Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rive

    veterán

    válasz #06658560 #22 üzenetére

    Egyetlen kódsort sem terjesztesz a játékból.

    Hümm.

    Viszont a video 'beágyazva' tartalmaz olyan objektumokat (sőt, szinte csak olyat tartalmaz), amiket a kiadó 'tulajdonol'.

    [ Szerkesztve ]

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • Dany007

    veterán

    válasz #06658560 #22 üzenetére

    Most erre egy mondatban tudnék reagálni, de talán kötekedésszagú lenne, az meg nem célom: The Stanley Parable. Ennyit arról hogy ki hogyan alakítja azokat a történéseket. :)
    De nyilván értem mire gondolsz. Szóval okés, a film nem jó példa. Mondok másikat.

    Grafikai tervezés. Csinálok egy szórólapot. Tökmindegy milyet. Én csinálom, de a neten találok hozzá egy szép fotót. Letöltöm és beleszerkesztem a grafikába. Majd a végén kapok egy komplett grafikai anyagot XY által fotózott és a netről ingyen letöltött képpel együtt. Majd ez kimegy a nyomdába amiből csinálnak 100k darabot amit jópénzért eladok.
    Na ez például biztosan tiltott dolog. Hiába te szerkeszted össze a grafikát és más művét csak felhasználod egy részeként ebből nem lehet hivatalosan pénzt csinálni csak ha megvetted az adott fotót. Ugye vannak is erre való oldalak, ahol sok esetben még az is szabályozva van, hogy milyen felhasználási módra kívánod megvásárolni az adott képet / fotót / grafikát. Más összegbe kerül ha csak weboldalhoz kell, másba ha plakátot csinálsz és megint másba ha 100k fölötti szórólaphoz kell.

    Mert itt is fennáll az amit leírtál. Hogy nem a fotós munkáját terjesztem és adom el pénzért, hanem csak felhasználom egy részét, átszerkesztem, photoshoppolom stb... És a végén a sajátomként adom el az egészet, aminek szintén csak egy apró része az adott fotós fotója. Ettől függetlenül tiltott.
    Ez sem jó hasonlat?

    A tervezés azért nem jó példa, mert a program a tervet te készíted gyakorlatilag a semmiből. A program csak arra nyújt lehetőséget, hogy miként húzd a vonalakat. Egy játékban te az előre elkészített textúrákat mozgatod az előre elkészített textúrákon belül. És azért valljuk be a legtöbb mai játék fullon lineáris. Csak egyfelé mehetsz, ugyanazokat az ellenfeleket irthatod ki előre scriptelt jelentek vannak amik mindenkinél ugyanúgy zajlanak stb stb stb .... (persze biztos van kivétel)

    @TPG:

    Igen, ez így jogos és korrekt lenne szerintem is. De akkor vegyék csak szépen bele a zenéket, zenei betéteket is. Mert csak úgy lenne értelme.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák