Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lortech

    addikt

    Most először gondolkodtam el egy ''p4''-en úgy igazából, azóta, hogy kijött az első. Ha nem kajálna ennyit a mostani procimhoz képest (villanyszámla, tápcsere, hűtés - macera), erősen elgondolkoznék egy váltáson. Kár.. (kéretik nem belekötni az indoklásba, számomra fontos dolgok). Remélem a következő generáció (annak számos előnyével) is tartogat majd ilyen jó vételt. Csak győzzem kivárni.

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz b@ndi #20 üzenetére

    Nem volt semmi elszólás, szerinted a teszt készítője nincsen tisztában az architektúra sajátosságaival? :F
    Ha úgy nézed, hogy az architektúrához képest alacsony az órajel, és ezért nyilván kevésbé futnak jól a játékok (főleg amelyek csak egy magot használnak), akkor mindjárt helyén van. Aki meg ennyit ért meg belőle, hogy ''höööalacsonyórajelkevesebbeffpééessdeszarr'', az menjen kapálni.

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz BaKeSZ87 #166 üzenetére

    Az miért van, hogy memória írásban, olvasásban, és késleltetésben az én tuningolt 3200+-os Venice-em veri a D 805-öt?
    Az nem elég magyarázat, hogy tök más architektúra?

    Énis úgy vagyok vele, hogy egy tuningolt procit, könnyű egy alappal hasonlítgatni, mindannyian tudjuk, hogy egy jól átgondolt tuning, nagyon nagy gyorsulással járhat.
    Ott van az alapon mért érték is, nézd azt. Vagy zavar, hogy megmutatták azt is, mire képes tuningolva? :F A64 tesztekben meg azt tuningolják, és a többi van alapon..


    Más: Mi értelme akármilyen x2-höz hasonlítgatni egy ilyen procit? Hasonlíts 3x ezer ft-os kétmagosat hozzá. Ja, hogy ilyen nincs? Kár.. Ha lenne, és versenyképes lenne, akkor biztosan azt hypeolnák.
    Mindenki tudja, milyen területek a legfontosabbak neki. Engem sem a játékok nem izgatnak, sem pedig egy superpi eredmény, vagy egy memória olvasás érték. Utóbbiak semmit nem érnek az ég világon, összeméregetni azonos platformokat van értelme csak vele (finomhangolni, kihozni a végsőket vele), és azoknál is csak akkor, ha helyén kezeljük az eredményeket, ha tudjuk, hogy adott eredmény, eltérés mit eredményez a teljesítményben a _valós_ alkalmazásoknál.

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz BaKeSZ87 #172 üzenetére

    Áruld már el mit forgattam ki!
    Énis úgy vagyok vele, hogy egy tuningolt procit, könnyű egy alappal hasonlítgatni
    Azt sugallod, mintha baj volna, helytelenül tették volna, hogy egyáltalán tuningolt eredmények kerültek a tesztbe. Akkor lenne ennek értelme, ha csak azok kerültek volna bele, és kihagyták volna az alapjáraton készült eredményeket.

    Én például pont lesz@rom hogy mennyi idő alatt tömörítt, mert ritkán tömörítek /főleg filmet/, és az sem érdekel ha 1 vagy fél perccel tovább tart.
    Én is pont lesz@rom, hogy neked mire kell, mert nem a te igényeid szerint vásárolok procit magamnak, ahogy te sem fordítva. Ha úgy van, ahogy mondod, akkor ez a proci nem a te igényeidre lett szabva, de lehet, hogy másnak pont így jó. És ez így van jól, nekem ez egyáltalán nem fáj. /Halkan megjegyzem, hogy a tesztben látott, fél - 1-2 perces előnyt valószínűleg nem egy 2órás video áttömörítése után kapták, hanem egy néhány perces teszt videó tömörítése során. Szóval egy hosszabb konvertálás után nem egy két perc különbségek vannak a procik között. De ez téged nem érint. -szerk: hm, ezt már fLeSs leírta előttem/

    [Szerkesztve]

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz BaKeSZ87 #182 üzenetére

    :D Hol írtam ezt? Mégcsak nem is utaltam ilyenre. Azért is érdekes, mert még csak nem is gondolom azokat, amiket leírtál, de ha te mondod.. Amióta Pentium4 van, a jó néhány, ismerősöknek, illetve saját részre összerakott gépből mind Amd lett, és nem azért, mert elfogult lennék felé, hanem mert ár/teljesítményben az felelt meg inkább. Nehogy már még én legyek részrehajló, ha egyszer az Intel előrukkol egy számomra megfelelő cuccal, és ezt elismerem. Szarok mindkét gyártóra, márkahűség abszolúte nem érdekel. Aki objektív, nem elfogult kettőnk közül, az nem te vagy szerintem. Nevetséges dolgokat írsz, kímélj meg pls.
    /Egyébként kb annyit tömörítek a gépen, mint te, vagy talán még kevesebbet, játszani viszont mára már szinte semennyit sem, illetve amire kell, arra elég lenne ez is. Általános teljesítménye játékokon kívül viszont jobb szerintem, mint egy azonos árú egymagos amd, nem csak tömörítés van a világon. Ha meg váltani szeretnék, majd váltok, ha meg nem, akkor nem, ok? :((( /

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz Totyi #202 üzenetére

    Annyit hozzátennék, hogy amióta már nem dosszal nyomulunk, nem a jövő, hanem a jelen a multitaszking. A prioritások meg azért vannak, hogy használjuk őket. Ha játszani vagy filmet nézni szeretnél pl kódolás mellett , akkor leveszed a prioritását idle-re. Ugyan egy komolyabb játék mellett nem sokat fog haladni a kódolás 1 maggal, de legalább nem kell megszakítani, mert mást is szeretnél csinálni a gépen. Persze sokkal kényelmesebb és hatékonyabb mindez több maggal. Aki meg kineveti a multitaszkingot, miközben egy multitaszkingos oprendszeren lóg éppen, azon én is csak nevetni tudok, együtt nevetünk. :D

    Thank you to god for making me an atheist

Új hozzászólás Aktív témák