Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz GeryFlash #33 üzenetére

    Azért a 2. mondat egy kissé durva volt... :U Igenis, igaza van P.H.-nak. Hozzáértőként látja, mi sülhet ki belőle, ha nincsenek ezek a dolgok előre lefektetve. Ez nem egy könnyed téma. Egyébként valószínűleg ő lenne az első, aki segít! De talán éppen te vetted most el az ő kedvét ettől.

  • P.H.

    senior tag

    válasz GeryFlash #33 üzenetére

    Meg sem fordult a fejemben - dezz jól írta; ha így jött le, elnézést kérek -, hogy a hozzászólásomban felfedezhető lehet bármilyen rossz indulat, viszont a témába némi belelátással rendelkezve nem tudom, hogy mi a kérdés. Ez olyan, mintha meglátnál más fórumon egy olyan témát, hogy "A Nagy VGA Topic" vagy "Mindent a VGA-kről". Te mit írnál bele? Vagy írnál bele, ha az egyik hsz egy Matrox-ról szólna, egy másik meg egy HD6990-ről, a következő pedig megint a 6600GT-ről?

    Ha az a kérdés - és erre bátorítom is cer-t -, hogy mi az az AVX2, akkor erről lehet írni; nyilván ha ez a kérdés felvetődik és nem elég ez a dokumentáció, akkor érdemes lenne egy cikkben onnan indulni, hogy mi az a SIMD és miért is SISD az x86/x87. De arról ne essen szó akkor a topikban, hogy de hát az ARM... (mert erre meg jövök én azzal, hogy de hát az Itanium; ne rémisszen meg a barátságos felület, bármikor átküldöm a 4000 oldalas Instruction Set Reference-t :) ).
    De azt érdemes figyelembe venni, hogy egy ilyen x86/x64 leírás 20-25 oldalas is lehet, mire elér az AVX2-ig, és ez még a linkelt dokumentációk nagyságát figyelembe véve elég silány (kb. 1-2%) lefedettséget és magyarázatot adna. Tehát billentyűzetet ragadni akkor fog valaki is, ha definiálva van, hogy miről is kellene írni.

    Azt is érdemes figyelembe venni, hogy egy x86/x64 utasításkészlet megértése kb. alapvető assembly programozási tudással is felruházza az embert, tehát azt érdemes lefektetni előre, hogy kell-e ilyen mélység, vagy nem.

    A harmadik kérdés pedig azt takarja, hogy "x86" alatt manapság legalább az i386-ot értik (Linux-kerneleknél főleg, az első is erre készült), de Pentium Pro/Pentium2/PIII alatt ma már nem igazán van igény ilyesmire.

    Ha ezek a kérdések tisztázva vannak, akkor nem elképzelhetetlen, hogy valaki "tollat ragad" és ír erről a témáról. De az biztos, hogy a processzorok két dologra jók:
    - vitrinbe, gyűjteménybe
    - programozni őket, erre vannak a (több ezer oldalas) utasításkészlet-leírások, amit a legkisebb CPU-gyártó is közzétesz (már alig van olyan, hogy reverse engineering ebben a témában): mindegyik gyártónak érdeke, hogy minél többen programozzák az ő termékeit. Tehát x86/x64- vagy ARM-alapú CPU-t bárki készíthet (vagy emulálhat akármin) saját szórakozására; viszont a megoldását továbbadni nincs joga sem pénzért, sem ingyen.

    [ Szerkesztve ]

    Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

Új hozzászólás Aktív témák