Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MageRG

    addikt

    válasz GoldhandRent #23 üzenetére

    Oda kell minden sarokra 5G ahol használni is akarod a technológia által (elméletben) biztosított fantasztikus sebességet.
    Nem minden alkalmazás igényli.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz GoldhandRent #23 üzenetére

    sávfüggő, ennek is van 700MHz körüli csatornája, az 4g B20 kategória kb.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • MageRG

    addikt

    válasz GoldhandRent #26 üzenetére

    Az volt az elképzelés, hogy lesz egy csomó okosszenzor, ami mind tudja használni ezt az infrastruktúrát. Ilyeneknek nem kell nagy sávszél.
    Mellesleg az 5G valamennyire real-time alkalmazásokhoz is lett tervezve.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • azbest

    félisten

    válasz GoldhandRent #26 üzenetére

    nem... csak a neten mindenféle fogalom nélküli hülyeség terjed.

    Ugyanazon a frekvencián ugyanúgy megy az 5G is, csak a moduláción fejlesztettek, hogy több ügyfelet tudjon egy cella kiszolgálni és esetleg a ping javuljon. Ez magában még nem sok sebességváltozást hoz. Péládul sok kapcsolat az okos eszközök miatt is hasznos, mert azok nem sok netet használnak, de sokan fel tudnak egyszerre kapcsolódni.

    A magasabb frekvenciákon, ahol eddig nem volt mobilszolgáltatás, ott újabb blokkokat adtak át erre a célra. A repcsi magasságmérős hiszti sem az 5G miatt van igazából, hanem azért, mert eddig szabadon garázdálkodhattak a radarok azon a frekin (3.5 - 4.2GHz, 5G C band) - bár engedélyük nem volt arra a sávra, de kb nem foglalkozott vele a hatóság. Most meg azon a frekin elkezdődne a mobil kommunikáció és a légitársaságok sírnak, hogy jaj jaj az nekik nem jó, mert a régi vacak, nem szabványos működésű eszközeiket ezért cserélniük kellene és akik jogosan használhatják azt a sávot, azokra mutogatnak, hogy ők zavarják a repülőket, pedig valójában pont fordítva. Ezek amúgy még azon a frekvencián környéken vannak, ahol az ottoni wifi is megy régóta.

    Az 5G-vel elkezdtek még magasabb frekvenciákat is használni, a 24–47 GHz sávokból. Az meg már tényleg csak direkt rálátással működik, ha nincs semmi, ami a telefon és a torony közt takarna. A készülékek meg aszerint váltogatnak a különböző sávok közt, hogy melyiket látják jól. Ha a magas frekist takarja egy fa, akkor a közepesre állnak vissza, ha az is gyenge fal miatt, akkor az alacsony frekisre.

    Önmagában nem attól függ, hogy milyen gyors a mobilnet, hogy melyik frekvenciát használják. 700MHz -en egy 10MHz-es blokk pont ugyanannyi adatot tud átvinni, int 24GHz-en egy 10MHz-es blokk. Viszont az alacsony frekvencián csak ilyen pici pár MHz-es szeletkék jutnak mobilnetre. A magasabb, de pláne a nagyon magas frekvenciás sávban ott van hely és ott elfér 50, 100, 200 vagy akár 400 MHz széles blokk sáv is a szolgáltatáshoz. Úgy képzeld el, hogy az alacsony freki egy oreo, a magas freki egy nagy torta. Az oreóból nem tudsz olyan darabokat törni, ami nagyobb, mint az oreo. De a nagy tortából egészen nagy szeleteket is tudsz vágni és még marad másoknak is belőle. Ha a nagy tortából is ugyanakkora darabot törsz, mint az oreoból, akkor nem lesz különbség a mennyiségben (sebességben).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák