Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dajkopali

    addikt

    válasz Silεncε #7 üzenetére

    ez a dolog nem erről szól
    hihetetlen kiterjedt lett az IT-világ, elképesztő a szegmentálódás, ami azt jelenti, hogy szinte önálló univerzum, ahol segéd- és szakmunkásokra épp úgy szükség van, mint magasan képzett programozókra: mindenkinek megvan a maga helye
    most abban a fázisban vagyunk, hogy a digitalizálódás terjedése miatt a legtöbb területen munkaerőhiány lépett fel, érthető módon
    ki fog ez alakulni, olyan ez, mint a nagy építkezések korában: kellett kőműves is, meg építészmérnök is

    [ Szerkesztve ]

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

  • azbest

    félisten

    válasz Silεncε #7 üzenetére

    Láttam már példát rá, hogy programozás nélkül elvégzett valaki egy bsc programozó szakot. Már követelmény szerint is szinte minden beadandót elhagynak az egyik helyen. Szóval nagyban függ attól, hogy hova jársz és mikor.

    (#10) Narxis
    ez is nagyban függ attól, hová jársz okj-re. Voltam több helyen is. Az egyiknél, programozó okj-n sokkal több gyakorlat volt és sokkal alaposabb, mint az egyetem első 2 évében. Adatbáziskezelés kapcsán pedig ég és föld volt a különbség az adott okj javára. Máshol, másik képzésen meg semmi sem volt, mert oda inkább szoftverüzemeltetői ismereteket szántak.

    (#12) izd6583sawoe
    annó számtech programozó okj egy éves képzésre helyben érettségizett szakközepes, vagy szoftverüzemeltető okj volt a beugró. A szoftverüzemeltetőt meg csak vizsgára menéssel szereztem meg hozzá, mint kiderült, pont a megcélzott iskola oktatói voltak a vizsgabizottségban is. Ez persze nem jelenti azt, hogy bárkinek ment volna így, a középsulimban benne voltam a keménymagban, akik a géptermekben éltek :DDD Ez programozó suli volt anno a legjobb élményem iskola kapcsán. Sajnos azóta úgy tudom beolvasztották több más intézménnyel együtt. Szolnokon.

    (#15) Clorf
    a kreditrendszer, meg a beszámítás itthon teljes káosz. Annó egyetemi jelentkezléseknél ugyanoda, négy alkalommal négyféleképpen számítottak vagy nem számítottak be korábbi végzettségeket, érettségi jegyeket. A legutolsó alkalommal, amikor végül beintettem, központilag elutasították a jelentkezést azzal, hogy a számítástechnika érettségim túl szakmai, s csak az informatikát fogadják el, mint általános művelő tárgyat. Mindamellett, hogy szoftverüzemeltető, számtech programozó és gazdasági informatikus II okjm is van :DDD Közben az adott egyetem r&d csapatában dolgoztam alkalmazottként, csak gondoltam szabadidőmben (naív) majd talán megszerzem a diplomát.
    Viszont, programozó helyett simán felvettek volna a gazdaság informatikus szakra matek+töri érettségivel. A képzés első két éves tárgyai nagyban fedik egymást. Mindkettőt telerakták matekkal :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák