Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Linem

    senior tag

    válasz bteebi #126 üzenetére

    Kell a 8k mindenképp, hogy a 4k végre fellendüljön a TV adásoknál is. Rengeteg tartalom van már erre a felbontásra, de műsor szolgáltatás még semmi. Legalábbis nálunk. Viszont, ha beindul a 8k, akkor valamit muszáj lenne lépni a 4k irányába TV műsor terén is. Szóval én már várom.
    Például a focimeccseknél semmit nem ér a FULL HD felbontás, csak homályos foltokat lehet látni a játékosok arca helyett. Találjam ki, hogy ki kicsoda. Ezért van értelme a tűéles felbontásnak. Végre négyszer akkora felbontásban lehetne meccseket nézni, mint eddig.

  • Linem

    senior tag

    válasz zichie #190 üzenetére

    A 8k csatornákra várni kell 1-2 évet? :)
    Jelenleg még mindig ott tartunk, hogy a csatornák többsége SD. Szolgáltatótól függően 30-35 csatorna fogható HD felbontásban. Szóval még az is messze van, hogy a sima 1080i felbontást elérjük minden csatornánál. A hazai 4k csatornákhoz is kell még 4-5 év. A 8k csatornákhoz, ha egyáltalán lesz igény erre a felbontásra a vásárlók részéről és idővel befut, mint a 4k, akkor is kell még minimum 8-10 év.

  • Linem

    senior tag

    válasz -=RelakS=- #273 üzenetére

    Igen, ez jogos, hogy előbb épüljön fel egy előfizetői piac, csak utána jöhet az előrelépés a szolgáltatóknál.
    Viszont az UHD már jó ideje itt van, és szinte már csak a 4k tv-t éri meg vásárolni a kis árkülönbség miatt, ennek ellenére mégsem állt át egy csatorna sem 4k felbontásra. Legalább pár sportcsatorna elkezdené (pl.: eurosport), de semmi.
    Jelenleg ott tartunk, hogy az egyre több 1080i felbontású csatorna is a technológia határait súrolják, mert a DVB-C ideje már leáldozóban van. Az IPTV-t preferálja a szolgáltatók többsége, aminél rengeteg helyen még mindig csak a 30mbps maximum sávszélességű internet az elérhető. Szóval ebből még nagyon-nagyon sokára lesz 4k a hazai infrastruktúra miatt. Nemhogy a 8k, ami már 33 mpixeles műsorszórást jelentene.

  • Linem

    senior tag

    válasz #54625216 #278 üzenetére

    4k tartalom már bőven van, szinte minden filmet már UHD változatban is kiadnak. A 4k online tartalmakat is ontják az interneten. Az sem mellékes, hogy már egy középkategóriás telefonnal is UHD videokat lehet felvenni, a fényképekről nem is szólva. Viszont valamiért nincs igény a teljes átállásra. Ahogy írtad az UHD filmeket is csak nagyon kis csoport szerzi be, ezt én is tapasztaltam. Nem is értem, hogy miért nincs rá igény.
    Talán tényleg csak egy lufi az egész 4k, és rájöttek az emberek, hogy olyan távolságból az átlagos szem alig tud különbséget tenni a felbontások között. Éppen 3 ismerősöm is mostanában vett új FULL HD tv-t. Hiába magyaráztam a különbséget, nem tudtam meggyőzni őket.
    Bár én is 4 méterről nézem a tv-t, de a 4k tartalmakat mindig a gépemen nézem UHD monitoron 40-50 cm-ről, és így valóban káprázatos a látvány.
    Ha így gondolkodunk, akkor valóban feltehető a kérdés, hogy mi értelme a 8k tv-nek, ha a 4k-t sem igényli az emberek többsége, és kinek készülnek ezek a tv-k, mert gondolom bevételt is akarnak, azért erőltetik a gyártók.

Új hozzászólás Aktív témák