Új hozzászólás Aktív témák

  • ZnVjaw0K

    tag

    válasz PuMbA #203 üzenetére

    (#203) PuMbA
    Talán erre (#206) -=RelakS=- és (#218) Partz meg is adta a választ. Majd fejlődik a technika (meg mondjuk nem ártana megtanulni használni a meglévő technikát se).
    Nem tudom miért ne sikerülhetne rendesen összeilleszteni 48-on, ha 24-en sikerült. :D
    (#211) kpbendeguz
    "A hfr elhullott" - Csak az nem derült ki hogy miért. Összesen kb 4db film levetítése után elég elhamarkodott kijelenteni, hogy valami elhullott. Voltak rá panaszok. Mire nem? Mindig lesz valaki, akinek nem tetszik valami.
    A látómező szerintem nem ilyen egyszerű kérdés. Megvan, hogy egy szemmel mereven egy pontra nézve mekkora és milyen arányú részt látsz élesnek és mekkora és milyen arányú részt látsz egyáltalán. Egy másik dolog, hogy mit látsz mindkét szemeddel, és egy harmadik dolog, hogy mekkora szögekben tudnak elfordulni a szemgolyók fel-le és jobbra-balra. Számomra a 16:9 elég kényelmes, de az ennél szélesebb már biztosan zavar. Ha valamerre el kéne mozdulni, akkor inkább a 4:3 irányába.
    Ez az "úgy KELL felfogni a dolgot" téma művészfilmeknél még elmegy. De nem csak azokból áll a világ. A művészetről folytatott vitát itt befejeztem, az nem az én asztalom.

    (#219) lenox
    "Legalabbis 99%-ban es egyelore. Tehat a maradek 1%-nal felmerulhet hfr."
    A számokkal nem teljesen értek egyet, de számomra az is komoly előrelépés lenne, ha a filmek 1%-a elkészülne HFR-ben. És szeretném külön kihangsúlyozni az "egyelőre" szót. Billy Lynn-t sajnos nem láttam moziban.

    (#218) Partz
    :C :R
    Végre valaki! Köszönöm! Nem vagyok egyedül. Ez nagyon jó hír, hogy még nem lefutott. Biztos elmegyek megnézni. Akkor is ha mindenki lehúzza.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák