Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz oO7 #423 üzenetére

    többi meg szívjon miattuk ?

    Miért is? Nem értem.

    Tegyenek mindegyikre wint, de ne aktiválják azt. Ha kell nekem, kifizetem a licenc kulcsot, amit kérek az eladótól, aki mondjuk egy webes felületen keresztül lefoglal egyet, vagy akármilyen más megoldással ad a rendelkezésre álló mennyiségből, amit az adott gyártó biztosít majd, ahogy eddig. Ha nem kell, akkor megy a gép próbaidős win -el, vagy eleve legyalulom róla, és ráteszem ami nekem kell.... Ez mindenkinek jó lenne, és semmibe se fáj a cégeknek sem, mert egyféle gép lesz továbbra is. Egy adatbázis üzemeltetése meg ne legyen már probléma, ha egyszer ez az adatbázis jelenleg is meglévő dolog (a licenc kulcsokat csak tárolják valahol) csak a kezelés változna picit. Ha meg a vásárlónak ennél is extrább igényei vannak, az legyen alku tárgya.... De ne legyen kötelező megvenni a windows -t, ha egyszer nekem az nem kell, és nem fogadom el azt a sz..os licenc -et, ami NEM A GÉPRE vonatkozik..

    Ezt már mások is leírták itt is más szavakkal, de aki lusta visszaolvasni, annak itt egy ötlet...

    De még ennél is jobb lenne ha lemezeket adnának a géphez, zárt csomagolásban, benne a kóddal. Ha kell elveszem én, és fizetem, ha nem akkor odaadják másik géphez. A kereskedő meg kap annyit, amennyiről azt gondolja, hogy igénye van rá. Így még a rejtett partícióval sem kell bajlódni, legföljebb a driver -eket oda pakolni, hogy a telepítő lemez is egységes maradhasson. De lehetne ezer másik megoldás is, ami pofon egyszerűen megoldaná a helyzetet. Gondolom a különböző háttérmegállapodások is hátráltatják az ilyen megoldások bevezetését..

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák