Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cocto

    csendes tag

    Jó napot kívánok!

    Hát senki nem szívott még ezzel a csodaprocesszorral?
    Nemrég vettem egy gépet azon bizonyos cikk hatására, csak van vele egy kis problémám: a húzás hatására nem növekszik elvárt módon a teljesítmény. Szeretném, ha ehhez a jelenséghez minél többen hozzászólnának. Az alábbiakban a probléma részletes leírása található:
    A GÉP KONFIGURÁCIÓJA
    Processzor: D805 azt hiszem 05a, illetve ami a cikkben szereplő képen is szerepelt.
    Alaplap: Asus NForce4 P5ND2-SLI LGA 775 DDR2 PCX SATA2 ATX 2.0
    Táp: Chieftec 410W
    Videokártya: GeForce PCX 7600 256 MB DDR3 GT HDTV INNO (rendkívüli módon, használhatatlanul hangos – külön orvosolni kell majd ezt a hangzavart)
    A memória: Corsair 2x512 MB 667 MHz (720 MHz-ig működik) (ezek az alaplapon nem az egymás melletti helyeken vannak, ha ez számít)
    Winyó: WD 250 GB Sata2 8 MB cash
    Rendszer: Windows XP Professional, 32 bites változat, később lesz majd 64 bites.

    A HÚZÁS MÉRTÉKE ÉS EREDMÉNYE
    A helyzet a következő: a processzor és a memória is húzható 720-720 MHz-re.(Az 533 MHz-es processzor sebességről 720 MHz-re 533@720 =135%. és a 667 MHz memória sebességről is 720 MHz-re, azaz 667@720 =108%-os túlhúzást lehet elérni kvázi-alap feszültségen.)
    Azonban az így nyert 3600 MHz-es processzor teljesítmény csak néhány %-kal nagyobb sebességet jelent a 3DMark programban és a játékokban is. (3DMark2003: kb. 13500/12500 pont =108%, míg 3DMark2006: kb. 6100/5900=103,3%-os arány).
    Alapbeállításban egyébként a memória/processzor frekvenciája 5/4 arányban van egymással, ez 1/1-re változik a húzás során.

    Mit kell beállítani, hogy valóban gyorsabb legyen a gép?

    Próbáltam különféle módokon húzni a gépet, de sehogy sem kaptam jó eredmény. Pl.: az alaplapban lévő gyári 20%-os túlhúzást is kipróbáltam, de az sem jelentett érezhető sebességnövekedést.
    Akkor most hogy van ez pontosan?
    Mi lehet a hiba az én gépemmel?
    A HAB A TORTÁN
    Ráadásul nem csak egy processzort próbáltam ki, mert a haverom is vett egyet (neki még nincs alaplapja) amit szintén beüzemeltem, de nincs különbség a procik között. Mindkét processzorral az a kellemetlen eredmény adódott, hogy nem húzható érdemben a gép. Csak nem még egy alaplapot is le kellene tesztelni?
    Egyébként mindkét processzor határa 3600 MHz, magasabb (3800 MHz) órajelen be sem indul a gép. Feszültséget nem emeltem, csak az alaplapi 100 mV-os lehetőséget engedélyeztem.


    U.i.: Ami az egeremet illeti, ha valaki még emlékszik erre: talán ez volt az első egér, amely tilt wheel-lel rendelkezett. Az oldalgörgőzéssel semmi bajom nem lenne (egyébként is felesleges dolog, az egeret a kényelme miatt választottam), de az, hogy a középső egérgomb lenyomása után késve reagál az egér, az hihetetlen! Ráadásul az első egér hibás is volt, amit vissza kellett cserélni (3 napon belül elromlott). A tesztben persze azt írták, hogy az egeret AutoCAD alkalmazásban is próbálták – ott a gyárilag beprogramozott középső gomb beállítás nagyon hasznos, annyira hozzászoktam, hogy netovább. Van valakinek tapasztalat azzal, mit jelent a középső egérgomb több tizedmásodperces késése? Érdekes, hogy a tesztből kimaradt ez az apró jelenség – ismétlem, ez miatt használhatatlan a középső gomb! Lehet, hogy most meg arról van szó, hogy a processzornak csak az órajele növelhető, a teljesítménye meg nem és ezt az apróságot hagyták ki a tisztelt tesztelők?

    Eddig kétszer fogadtam meg a prohardver cikkének tanácsát: először Intellimouse 4.0 (használhatatlan a középső gombja, amit kifelejtettek a tesztből-ugyanis késve reagál) és most a proci vásárlásnál...

Új hozzászólás Aktív témák