Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peterson_

    addikt

    válasz remington2 #13 üzenetére

    Az általad kiragadott résszel én sem értek egyet, de amúgy elég nagy igazság van a kolléga mondanivalójóban.
    Ezen túl meg a felhozott, majd az általad idézett résszel lereagált példa is elég nagy hülyeség volt.

    Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

  • Penge_4

    veterán

    válasz remington2 #13 üzenetére

    "A tied lehet nem támad fel, de azért ha lehet, mégsem kellene szabadon hagyni, mert pl. az enyémet is megölheti."

    Nem ez volt a mondandóm lényege.

    (#16) spirit007: "70 év vs. 1,5 millió Ft -os betöréses lopás esetén 3 hónap!!! (és én kérek elnézést, hogy több mint 10 év adózott jövedelméből spórolás útján csak ekkora könnyen mozdítható összegű ingóság jött össze...)"

    Nem vagyok jogász, de szerintem amennyiben az ellopott pénz nem kerül elő, a büntetési tétel exponenciálisan növekszik. Máskülönben gondolkozz már egy picit, hogy kb. mindenki aki nem milliomoscsaládba született elgondolkozna azon, hogy megpattint egy nagyobb összeget és elrejti, aztán eldekkol pár évet a hűvösön.

    Ez alatt ingyen könyvtár, ingyen konditerem, ingyen reggeli-ebéd-vacsora, ingyen orvosi ellátás (és még nem is luxusbörtönről beszélünk), az egyetlen gáz, hogy nincs szex, meg be vagy zárva.

    Hasonlítsuk össze a munkával. Hajnalban kelsz a vekkerre (vagy váltóműszak, az se jobb) átszállásokkal döcögsz, már 10 perc után azon pörögsz, hogy mikor telik le a maradék 7 óra 50 perc (ha 8 órás, de van 10 meg 12 órás is nem sokkal több pénzért) és ha nincs aki eltartson, akkor bérrabszolgaként mindent magadnak fizetsz. Az albérletedet (ha nem örököltél lakást), az étkezésedet, a kulturális fejlődésedet és bizonyos esetekben az orvosi ellátásodat is. Így éppen, hogy kijössz a fizetésedből, ha nagyon spórolós vagy, akkor a megtakarításodat feléled mikor leépítenek és keresned kell új munkahelyet így nem szorulsz személyi kölcsönre.

    Ha tényleg csak pár évet kéne ülni több tíz milliós nagyságrendnél is, akkor szerintem kevés ember választaná a munkát a börtön helyett.

    Éppen azt szoktam hallani a törvénnyel kapcsolatban, hogy (ha nem vagy politikus) gyilkosságért kevesebbet kapsz, mintha pénzt rabolsz. És ez nem véletlen. A bérrabszolgaság ugyanúgy börtön, csak ott teljesen magadra vagy utalva. Ha meghalsz sem érdekel senkit, maximum kihívja a szomszéd a tűzoltókat, hogy pár napja hullaszag jön a szomszédból. A börtönben pedig az állam felelősséggel tartozik érted és így gondoskodik rólad.

    Szóval ha nem bűnhődsz éppen a börtönben, hanem úgy tekintesz rá, mint egy munkahelyre, miközben szabadulásod után a kint elrejtett pénzed vár rád, akkor bőven felveszi a versenyt a minimálbéres és közalkalmazotti béres munkahelyek 90%-ával.

Új hozzászólás Aktív témák