapokat várni CT-re meg MRI-re???
    Én szerintem kevesebbet kapok, mint egy átlagos IT-s, mégis van házam, 2 gyerekem, 2 autónk. Így 1 fizetéssel, gyerekek mellett kb. épphogy kijövünk, félretenni nem tudunk, de ezt az átlag feletti színvonalat simán tartjuk.
    Nem azt mondom, hogy nem értem meg azokat, akik kimennek, hogy ha tehetném (nem kellene itthon vigyázni senkire), akkor valószínűleg már én sem lennék itthon, viszont marhára felidegesítenek azok, akik hazavisznek havi 400-450e nettót, és utána sírnak, hogy mennyire nem viszik semmire. Ott már azért nagyon nagy gáz van.

Új hozzászólás Aktív témák