Új hozzászólás Aktív témák

  • _cHAos_

    aktív tag

    Pár dolgot hozzászólnék, mert a hozzászólások 80%-a teljes kapufa:

    1. egy rövid ideje kormányhivatalban dolgozom, van rálátásom pár dologra
    2. ez egy nagyon jó fejlesztés, tényleg az állampolgárok érdekeit szolgálja
    3. hogy mennyire lesz fair az anyagi költségek kezelése azon feleslges előre ugrálni, főleg hogy alapvetően egy jó dologról van szó, ennek a fejlesztésnek szerintem örülni kellene
    4. nekem úgy tűnik, hogy a topikban olyanok foglalnak állást IT biztonságról, akik életükben maximum Windows jelszót állítottak be vagy egy mintás feloldást az okostelefonjukhoz: egy személyazonosító okmány PIN kódját emailben elküldeni az mindenen túlmegy, más kérdés, hogy a PIN kód személyes kiadása helyett egyszerűen megkaphatnák az állampolgárok a PIN kód egyik felét SMS-ben a másik felét emailben.
    (csak zárójelben jegyzem meg,nagy pénzügyi cégeket (bankok, biztosítók) audtiáltam, az a szint, amikor valaki kb. meghal , ha kiderül, hogy pl egy szerverre nem lát rá a biztonsági kamera)
    5. egy központosított homogén infrastruktúrát egyrészt sokkal könnyebb megvédeni, másrészt biztonságosabb is
    6. a papír alapú ügyintézést addig nem lehet sajnos megszűntetni, amíg az állampolgárok 30%-a (becslés :DDD ) alkalmatlan arra, hogy elektronikusan intézze az ügyeit, nem kell részletezni szerintem, lehet alá is becsültem :N

    üdv.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák