Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz net84 #46 üzenetére

    Ha folyton javítgatni akarják, ezt szakszerűtlenül teszik, és mindig van valami gond vele, el lehet állni a szerződéstől. Valamilyen papírt mindenképp kell adniuk a javítás tényéről, idejéről, elvileg a hibának is rajta kell lennie, meg az új jótállási határidőnek is, úgy tudom. Az mindenesetre bizots, hogy azzal az idővel, amíg nincs nálad a monitor, meghosszabbodik a jótállás, vagyis a ''kieső'' napokat hozzá kell adni az eredeti számla kiállításához képest 1 vagy gondolom inkább 3 évhez (moncsinál annyit szoktak, ha jól tudom), és akkor jár csak le a jótállás. Ha kiszámolod, így tulképp bármeddig eljavítgathatnának, ezért lehet elállni ilyenkor, mert ''jelentős kényelmetlenség'' nélkül már nem oldható meg a javítás...

    A Sulinet viszont bonyolítja a dolgot, emiatt van az, hogy ilyen esetben nem túl jó megoldás az elállás, mert adóbevallás módosítással, hercehurcával jár. Érdemes megegyezni mindenképp, és kérni helyette egy másik, hasonló típust, nyilván árban is az eredeti vételárhoz közelit. Sajnos van egy olyan érzésem, hogy a sulinet miatt ez a megoldás sem túl egyszerű, utána kellene kérdezni valakitől, aki eladói oldalról foglalkozik(ott) sulinettel, hogy ez mennyire kivitelezhető - ugyanis gyanítom, ugyanattól a konzorciumtól kellene szerezniük, de már ugyanolyan nincsen, hasonló sem esetleg... Szerintem sok kompromisszumot igényel a helyzet megoldása...

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák