Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    És a világ legjobb text editora hogy maradhatott ki? És a második legjobb?

    vim

    emacs

    Ezekkel annyi mindent meg lehet csinálni, hogy bűn kihagyni egy ilyen felsorolásból.
    Mindenesetre azért annyit megjegyeznék, hogy meglehetősen ubuntu központúan gondolkodnak itt sokan, annak problémáit kivetítve az összes többi os -re is.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Syl #27 üzenetére

    Szóval akkor azért szar a gimp, mert nem photoshop, amit te ismersz... aham...
    Akkor minden autó szar, amit még nem vezettél.. :D

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    Még akartam írni az imagemagick -ot.
    Gyors képszerkesztéshez sok képen a legkényelmesebb a világon. Mikor netalbumot kell csinálni, beírsz pár szót, és az 500 képed pillanatok alatt elkészül a megfelelő változatban. Nélkülözhetetlen cucc a számomra, még windows -on is.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz rt06 #87 üzenetére

    nem igazabol azert szar, mert a photoshop kivaltasara nem megfelelo, mezei user-nek meg agyu az o verebeihez

    Valóban nem alkalmas a photoshop teljes kiváltására, de ettől még nem lesz szar. Szóval akkor a pár ezer művésznek, akinek szüksége van a photoshop -ra minden képességére, azoknak nem jó. Mindenki másnak meg igen...
    Neked is jó a személyautó, pedig a traktorral még szántani is mehetsz, aztán mégsem jár mindenki azzal.

    És félreértés ne essék, a photoshop a világ legjobb képszerkesztője, ehhez kétség sem férhet. De ha szerinted erre mindenkinek szüksége van, akkor veled valami nagy baj lehet.... :)
    Egyébként az egyablakos gimp ugyanolyan seggkinyalós képszerkesztő, amit kényelmesen lehet kezelni. Igazából kevés olyan dolgot tudok említeni, amire ne lenne jó, a több száz réteges szerkesztést meg még nem próbáltam vele.

    Viszont amikor a forum -okon rinyálnak olyanok akik vörösszemet szoktak eltávolítani ps -el hogy szar a gimp, az egy kicsit furcsa. (és most nem rád célzok)

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Syl #104 üzenetére

    Az a baj, hogy amiket írsz, azt nem a gimp -ről írod, hanem saját magadról. Értem ez alatt azt, hogy tök mindegy miről beszélgetnénk itt éppen, két választási lehetőségből nyilván az jön ki győztesen, amit már használtál korábban sokat. Ilyen szempontból neked semmi nem lenne jó, ami nem ps.

    Ezzel meg nincs is gond, csak azzal az irreális elvárással, hogy egy programnak tökéletesen utánoznia kellene egy másikat. Nem kell neki....
    Ez pont olyan, mint amikor valaki azt mondja, hogy a vim azért szar, mert nem úgy működik, mint ahogy a notepad. Én meg azt mondom, hogy hála az égnek nem úgy működik, pont ezért szeretem, mert sokkal hatékonyabb megoldásokat kínál szövegszerkesztéshez, mint akármelyik notepad származék. (vagy inkább "edit", végül is azzal kezdte az ms azt a fajta koncepciót)

    Egy software logikáját a megalkotója találja ki. Ki így, ki úgy gondolja jónak az adott probléma megoldása közben megfelelő kezelési megoldásokat. Az adobe -nak is van egy sajátja, ami jó is, kényelmes is, és te azt szereted. Ennyi. Akkor neked photoshop kell. A saját rugalmatlanságodat viszont nem szabad egy program hibájaként feltüntetni.

    A gimp -nek nem kell photoshop -nak lennie, a photoshop -nak meg nem kell gimp -nek lennie.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz hemaka #145 üzenetére

    Egyébként ha már Linux, egy full noob-nak melyik Linux disztro ajánlott? :DDD

    Hát... ezt nehéz megmondani. Ubuntu -t én azért nem szoktam javasolni, mert vannak olyan jellegű ubuntu specifikus problémák, amik elvehetik az egyszeri felhasználó kedvét. Azok után meg már sokan nem is akarnak mást kipróbálni.

    Most dolgozom egy cikken, amiben a wheezy -ről írok ilyen szempontból, ha minden jól megy akkor ma készen is leszek vele. Esetleg olvasd el, talán kedvet kapsz hozzá.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz hcl #150 üzenetére

    Tényleg felhasználóbarát, de sok különleges gond szokott vele lenni, ami mással nem fordul elő, csak ezzel. Hogy aztán ennek a hanyagság az oka, vagy valami más, az már más kérdés.
    Én örülök neki hogy van ubuntu, de nem tudom jó szívvel javasolni, legfeljebb az lts -eket. Az legalább egy debian testing -hez konvergál minőségben, ami mégsem annyira gagyi mint a féléves ubuntu változatok.

    Mindenesetre a legfontosabb, hogy mielőtt valaki felteszi akármelyik disztribúciót is, érdemes egy kicsit tájékozódni a témában, nehogy valami kellemetlen meglepetés érje.
    A másik dolog ami fontos, hogy ne akarjunk windows -t csinálni belőle, mert ha valaki úgy áll hozzá, hogy na akkor most csinálok egy windows -t a windows helyett, annak biztos bukás a vége.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Rimuru #154 üzenetére

    No és azt hogy? :D

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz hibavissza #166 üzenetére

    Raw fotókat alapból nem kezel a gimp, ezt plugin -nal kell megoldani. Nézd meg ezt:

    http://ufraw.sourceforge.net/index.html

    Mondjuk azt nem néztem meg hogy ezt a panasonic -os cuccot kezeli -e ami neked van.

    az UI-t aki elnevezi a linuxos programokat. :(((

    Hülye nevű programok minden operációs rendszerre vannak. De pl linux -on megkérdezem az apt -ot hogy mi van neki a számomra ha mondjuk sakkozni akarok, vagy képet szerkeszteni, vagy akármi mást.

    másrészt nem értem miért az ubuntu a legfuttatottabb disztró manapság...

    Na látod ezt én sem... Alap helyzetből nem lenne ezzel semmi gond, csak az a baj hogy el szokta venni az emberek kedvét attól, hogy esetleg normálisabb disztribúciót nézzenek meg. Pont azért, mert instabil szutykokat szokás kiadni ubiéknál, amibe mindig benne van jó nagy adag saját "innováció" is, ami csak ront a helyzeten. :D
    Persze ettől még jó hogy van, hiszen a változatosság gyönyörködtet mint tudjuk, és nem minden cucc vacak ami tőlük jön.

    (#168) Syl Hát azért annyira nem just works az az ubuntu. Amikor valaki nyafog nekem hogy szaralinux, akkor az első kérdésem hogy "ubuntu -t használsz?". Ha azt mondja igen, akkor nincs több kérdésem. :D

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Tamás88 #167 üzenetére

    Az Androidot (nem 100%-ban Linux)

    Ezt nem értem... mi az hogy 100% -ban linux valami? :)
    Az android egy linux kernel + dalvik futtató környezet, amire java -ban írhatsz programokat. Természetesen megoldott a natív programok futtatási lehetősége is, ha már egyszer egy linux csücsül az egész software alján.
    Természetesen a "gazdi" adattolvaj programjai be vannak építve, különben mi lenne benne az üzlet?

    (#170) Syl

    Én sem tartom magam annak, és emlékeim szerint pont te mondtad hogy a gimp szar program, mert te a photoshop -ot ismered...

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz cSuwwi #172 üzenetére

    Nem fogok csak ezért új hardvereket venni

    Ebben igazad van. Ha telepakoltad magad olyan hardware -ekkel amik csak windows alatt támogatottak, akkor nincs mit tenni, marad a win. Viszont ha legközelebb vásárolsz, akkor lehet hogy érdemes elgondolkodni azon, hogy olyasmiket vegyél, amik mindennel mennek rendesen, és akkor adsz magadnak egy kis szabadságot software -ek tekintetében. Persze akkor sem kell feltétlenül leváltanod a windows -t, de a lehetőséged meg lesz rá, és akkor nem az lesz az ellenérv, hogy a logitec nem támogat valamit, vagy hogy szar a hangkártyád. (ez a xonar emlékeim szerint winen sem valami szuper darab)

    Amúgy a sokgombos egér az mikor jó? Mármint... most komolyan kérdezem, témától függetlenül. Miket szoktál rárakni a plusz gombokra?

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Syl #174 üzenetére

    Ha nem is szar, de rengeteg az ubuntu specifikus probléma, amikért úgy általában a "szaralinux" szokott lenni a végkövetkeztetés, holott ez nem igazságos, ha egyszer ubuntu bajairól van szó.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz cSuwwi #176 üzenetére

    A régi ati kártyák jól mennek a nyílt driver -rel is, az újak meg jól mennek a hivatalossal. Az nvidia -ra ugyanez áll. Igazából manapság már nem látom akkora előnyét az nvidia -nak ezen a téren mint régen. Elmúltak azok az idők, ati -éknál is egész rendben mennek a dolgok.
    A hangkártya téma nálam creative -os volt régen, de ma már nem. Elment tőle a kedvem. Az audigy 2 óta nem láttam értelmét.
    A xonar -ról viszont hallottam pár rémtörténetet, ami a driver -hez kötődik.

    A foobar egyébként tényleg nagyon jó, windows -on az elérhető legjobb véleményem szerint. A winamp évek óta egy rakás szar. Utoljára a kettes változat volt jó abból.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz #40553216 #185 üzenetére

    Összekevered a dolgokat. Debian -t sem nehezebb konfigurálni mint a bubit, tehát nem ez az maiért a bubi népszerűbb.
    Ami viszont egyértelmű, hogy rengeteg baj van utóbbival. Talán ha nem alpha állapotban kerülne ki a rendszer, akkor jobb lenne. :K

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz cappa72 #187 üzenetére

    Persze hogy jobbak az lts -ek, de még azoknál is szokott lenni a start -nál probléma, kicsit érdemes várni velük. Én a magam részéről debian stable -t használok szinte mindig, pár programból kerül fel rá másik változat backports -ból, vagy kézzel telepítve, és nagyjából ennyi. Így szinte soha nincsen semmi gondom, és a főverziók közti frissítés is kellően gördülékeny, és problémamentes szokott lenni.

    Ubival nekem a másik nagy bajom a felsoroltakon túl, hogy nem szeretem az upstart -ot több okból sem, a unity -t egyenesen gyűlölöm, annál a gnome-shell is jobb, de csak egy fokkal. Bubin viszont az egyetlen normálisan támogatott felület.
    Aztán persze ott van az lts -ről lts -re frissítés is, ami elméletben egyszerű dolog, gyakorlatban viszont már pusztult párszor élesben. Nem értem hogy legalább erre miért nem figyelnek oda jobban ha már a féléves szutykokra nem is.

    Tehát a just works egyenesen hazugság a bubinál. Majd talán egyszer just works lesz, ha hagynak kiforrni bizonyos technikákat, és nem hányják bele a fő kiadásokba.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Syl #189 üzenetére

    Én azt sehol nem írtam hogy nem lehet valakinek hibamentes, vagy legalábbis hogy valaki nem fut bele semmibe. Viszont a te géped az egy gép. Majd nézz szét a neten hogy mi van a többi géppel, és meglátod hogy gondok vannak szép számmal.
    De egyébként nagyon is jó döntés a részedről, hogy ha már ubuntu, akkor lts az amit használsz.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz #40553216 #199 üzenetére

    még mindig megvan a lehetősége bármi be- és átállítására. Vagy bármilyen más disztró használatára.

    ŐŐŐŐ most akkor az ubuntu egyik előnyének vesszük hogy ha akarjuk akkor használhatunk helyette mást is? ;]

    Amúgy meg ha már le akarom cserélni az ubuntu dolgait, akkor ott tartok hogy feleslegesen használnék ubit, hiszen akkor már lehet normálisabbal is kezdeni. Hamarabb felépítek valami másból magamnak egy rendszert, mint ha elkezdem kiherélni a bubit. Az upstart -ot pl már nem is annyira könnyű kidobni belőle, mint mondjuk amikor a debian -on kedved szerint átváltasz sysvinit -ről systemd -re.
    És akkor ez csak egy példa. Ami jó a bubiban, azt a debian -tól kapja. Ami rossz, azt meg mark csapatától. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák