Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrlujoak

    veterán

    Üdvözlet minden kedves fórumozónak!

    Újra itt vagyok, remélem nem hiányoltatok :D
    Nem voltam itthon...

    Szal a Walkman szériás mobilok mindig is drágábbak no és nívósabbak lesznek SE és más társaiknál.
    Ezeknél a modelleknél, nem csak a SE technológiát, és a kiharcolt nevet, hanem már a Sony technológiát is meg kell fizetnünk.
    Jómagam egy W810i modellel rohangálok, és tényleg van létjogosultága a mobil zenehallgatásnak.

    A kijelzőt érintő úgymond szegénységnek a Walkman kategórián belüli hely ad okot, illetve magyarázatot.
    Ha csak Walkman SE-ok léteznének, akkor ez lenne a low-end mobilja a SE-nak...
    Így azért már érthető nem?

    jöhetnek a fejetegetések...

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz peels #902 üzenetére

    Üdv!

    Csak úgy a menüből nem érhető el a szerviz menü.
    Ennek egyszerű oka van. A szerviz menüt nem a felhasználónak találták ki elsősorban, hanem a készülék tesztelésére, és információközlésére szolgál.
    A nem megfelelően és kellő elővigyázattal használt szerviz menü funkció, a készülék meghibásodását is okozhatja!


    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz blueye #912 üzenetére

    A szervizmenü boncolgatása enyhén OFF...

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz blueMerle #915 üzenetére

    ''Légyszi valaki írja le részletesen pls h a menüben hogyan kell lépkedni h elérjük a szervíz menüt!!De ne úgy az irányokat hanem h menü pamparamparam!Előre is köszi!! ''

    Ő pont nem a billentyűkombinációs megoldásra volt kíváncsi.
    De köszönöm hozzászólásod, és innentől kezdve senkit nem figyelmeztetek a meghibásodási lehetőségekről.
    Ja, és ha valaki majd babrál valamit, akkor ugye hivatkozhatok rád?
    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz blueMerle #922 üzenetére

    Igazad van, félrebeszélek, és ez a stílusom. Elnézést kérek, hogy megpróbáltam óvatosságra inteni bárkit is.
    A továbbiakban nem teszem, csak azért, hogy te és más jobban tudjon aludni.
    Mégegyszer is elnézést kérek, használjátok csak nyugodtan a nem kifejezetten felhasználó felületen elhelyezett menüpontokat.


    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz beni3d #927 üzenetére

    Rendben.
    Két nem általam produkált esettel találkoztam, mindkettő a szervizmenüben való barangoláskor.
    Az egyik egy Vodafone live! SW-es K300i, aminek annyi gondja volt, hogy az illető a szerviz menüben javában állította a kontrasztot - mert ugye a K300i esetében csak ott lehet - amikor érkezett egy hívása.
    Ekkor a kijelző nem jelenítette meg a hívó felet, sőt, semmit nem jelzett ki a telefon.
    Miután próbálkozott fogadni és elutasítani a hívást - de fekete kijelző esetében - nem tudta, így ki és bekapcsolta.
    A hiba folyamán nem fehér, mint az a SW hibák esetében szokott történni, hanem fekete volt a kijelző, még az akkumulátor eltávolítása után is.
    Eredmény: szerviz.

    A másik eset is hasonló, csak ott a mikrofon és a hangszóró hangereje ''ment tönnkre''.
    A mikrofon/hangszóró beállítása közben SMS érkezett, melynek már akkor sem volt hallható hangja, normál, nem némított témánál.
    Ez egy gyári független K700i SE-nál történt.
    Miután az SMS-t elolvasta az illető, válaszolt, és a szerviz menüből kilépve az SMS jelentés is némán, csak rezgéssel jelentkezett.
    Ezután a hívás és beszélgetés vált lehetetlenné, mert nem csak a nagy, csengő hangszóró némult el, hanem a beszélgetéshez használt kicsi is. A mikrofon is elnémult, annak ellenére, hogy a szerviz menüben a standard beállítás volt látható.
    A mikrofon némaságát amr hangfelvétellel fedeztük fel. A K700i-n felvett jegyzetet egy F500in játszottuk le, azaz játszottuk volna, mert nem volt hallható hang, míg mérete volt a fájlnak.
    Mindkét esetben a szerviz véleménye szoftveres hiba, és a K300i esetében a készülék cseréje, míg a K700i esetében egy SW töltés lett.

    A két esetet - kedves beni3d - nem én produkáltam, sőt, nem is állítottam, hogy minden esetben kifejezetten a szerviz menüben lévő barangolás az oka.

    Szó szerint ezt írtam:
    ''A nem megfelelően és kellő elővigyázattal használt szerviz menü funkció, a készülék meghibásodását is okozhatja!''

    Egy szóval nem állítottam, hogy a szerviz menüben állítani lehet valamit, mert nem lehet, de a SW bugokat ki lehet fogni, nem kis kellemetlenséget okozva ezzel a tulajdonos saját magának. Mivel ezt a bolhából elefántot dolgot kedves blueMerle robbantotta, így írásom neki is ajánlom.

    Remélem minden kedves érdeklődő elégedett, ekkora OFF-ot ritkán lehet produkálni, viszont ezen írásom direkt nem teszem OFF-ba, és így utólag kérek engedélyt a szerkesztőktől, hogy ne is kerüljön abba.
    Erről én megpróbáltam így vélekedni:

    ''A szervizmenü boncolgatása enyhén OFF...''

    Másnak nem tetszett, és ezzel vádolt:
    ''Barátom, láttad te már azt, hogy ekkora sületlenségeket hordasz össze? Elárulod mégis mit lehet ott elbarmolni?!????!!''
    illetve:
    ''Te mindig csak félrebeszélsz, ez a stílusod! ''

    Ezek után további jó fórumozást, és elnézést kérek azoktól, akik ebbe nem kívántak belefolyni, és kénytelenek ekkora hozzászólát elolvasni és továbbmenni, vagy csak simán átgörgetni.

    Bár egyet nem értek.
    Az embert azért támadjátok, mert valami ellen próbál védeni bennetek, konkrétan nem kérdezitek meg privátban, hogy miért, és így kell egy nem oda illő topicban erre válaszolnia. :(
    Nem baj, remélem más tanul belőle, az, hogy ti megbékéltek-e vele, vagy sem, az már a ti dolgotok.

    mrlujoak





    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz beni3d #931 üzenetére

    De ezt nem így, és ráadaásul nem olyan modortalan formában kellett volna eszközölni, mint ahogy azt tettétek.
    Senki, azaz senki nem keresett meg privátban, hogy mondjam el, mit is tapasztaltam ezzel kapcsolatban.
    Miért?
    Egy fórumnak miért az a mozgatórugója, hogy kit, hogyan lehet lejáratni és kóstolgatni?
    Mellesleg a konkrét válsz - mint írtam - OFF, ennek miért örülünk?

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz blueMerle #930 üzenetére

    Nem kell butaság, csak a rossz menüpontban rosszkor kell lenni.
    Mindkét szereplő diplomás ember, nem is babrált, sőt nem is szertett volna csak úgy barangolni a szerviz menüben.
    A K300i esetében ráadásul egy magántárgyalás esetében jött a krach, ami a legkellemetlenebb, hogy a kollégám tőlem kérdezte hogyan lehet, aminek az eredménye nem kék, hanem fekete halál lett.
    Mivel értelemszerűen SW hibának lehetett tulajdonítani a dolgot, emberi hibának semmi nyoma, éppen ezért kell kellő elővigyázatossággal kell kezelni az ilyen lehetőségeket.

    És bizony a tv-távirányítók egyes típusaira is ráírják, hogy szemünkbe ne sugározzunk, mert sérülést okozhat, és a tűzhely használati utasítására is többhelyen ráírják, hogy robbanást, sérülést okozhat...

    olvastam válaszod a privát oldalon, válaszolni itt fogok kérdéssel.
    Miért kell akár így szétOFFolni egy fórumot, hogy aztán további jó fórumozást kívánni?
    Ennek nem lehetett volna okosabb, Homo Sapiens Sapiens módjára alkalmas menete?

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz blueye #933 üzenetére

    Nem, nem a kivételeket, hanem a tényeket.
    Nem elméletet, hanem egy esetben az orrom előtt lezajlott hibajelenséget.

    Az OFFot én ráadásul el sem akartam kezdeni. Pont ezért lettem így leócsárolva, méltatlanul elítélve.

    Ha valaki pont az ilyen esetekre kíváncsi, akkor azt, egy nem OFF módon miért nem kérdezi, miért így kell egy enyhén OFF lavinát elindíttatni, amibe egy tiszteletteljes Moderátor is belefolyt, ráadásul nem is ''munkakörének'' megfelelő minőségében.

    Továbbiakban ez a téma OFF, ami a véget jelenti számomra, nem a halványbarna betűszínt.
    Amennyiben valakinek KÉRDÉSE van, azt tegye fel, ne szkeptikusan gúnyolódjon, hanem tegye fel a MEGFELELŐ fórumon, ami jelen esetben a privát lett volna.

    Most ezek után írjak óvatosságra intő mondatot?
    Azt hiszem nem teszem, most nem. Bár lehet, hogy két ember soha nem fog többé a szerviz menühöz nyúlni, mert Murpy alkotott, megalkotta törvényeit.

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Scofield69 #937 üzenetére

    Üdv!

    A számok léptetésekor igen, néha előfordul a morgás, illetve, hogy nem indul a következő szám.
    Ennek több lehetséges oka van, az egyik legtöbbször előforduló probléma, hogy a SW úgymond elalszik, és nem reagál kellően gyorsan a számváltásra.
    A másik probléma, ami még többször okozza ezt a jelenséget, hogy nagy bitráta különbséggel bíró számok követik egymást a lejátszásban. A változó bitrátájú számok (VBR) is okozhatanak ilyen fennakadást.
    Az egyik legésszerűbb és leggyorsabb megoldás a SW frissítés.

    A Szerviz menü, egy kiegészítő alkalmazás, amelyet egy kódsorral lehet előhívni.
    Többek között alkalmas a telefon adatainak kinyerésére, illetve a HW tesztelésére.
    Használt teló vásárlásakor érdemes benne szétnézni, hisz a kijelző pixelhibáit, akár a subpixel-hibát is ki lehet szúrni, ellenőrizni lehet a billentyűk és az egyéb beállítások, funkciók működését.

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz R.P. #1508 üzenetére

    Akksit vedd ki, majd tedd vissza, és próbáld újra bekapcsolni.

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz R.P. #1510 üzenetére

    A SEUS felismeri a telót, ha újra végigviszed a frissítés folyamatán?
    Ha igen, akkor a szoftvernek elvileg kellene olyan lehetőséget felajánlania, hogy "folytatás mindenképpen". Ennek segítségével a már a telón lévő szoftot tolja fel újra.

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz R.P. #1513 üzenetére

    Akkor sikerült megcsinálni a SEUS-szal?

    Ahány frissítést csináltam, mindegyik telefontípusnál magyar volt ez a lehetőség.
    Furi, volt olyan felhasználó, akinek azonos telefontípus esetében fel sem ajánlotta ezt a lehetőséget. Talán régebbi SEUS volt a gépén... Érdemes magát a progit is frissíteni.

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz R.P. #1515 üzenetére

    Moddolásról, tuningról lehet itt dumálni - amire az általad említett progi is alkalmas - kivéve a nem legális úton véghezvihető függetlenítést.( no nem mint ha a moddolás annyira legális dolog lenne, hisz a telefon szoftvere nem a Te tulajdonod)
    A telefon SIM korlátozását is meg lehet oldani legálisan, hiszen a szolgáltató némi pénzért cserébe maga leveszi a hálózati korlátot.

    A moddolás nem az én asztalom, elvből nem foglalkozom ilyenekkel, így a lehetőségek ezereiről nem én tudok neked útmutatást adni... :B

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz kutyuska #1526 üzenetére

    Sajna ha az indikátor - alapesetben pici fehér, vagy fehér alapon mintás, öntapadó matrica - pirosra vált, akkor a készüléket közvetlen folyadék, vagy olyan mennyiségű vízpára érte, ami már a nem rendeltetésszerű használat kategóriájába tartozik.
    (Ugye gőzfürdőbe, szaunába sem visszük a mobilunk, de akár egy magas páratartalmú üvegház, vagy netán egy kiadós forró fürdő a fürdőszobában, jóadag gőzzel már reakcióba léptetheti az indikátort...)
    Egy készüléken belül több ilyen indikátor is van, jellemzően egy az akkumulátoron, vagy környékén, egy pedig a készüléktestben az alaplapon.
    Ha a szerviz ilyen elváltozást észlel, akkor bizony jogosan vonja meg a garanciális javítást, hisz a hiba oka visszavezethető a beázásoz/túlzott nedvességhez.

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz kutyuska #1528 üzenetére

    Nem kifejezetten SE modellről írtam. :U
    Ez egy téves következtetés, hogy akkor ne SE-t használj, ha pl tengerparton laknál. :U
    Ez minden elektronikai termék esetében igaz, legyen az tv, rádió stb. (természetesen a kifejezetten strapa készülékek ezalól bizonyos mértékig kivételek)
    A tengerparti páratartalom azért nagyságrendekkel elmarad egy szaunától, még az egyenlítői éghajlaton is.
    Minden készülék gyári specifikációjában megtalálható, hogy milyen szélsőséges értékek közt használható az adott termék. Ez jellemzően a napsugárzás, hőmérséklet, páratartalom.

    A mobiltelefonok pedig hatványozottan nagyobb arányban szenvedhetnek el ilyen, és ehhez hasonló károsodásokat, hisz a nappaliban megtalálható - amugy érzékeny elektronikával szerelet - plazmatévével nem igazán sétál nap mint nap az ember, vagy teszi ki szélsőséges időjárásnak.
    A mobilod, meg szinte mindenhol veled van, hóban, fagyban, kánikulában...

    Gondolom már tudsz róla, vagy tapasztalhattad is akár, ha pl elektronikai, vagy egyéb eszközt huzamosabb ideig kinn, a hidegben használsz, majd beviszed a meleg lakásba, a készülék felületén (kívül, belül) páralecsapódás keletkezik.
    Ilyen, és ehhez hasonló esetekben is keletkezhet olyan mennyiségű folyadék az elektromos készülék belsejében, ami már reakcióba lépteti az indikátort, sőt a készüléket akár azonnal is károsíthatja - zárlat - vagy a korrózió jelenség kíséretében hetek, hónapok múlva teszi működésképtelenné.

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Zoli bácsi #1530 üzenetére

    Szegény gyermek... :U Most milyen keresztkérdéseketfog kapni... :U
    Hol az ártatlanság vélelme? :U

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz lorcsi #1552 üzenetére

    Igen.

    MyPhoneExplorer progival.
    SE-SE között nincs akadály. :D

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

Új hozzászólás Aktív témák