Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Reggie0

    félisten

    válasz GreenGoblin #34 üzenetére

    Teves a felvetes. Senki sem akar 100%-ban eltunni. Mondjuk attol meg, hogy felcsatlakozol egy toronyra messze nem fognak mindent tudni. Nem veletlen kuld GPS kordinatat a segelyhivonak a telo, mert a tornyos haromszogeles nagyon pontatlan.

  • bambano

    titán

    válasz GreenGoblin #34 üzenetére

    téves, feltöltős simmel sem lehet eltűnni, mióta kötelező éves adategyeztetés van.
    de bontsuk kétfelé a dolgot:
    1. az, hogy a mobiltornyok és a szolgáltatók látják, hogy merre megyek, nem annyira fáj, mert egyrészt csak azt látják, hogy merre megyek, másrészt a magyar szolgáltatók elvileg a gdpr hatálya alá tartoznak, tehát nem teljesen hülyeség azt gondolni, hogy valamennyire korlátozva vannak.
    2. a nagyobb probléma, mikor mindenféle appok mindenféle adatot tolnak ki meghatározhatatlan szerverekre, senki sem tudja milyen országokba, stb. ez ellen lehet védekezni, ha ezek az appok nincsenek a telefonodon és nincs rajta bekapcsolva se a mobilnet, se a wifi, se a gps.

    én ezt csinálom, hiába van viszonylag korszerű mobilom, gyári állapotában van, egy appot se raktam rá, és a mobilnet ki van kapcsolva. ez sem jó teljesen, tehát elfogadok bizonyos mértékű kritikát ezzel kapcsolatban, csak másrészről kényszer is van, hogy a telefonálást, elérhetőséget hajlandó vagy-e teljesen feláldozni a teljes követhetetlenség árán.

    a másik, hogy nálam szokott lenni rf árnyékolás, tehát ha elkapna az ideg, hogy ne tudjanak követni, akkor le tudom úgy árnyékolni a telefonomat, hogy nem tudnak követni, igaz, akkor a telefonálásnak is finító.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák