Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wiz Khalifa

    addikt

    válasz #98593280 #44 üzenetére

    Természetesen nem mindenben kiváló. :) Mert ott az egyik hátránya hogy ATX-es lapot nem fogad. (persze aki ezt a házat veszi annak ez nem lényeg ahogy nekem se pedig ATX-es mániás voltam mindig is). Van hátránya pár nálam ami szerintem "egyedi" eset. Az egyik az hogy hiába van a porszűrő az oldalán kerül bele némi por. Gondolom ez az alsó rácsból szippantja be. Nálam az "átlagnál" több por van benne mert az utcánk nem betonozott hanem homokkal szórt és naponta 30-40 autó jön megy így emiatt lehet ez szerintem hogy ilyen gyorsan porosodik. A régi házaim is porosodtak ennyire belül porszűrő nélkül is ezért gondolom.

    De egyébként én más dolgot nem vettem észre ami ne lenne jó benne. Talán két dolgot. Az egyik hogy a kábeleket úgymond nem lehet sehol elrejteni csak alul a táp elé de azt viszont felülről látni a nagy rés miatt. Szerencsére a tápomnak fekete lapos kábelei vannak így nem venni nagyon észre. A másik dolog ami idegesítőbb ezt a napokba vettem észre hogy a plexi nagyon érzékeny. A monitortisztító kendőmmel akartam megtörölni az ujjlenyomattól és egy rakat "mikro" karcot okozott a plexin. :(

    Smoke some weed nigga!

  • Locutus

    veterán

    válasz #98593280 #44 üzenetére

    Nyilván a Core V21 sem tökéletes. Már csak azért sem, mert túl sok opciót zsúfoltak bele, túl sok féle képpen lehet felépíteni, és ezért egyik megoldás sem lett 100%-os.
    Én simán elégedett lennék vele, ha elöl szívna, hátul fújna, de azt úgy, hogy közben nincs orrán száján kivágva még mindenfelé. Szóval szépen vezetve a légáramot, azokon a cuccokon keresztül amin kell. Ehhez képest a forgatható front mesh, az áthelyezhető io-val jó ötlet, nincs vele gond, de ami mögötte van... A 200-as venti túl lent van, az alaplapon lévő cuccoknak pont nem jut elég levegő belőle. Ha meg 2x120 vagy 2x140-et raksz a gyári helyre, azoknak a fele le van fedve a sok felesleges lemezeléssel, és csak középen fújnak. Sehogy se tökéletes. A legjobb tényleg a 4x120 vagy 4x140 lenne előre, és különböző radi poziciókra és méretekre még akkor is lehetőséget nyújtana. Nem kell azokat oldalra tenni, meg felülre tenni, ahol csak feleslegesen bekavarnak a légáramnak is, de cserébe még a szerelésük is béna, a porszűrésük meg pláne.
    Valahogy mindig úgy gondoltam, hogy az (én erősen átalakított) QX-2000-resemben nem jó, hogy felül van a táp, és bentről szív a vga fölött, de kezdem azt gondolni, hogy alul sem jobb a szitu, és ezt pont a core v21 erősíti meg. Ha lefelé teszed a ventijét, akkor alulról szív, ahol szűrni kell, és a szűrő szarul elérhető, nem látod mennyire van tele, stb. Felfordítva meg aligha lenne jó légárama.
    Szóval ahogy tovább és tovább fűzöm a gondolatokat a V21-be átköltözés kapcsán, úgy válok egyre bizonytalanabbá, hogy van e értelme ennek. Szeretném a több helyet a procin, mert most csak 110mm van, és csak kompakt vizzel tudom jól hűteni, de végülis a H75-el elégedett vagyok. A V21-ben lenne 185mm-em, soha többet nem kockáztatnák kluntyogós kompakt vizet (2 új H75-el is beszoptam). De igazából a 185mm is halál felesleges. 150-160 is bőven elég. A maradék csak felesleges tér megint, amitől csak túl nagy a ház. Alulra viszont cserébe semmilyen ventit nem lehet tenni, ami a winyokat megfelelően hűtené... Lehet a végén csak visszatalálok az Air 240-hez, mert bár abban kisebb a hely, de mégis kevesebbnek érzem a kompromisszumot vele...

    Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

Új hozzászólás Aktív témák