Új hozzászólás Aktív témák

  • arty

    veterán

    válasz rudi #26 üzenetére

    ne haragudj, ha picit durván irtam le a véleményem :( nem szándékom megbántani, hiszen nagyra becsüllek a ph! munkásságodért ... igen, igyekszem fless aláirását észben tartani ezuttal :)

    http://prohardver.hu/c.php?mod=20&id=612&p=2

    vegyük ezt a leirást:
    a64, 3200+ = 98W 100% terhelésen
    p4, prescott, e0, 3200mhz = 184W 100% terhelésen

    ezek full gép összfogyasztások, ti írtátok ... idle táblázat sajnos az AMDről nem volt, azt nem tudtam mellékelni. szerinted ez nem számottevő különbség, és azonos hűtőkkel lazán megoldható? winyo hang alá lehet hűteni egy ilyen gépet?
    nekem miért nem sikerült eddig?

    Leirnám, milyen cpu-val dobtam össze itthon HTPC-nek:
    Sempron 2800+, revE6, 1600mhz, ennél kisebb már nem tudná a HD filmek lejátszását - igencsak keveset zabál, a cnq sajnos nem megy, a lap sempron esetén nem akarja :( (holott a reve6 sempron tudja) 2 venti van a gépben: CPU+táp, mégis a vitrinbe tételre vetemedtem, mert halk ugyan, de van hangja ... ergo vitrinbe került ... és itt kezdődtek a gondok! ráinditom a prime95öt és megindulnak felfele a hőmérsékletek ... mivel a szenzorok értékei nem pontosak, konkrétumoktól tekintsünk el, a lényeg, h nem áll meg a melegedés. A táp mögött(kifúvás) kivágtam a vitrin hátulját, javult a helyzet, de 1 óra full terhelés után sajnos igy is tarthatatlanná melegedett a helyzet :( Idlében éppcsak el van a gép - most télen! :( Nem tudom mit találjak még ki... talán egy 12 centis venti a vitrin hátuljára ???

    A te cikked alapján egy celeron 2.8ast kellett volna vennem, több mint kétszer ekkora fogyasztással... szerinted mi történt volna, amikor azt beteszem a vitrinbe ?

    Még mindig komolyan gondolod, hogy a +10% videotömörités okán az intel a favorit HTPC alkalmazásra?

    Bár egy mezei 80 gigás winyon elfér 50 óra mpeg2, tegyük fel h ez nem elég:
    kérlek probálj meg 720x576ba divx5-be felvenni, hidd el menni fog 1000-1500kbit mellett, még a béna kis sempronnal is... lazán! Real time encode, minek a +10% ? H ne 65 hanem 59% legyen a CPU kihasználtság ? Ezért jobb egy intel HTPC-be ?

    Még1x leirom: a felvétel/encode csak 1 része a htpc felhasználásának! általában simán zenét hallgatok, filmet, dvd-t nézek... oda nem kell a +10%, de ha tudsz egyáltalán olyan helyzetet, ahol az jól jön (és ténylegesen meg is van !!!!!!! mert én ezt is vitatgatom... a tesztjeitek NEM htpc alkalmazásokkal készültek) akkor kérlek ird meg....

    Próbálom ismételgetni fless aláirását, de akkor is csak azt tudom mondani: ez a cikk nem méltó hozzád rudi! :(


    rene85: geniusz! jobban is szól, és van is két 5.1 bemenete ... a kompakt házimozi cuccokon pedig az 50ezres kategoriában ritka a digit bemenetes, a játékok ráadásul spdifen NEM szolnak 5.1-ben, csak ha analog modon vezeted ki a hangkaridbol, viszont ilyen bemenet NINCS a kompakt házimozi 50ezres kategoriában.

    [Szerkesztve]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Új hozzászólás Aktív témák