Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz Loha #35 üzenetére

    Egyrészt mindenki csak azt ír alá, amit akar. Másrészt a ''garanciális feltételek'' nevű szösszenetek ''általános szerződési feltételek'' név alatt futnak jogilag, külön rendelkezések vannak arra, mit lehet tenni, ha ennek a tartalma jogszabályellenes. A gyakorlatban ez a bíróság előtti megtámadását jelenti az ászf-nek - én harcos fogyasztóvédő vagyok, de biztos nem fizetnék azért, hogy xy cég megváltoztassa az ászfjét...

    Különösen, mivel konkrétan a fogyasztóvédelmi jogszabályok túlnyomó többségétől való eltérés semmisséget eredményez, ez azt jelenti, hogy olyan az adott szövegrész, mintha ott sem lenne, helyette belép a fogyvéd jogszabályok (Ptk. megfelelő szakaszai, 151/2003. korm. rendelet, 49/2003. GKM rendelet) megfelelő része. Szóval nekem olyan nagyon mindegy, mit írnak a feltételeikben, annak max. a rám nézve kedvezőbb részei élnek, a többit meg akár alá is írathatják velem, akkor sem lehet soha érvényes. :)

    De persze segít abban, hol nem szabad vásárolni. Ha már az ászf-jük bűzlik, milyen lehet az ügyintézés a gyakorlatban. :( (Pl. sok helyen kérnek -jogellenesen - díjat azért, ha szerintük nem hibás, ezt nem szabad kifizetni, az egyik legnagyobb lehúzás...)

    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák