Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz *Ropi* #1594 üzenetére

    "Pontosan hogyan határozod meg a brightness / contrast / backlight értéket? "
    A Toshiba service manual azt írja, hogy gyárilag 20 bri és 80 cont értékekhez állították be. Ezeket vettem alapnak, aztán a service menüben a HCFR+spyderrel mértem a fehér képernyő fényerejét, és a backlight-ot addig növeltem, míg 120 körüli értéket mértem. Amikor ez megvolt, megpróbáltam tesztábrákkal és tesztdvd-kkel szemre beállítani a fényerőt és a kontrasztot. (nem sok sikerrel)

    Tegnap a Datacolor Spyder3 TV szoftverével és a Pana DVD-vel végigmértem, és úgy is csak 75cd fényerőt mutatott. Feljebb húztam a backlight-ot, és még egy mérést végigcsináltam. (Kb. fél óra egy mérés, mert a Toshiba éppen a mérési területre teszi ki az OSD menüjét, így sokat kell a gombokat nyomogatni. A fényerőt pedig csak a teszt végén árulja el.)
    Jelenleg 100cd/m2-ig jutottam. Most a fényerő és a kontraszt jól van beállítva. (Ránézésre) Sötét és világos képernyőkön is vannak részletek. És a DVD-s beállításokkal a TV műsorok is hasonlóan néznek ki.

    A színbeállítás viszont óriási csalódás.

    "Kell lennie gamma állítási lehetőségnek is a szervizmenüben"
    Ezek vannak:
    R CUT OFF, G CUT OFF, B CUT OFF
    R DRIVE, G DRIVE, B DRIVE
    BRIGHTNESS CENTER
    COLOR CENTER
    BASE BAND TINT
    CONTRAST MAX

    "Szintén a szervizmenüből kalibrálható (akár a tuner csatornánként is, ha a TV támogatja)."
    De ehhez külső jelgenerátor kellene, nem?

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz *Ropi* #1594 üzenetére

    Ha a PAL teszt DVD-t kiírom .iso-ba, azt használhatom mediaplayerben lejátszva, vagy nagyon más a két rendszerben használatos színtér?

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Új hozzászólás Aktív témák