Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz dabadab #3 üzenetére

    De miért? Megvásároltad a játékot rendben. Játszhatsz vele, fel is töltheted a belőle készült videókat, rendben. No de hogy mindezzel pénzt is keress?
    Ez már majdnem olyan, hogy megveszem az audio cd-t átírom és eladom pénzért az írott cd-t.

    @darky@:

    Annak sose lesz vége! :D Rendszeresen ugyan nem szoktam nézni, de így is feltűnt, hogy már jó egy éve csak a rinyálás megy... hogy így abbahagyja meg úgy abbahagyja stb stb... aztán mégsem. Kommenteket is letiltotta már az elmúlt 1 évben legalább 3x majd újra engedélyezte... mintha élvezné hogy fikázzák... nem is értem. Pedig tényleg van pár jó videója. Csak nem értem mért csinál még mindig magyaroknak magyarul videót mikor már évek óta "velük" van a legnagyobb gondja.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz dabadab #7 üzenetére

    Okés így már részben értem.
    De amire én céloztam az mintha pl egy filmhez hasonlítanánk egy játékot. Mert hiába te játszod azt valaki elkészítette. Persze nem konkrétan azt a mozzanatot ahogyan te játszol, hanem a karaktert, a textúrát az AI-t stb...
    Tehát nekem ez hasonló, mint amikor megveszel egy filmet BD lemezen és megnézitek a családdal. Ez így rendben is van. De ha leviszed a kocsmába és berakatod az ottani lejátszóba az már külön jogdíjköteles mert nagyobb nézőszám előtt játszod le.
    Na én erre a példára asszociálom a videójátékokat is. (attól függetlenül hogy komoly érzelmek nem kötnek a dologhoz, csak érdekesség). Persze lehet tévesen.

    @weiss:

    Elsőre jó volt a hasonlat, de átgondolva már nem. A videójáték nem egy tervezőprogram. Ismerni kéne milyen szerzői jogok érvényesek rá, nem tudom. De egy tervezőprogram azért van, hogy tervezz vele ami aztán a saját tulajdonod lesz. Videójáték viszont konkrétan nem ilyen funkciót lát el.
    Hasonlóan egy filmhez megint. Az rendben van, hogy megveszed megnézed stb... De ha kivágsz jelenteket, összevágod stb őket és eladod kvázi új filmként a már jogvédett filmrészleteket tartalmazó klippet akkor az szerintem megint csak aggályos.

    De mondom, nincs ellenemre az ilyen, nem érzek ellenszenvet, felőlem annyit keres vele bárki amennyit akar... Csak érdekesség.

    @Ghard:

    Egyetértek. Csak az a gond, amit MageRG is írt. Hogy a játékokban szereplő zenék miatt eddig is tiltották pár országban az ilyen videókat. Sőt, most ahogy hallottam már nem csak a konkrét zene jelent gondot, hanem a játékokban lévő átvezetővideók zenéi, egyéb zenei betétek is jogvédettek.
    Tehát mittomén mikor mész a CoD-ban és jön a nagy kaszálás és beindul a pörgős aláfestőzene, na már az is jogvédett azt sem lehet benne hagyni.
    Na de konkrét játék hang nélkül nyomatni egy gameplayt az nulla. Az semmi. Mintha süketen tolnád végig a játékot. Úgy az elveszti az élvezeti faktorának jórészét emiatt. Tehát én biztos nem néznék végig egy gameplayt úgy, hogy csak a narrátor dumál alatt a játékból meg egy deka hang nem szűrődik ki.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz mallee #14 üzenetére

    Nem nem akarom keverni, csak valahogy így tudtam bemutatni amire gondoltam. Persze akkor az Autocad-et se keverjük egy mezei játékkal. :)
    Reklámnak reklám igen. Bár emiatt épp nem is értem az egészet. Hiszen nem a fejlesztőcégek kezdeményezték az akciót. Sőt. Akkor mire volt ez jó vajon? Mert max kevesebb nézettséget generál ami kevesebb reklámbevétel mindenkinek.

  • Dany007

    veterán

    válasz #06658560 #22 üzenetére

    Most erre egy mondatban tudnék reagálni, de talán kötekedésszagú lenne, az meg nem célom: The Stanley Parable. Ennyit arról hogy ki hogyan alakítja azokat a történéseket. :)
    De nyilván értem mire gondolsz. Szóval okés, a film nem jó példa. Mondok másikat.

    Grafikai tervezés. Csinálok egy szórólapot. Tökmindegy milyet. Én csinálom, de a neten találok hozzá egy szép fotót. Letöltöm és beleszerkesztem a grafikába. Majd a végén kapok egy komplett grafikai anyagot XY által fotózott és a netről ingyen letöltött képpel együtt. Majd ez kimegy a nyomdába amiből csinálnak 100k darabot amit jópénzért eladok.
    Na ez például biztosan tiltott dolog. Hiába te szerkeszted össze a grafikát és más művét csak felhasználod egy részeként ebből nem lehet hivatalosan pénzt csinálni csak ha megvetted az adott fotót. Ugye vannak is erre való oldalak, ahol sok esetben még az is szabályozva van, hogy milyen felhasználási módra kívánod megvásárolni az adott képet / fotót / grafikát. Más összegbe kerül ha csak weboldalhoz kell, másba ha plakátot csinálsz és megint másba ha 100k fölötti szórólaphoz kell.

    Mert itt is fennáll az amit leírtál. Hogy nem a fotós munkáját terjesztem és adom el pénzért, hanem csak felhasználom egy részét, átszerkesztem, photoshoppolom stb... És a végén a sajátomként adom el az egészet, aminek szintén csak egy apró része az adott fotós fotója. Ettől függetlenül tiltott.
    Ez sem jó hasonlat?

    A tervezés azért nem jó példa, mert a program a tervet te készíted gyakorlatilag a semmiből. A program csak arra nyújt lehetőséget, hogy miként húzd a vonalakat. Egy játékban te az előre elkészített textúrákat mozgatod az előre elkészített textúrákon belül. És azért valljuk be a legtöbb mai játék fullon lineáris. Csak egyfelé mehetsz, ugyanazokat az ellenfeleket irthatod ki előre scriptelt jelentek vannak amik mindenkinél ugyanúgy zajlanak stb stb stb .... (persze biztos van kivétel)

    @TPG:

    Igen, ez így jogos és korrekt lenne szerintem is. De akkor vegyék csak szépen bele a zenéket, zenei betéteket is. Mert csak úgy lenne értelme.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Dany007 #28 üzenetére

    "Most erre egy mondatban tudnék reagálni, de talán kötekedésszagú lenne, az meg nem célom: The Stanley Parable."

    Még ehhez annyit, hogy más az, amikor te magad vágsz össze egy gameplay videót mondjuk egy multis clanwar-ból és megint más az amikor csupán pontról-pontra végigjátszod a játékot ahogy azt a készítők eltervezték előre és ahogy azt ők megírták.
    Mert szvsz egy multis meccs vagy valami hasonló fragvideó összeválogatása, összevágása már inkább nevezhető egyedi műnek, mint amikor csak simán végigviszi az ember a játékot.

    @Pete55555:

    "YT hülye volt, oldja fel a tiltásokat, és álljon le velük. Pont."

    Jó, ez mondjuk egyértelmű. Amit a youtube művelt az elmúlt pár évben az katasztrófa. Legszívesebben átpártolnék egy másik hasonló oldalra. Én úgyis csak zenét hallgatni járok fel többnyire... De az is katasztrofális. A flash-sel együtt ahogy van!

    @#33) Kopi31415:

    Okés. Ez így korrekt. :R Nem szőrszálhasogatok tovább. : )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák