Új hozzászólás Aktív témák

  • Nagy Gábor

    tag

    válasz x007 #153 üzenetére

    Kedves x007!

    Talán el is olvashatnád, amit beidézel. Nem azt írtam, mert az hülyeség lenne, hogy "az összes nem Windows felhasználó egyben tudatos felhasználó is", hanem hogy gyakrabban választ NEM Windows platformot. Tudom, hogy a különbség látszólag csak árnyalatnyi, de lényeges. Az Ubuntut pedig nem én hoztam fel példának, hanem az a hozzászóló, akinek a levelére válaszoltam. Én csak megemlítettem vala, hogy az alternatíva lehet akár az Ubi is.

    Magam is tudom, hogy aki keményvonalas Linux párti, az rendszerint a saját kedvenc disztrójára esküszik, ami Debian, Redhat, Suse, vagy akármi. Emellett az Ubuntut - némi joggal - sokan egy olyan disztribúviónak tartják, amit elsősorban azoknak szántak, akik nem értenek, és nem is akarnak érteni az OS lelkivilágához, csak egyszerűen használni akarják a gépet, valahogy úgy, ahogy a biztonsággal fikarcnyit sem törődő egységsugarú Windows felhasználók. Tudod a "majd a rendszergizda megoldja" típus.

    Írod még: ...akkor a Windows felhasználók minimum 89%-a nem tudatos felhasználó... Hát nem tom...
    Vírusokkal, IT- és adatbiztonsággal és rendszer-üzemeltetéssel, oktatással foglalkozom majd 20 éve. Jó lenne, ha a felhasználók legalább tizede tudatos lenne. Hatalmas eredménynek tartanám! Ha a te környezetedben mások az arányok, akkor irigyellek. Az én tapasztalataim sajna nem adnak okot ilyen derűlátásra.

    Persze az is jó kérdés, mit nevezel/nevezünk tudatosnak. Annak a többség a tudatában van, hogy neki valamilyen PC-je van és vannak programok és adatok, de hogy milyen veszélyek leselkednek rá és a rendszerére, arról a többségnek - még a gyakorlott rendszergazdák egy részének is - halvány fogalma sincs. Javaslom az alábbi [link] megnézését. Ha kell van erről az előadásról egy 380 MB-os AVI videofelvételem is. Adatvédelmi tanfolyamaimon rendszerint levetítem. Ha érdekel, megoldhatjuk, hogy eljusson hozzád is. Mélységesen tisztelem az előadót (Kovács Zsolt), aki a Social Engineering és a vírusok témakörében adta le anyagát.

    Szia,
    Gábor

    dr. Nagy Gábor

Új hozzászólás Aktív témák