Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Phix

    tag

    válasz dystopia #12 üzenetére

    Az NSAKEY-sztori, amely valóban finom falat volt a maga idején, épp az olyan nem kellően megalapozott következtetések miatt maradt ki a cikkből, amilyet magad is levontál: ''Nyilván nem az volt az első és utolsó ilyen ms opsys.'' Nyilván??? :F

    Inkább akkor szóljatok ránk – és akkor viszont tényleg – ha egy szakmai cikkben azt olvassátok tőlünk, hogy ''X céget pár évvel ezelőtt már hírbe hozták azzal, hogy ezt-és-ezt csinálták, tehát nyilván most is ezt teszik''...

    [ Jövő héten újabb érdekességekkel jelentkezünk a tudomány és a technika világából ]

  • Phix

    tag

    válasz L3zl13 #15 üzenetére

    Egyenesen rettegünk. :D

    #13: A teszt szó nyilván valamilyen PH!-motor memóriaeffektus - nem vettük észre. Köszönjük, javítjuk.

    [ Jövő héten újabb érdekességekkel jelentkezünk a tudomány és a technika világából ]

  • Phix

    tag

    válasz Phix #16 üzenetére

    Picit finomítok az iméntin: Természetesen meg lehetett volna említeni tényszerűen, következtetésektől tartózkodva is az NSAKEY-párhuzamot. Amiért nem tettem, pusztán annyi, hogy mérlegeltem, mennyire viheti el a témát a Vista és a TPM fővonalától, és úgy éreztem, nem tartozik szorosan a tárgyhoz ez a kétségkívül emlékezetes, ugyanakkor a Vista kapcsán ma már inkább csak hangulatkeltésre alkalmas régi sztori.

    [ Jövő héten újabb érdekességekkel jelentkezünk a tudomány és a technika világából ]

  • Phix

    tag

    válasz dystopia #21 üzenetére

    Nézd, ebben a konkrét esetben valóban inkább megnyugtatni akartam – tehát jogosan érzed így, nem véletlenül nem lett ''steril'', objektív címe a cikknek – mivel ez esetben a megnyugtatás nem megalapozatlan. Nagy szerencsének tartom, hogy Magyarországra szinte egyszerre csordogált be mindkét álláspont, így nem lett belőle akkora katyvasz, mint Londonban.
    Szerencsémre én már egy letisztult képet kaptam: ott van a félreértett/félremagyarázott nyilatkozat, ott van a Microsoft ezzel ellentétes értelmű, de kategorikus és félreérthetetlen nyilatkozata. [Ami persze lehet tömény kamu, de ahhoz, hogy ezt leírjam, vagy sugalljam, kicsivel több kéne, hogy legyen a kezemben, mint az, hogy ''kutyából nem lesz szalonna!'' Nemde? ;] ] Amíg valaki fel nem fedez ténylegesen valami sumákságot a Vistában, addig én sem írhatok mást, és nem is hiszem, hogy szerencsés lenne egy másik oprendszerrel történt hasonló esettel összemosva kísérletet tennem arra, hogy valahogy kihozzak a sztoriból valami szenzációt. Pedig a téma adta volna ezt a megközelítést is. Csakhogy szerintem az NT-kulcsok ügye most nem releváns.
    Nincs ellenemre nekimenni a Microsoftnak, ha úgy érzem, alappal teszem, lásd például a kapcsolódó anyagoknál is belinkelt kémprogramos cikket.

    A szuperzárójeleshez: jól értelek, hogy szerinted így lett bulvár-jellegű a cikk, hogy az NT-t kihagytam, és úgy lett volna szakmai, ha beleírom...? :U Vagy totálisan félreértettem valamit?

    [ Jövő héten újabb érdekességekkel jelentkezünk a tudomány és a technika világából ]

Új hozzászólás Aktív témák