Új hozzászólás Aktív témák

  • Alvin_ti4200

    félisten

    Jó a cikk, egyedüli javítani való az Audigy 4-nél van. Ezek a 14 ezer forint körül kapható Audigy 4-ek OEM kiszerelésűek, ezért nem jár hozzájuk távirányító.

  • Efbialy

    tag

    válasz Alvin_ti4200 #1 üzenetére

    Szeintem is jo a cikk :C

    Annyi észrevétel hogy az 1. oldalon az MSI kép aláirásábból le lett sporolva az ''M''.

    [Szerkesztve]

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Azért érdekes számomra különösen ez a cikk, mert édesanyámban épp mostanában fogalmazódott meg az igény, hogy szeretne tévéműsorokat, esetleg régi VHS-adásokat digitalizálni, és a TV-n visszanézni.

    A 2GHz-es Celeron 256MB RAM-mal számára, ami eddig afféle szövegszerkesztős gépként szolgált mellette, persze ez az azonnali halálos ítéletet jelentette.

    A rendszer még nem állt össze, de úgy néz ki, nem lesz olcsó mulatság. Sikerült használtan találni egy Northwood magos P4-et egy 865-ös MSI alaplappal, ebbe megy a meglévő mellé még 512MB RAM, ez így a külső digitalizálónak már elég kell legyen.

    VGA-nak marad a 128 bites MX440, a tévékimeneti képe szép, ezzel eddig sem volt baj.
    Szerencsére az íróasztal aljában elfér a ház, ezt nem kellett cserélni, a táppal már nem leszünk ilyen szerencsések - a standard 300W-os Codegenre már nemigen merem rábízni ezt a felújított konfigot.

    Ami még kevés lehet, az a 80GB-os IBM HDD, ami még 5400RPM-es és a gyorsítótára is csak 2MB-os. DVD író szerencsére van, így gyorsan le lehet menteni róla az adatokat, nem lesz állandóan teli.

    Mindezt csak azért írtam le, mert nagyjából egybevág a cikk által mutatott irányvonallal, mondjuk a hanggal mi annyira nem foglalkozunk - digitalizált tv adások sima szetereó hangjának visszaadásához nem hiszem, hogy érdemes komolyabb hangkártyába fektetni, és az egész rendszer egy régi Videoton erősítőre van kötve, a hozzá tartozó hangfalakkal (20 éves cucc, gondolom mindenki látott már ilyet). Ezzel együtt nem olcsó mulatság az egész, viszont a VHS halott, az asztali DVD írás pedig egyrészt még drága, másrészt kevésbé kezelhető technológia - számítógépen könnyebb megvágni, szerkeszteni, DVD-vé összeilleszteni a videókat.

    Úgyhogy tényleg jókor jött a cikksorozat, gondolom nem csak nálunk vetődik fel az alternatívakeresés ötlete így a videógenerációk váltásánál.

    Szívesen látom egyébként mások multimédiás megoldásait is, ötletek mindig jól jönnek.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • Alvin_ti4200

    félisten

    válasz parandroid #3 üzenetére

    Munkatársammal mi most egy Barebone házikóba berendezett gépecskét tervezünk, Gigabyte nForce4-430-as lapocskával (integrált GeForce 6100) és valami S939-es Sempronnal. Egyelőre még a lap tesztelései folynak.

  • rudi

    nagyúr

    válasz Alvin_ti4200 #1 üzenetére

    Á, tényleg, mindjárt túrok rendes sima Audigy4 árat.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • rudi

    nagyúr

    válasz Alvin_ti4200 #4 üzenetére

    Ha jót akartok, mindenképpen várjátok meg a 6150-ös cuccokat, azokban fullosan megvan miden PureVideo fícsör. Én is azokra várok, aztán nekiállok valami AVIVO vs PureVideo tesztnek (bár egyelőre nem vagyok eléggé képzett a témában).

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • arty

    veterán

    intel <> htpc

    kicsit érdekes, h a végén mind3 konfig inteles ... (rud lefizettek? :D )

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • rudi

    nagyúr

    válasz arty #7 üzenetére

    Miért is intel <> htpc? A kódolás azon területek egyike, ahol az Intel még tartja magát. Nézd csak meg a tesztjeinket!

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • ody42

    senior tag

    ''bár csöppet olcsó Silverstone'' helyett nem ''bár csöppet sem olcsó Silverstone''-t akartatok írni?

  • neduddki

    nagyúr

    válasz parandroid #3 üzenetére

    HI!

    Sok felfjastol es kedves mamaval valo osszenezestol kimelned meg magad: [link]:- )))
    na de nehez vot megtanani:- )))) [link]
    vagy vettel egy kulon joszagot???

    udv

    neduddki

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

  • Alvin_ti4200

    félisten

    válasz rudi #6 üzenetére

    Most, hogy mondod igazad lehet. Nem ástuk még bele magunkat a témába, csak meglepően olcsó ez a GB lap, ezért gondoltuk, hogy megnézzük mit tud.

  • HERR Z

    veterán

    válasz rudi #8 üzenetére

    Hát mondjuk azért mert nem bizti hogy a házból kijut a hő, és ha nem kell kódolni akkor a cnq sem árt...meg mérd gondolod hogy kódolni akar majd mindenki egy ilyen géppel?Nameg tapasztalatok szerint bőven elég a kis cerka is kódoláshoz, felesleges nagyobb procit venni
    az meg teljesen más tészta hogy a 60 rugós p4-et egy 30-35 rugós A64 simán hozza..olcsóbb, ugyanazt tudja, hüvesebb, halkabb.....
    ezért dobnám ki a cerkát is és egy 64-bites sempront vagy 2800+ -t tennék bele...

  • rudi

    nagyúr

    válasz HERR Z #12 üzenetére

    Tegyél ;) Amúgy a Celeronok sem melegszenek olyan vészesen, acikkben szereplő GlacialTech cooler simán elboldogul velük. Az A64-ek és P4-ek kódolási sebességét hasonlítsd össze a korábbi cikkünkben (nem viccből tettem oda a linket!).

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • gorlin

    őstag

    Rudi!
    Egy ilyen Pc-be miért nem gondoltál 2.5-ös hdd-re?Vannak már 80-100gigás darabok is.És sokkal halkabbak,és nem melegszenek annyira mint a nagyobb testvérei.Csak kérdezem nem kötekedésnek szántam.
    Én legalábbis az utolsó konfigba azt tettem volna a zen mellé.

  • #18538752

    törölt tag

    Sziasztok!!!!

    Silverstone házakat hol lehet beszerezni? Lehet a netről rendelni?

  • rudi

    nagyúr

    válasz gorlin #14 üzenetére

    Jó meglátás, bár fene tudja, hogy 4 db 80-100 GB-os 2,5-ös nem melegszik-e és zajong jobban mint mondjuk két 3,5-ös 200-as vagy egy 400-as. Ennek a témának egyszer még utánajárok.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • dabadab

    titán

    Mostanaban tenyleg csak a Creative vackait lehet kapni kis hazankban ''hangkartya'' cimszo alatt?... Meg egy normalisan mukodo optikai kimenetet sem birtak osszehozni (az X-Fi-n legalabb mar normalis jel jon ki, de arar se birtak rendes csatlakozot rakni), szerintem HTPC-s felhasznalasra teljesen ellenjavalltak.

    DRM is theft

  • erdoke

    titán

    válasz gorlin #14 üzenetére

    Asszem én is egy CnQ-es Sempron (3100+?) és egy 2,5'' HDD mellett szavaznék a zajártalom elkerülése végett. Erőben bőven elég ez a proci és az 5400 rpm-es HDD is.

    A legjobb aláírás a héten

  • domedee

    senior tag

    Nekem egy valami hiányzik nagyon a dologból...

    A szoftver része, esetleg annak a bemutatása és ezeknek a költsége is beleférne a végén egy plussz táblázatba.
    Tudom, hogy pl. a tunerhez/alaplaphoz/vidkarihoz/... adnak valamilyen progit, de ezeknek a tudása nem biztos, hogy ki tudja elégíteni az embert, már alapszinten is (videók, képek összeállítása dvd-re és itt csak apróságok kellenek, de mégis ezel miatt bosszankodhat legjobban az ember) -sőt ''extra'' igényként akár szeretné magyarul is hasznáéni a progit, mert se angolul nem ért sokat, sem magát a szakszavakat nem ismeri, amik ide tartoznak.

    Egy oldalra a végén beleférhetne egy rövid áttekintés, hogy egyáltalán mit is keressen az egységsugarú user, ha neki most megtetszik egy ilyen HTPC és közben szeretné is kimenteni a családi videófelvételeket, de valam neki tetsző formában. Pl. egy Nero VisionExpress szerintem kezdőknek már elég jól használható és tud is magyarul, mikozben az ára sem vészes. Hiszen hiába törődik az ember a testtel (hardver), ha lélek el van hanyagolva (szoftver).

    dömedee

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • ronaldo

    őstag

    az alaplapon a HDTV kimenet az mit jelent? Vagyis mire jó, mire lehet használni a mindennapokban?

  • arty

    veterán

    válasz rudi #8 üzenetére

    intel <> htpc, mert:
    htpc=csönd
    htpc=kis fogyasztás

    tegyél be lécc egy 3200as prescottot egy mATX házba, halk hűtéssel (és nemér egymillát a hűtésre költeni) ...

    másik:
    mi a fenét számit, h mondjuk 10%-al lassabb egy divx enkod az athlonon (bizonyos programokban, ami még véletlen sem egyenlő egy htpc frontend tv tunerből valo rögzitésével...) - talán emlitsük meg, h az ujabb ''frontendek'' CSAK hardveres enkodolo/tuner kartyaval mennek(mediaportal, medio, winMCE... , ahol is mit számit a CPU +10% enkodja(feltéve h a 10% az adott programban épen nem az AMD javára van) ?

    mások pedig azt is leirták már, h a kodolás kb. hanyad része is egy htpc felhasználásának ...

    arról nem is ejtek szót, h a minimális különbség miatt mindkét rendszerrel (amd/intel) kb. azonos minőségben tudnál szoftveresen enkodolni, hiszen joval a tudásuk maximuma ALATT kell maradni, h esély se legyen framedopra ....

    előnyök/hátrányok a két platformtól ... mi számit? a +10% (elméleti) sebesség vagy a fele fogyasztás/zaj/stb ? de ez csak egy gyors kiritika ... sry.

    szal rudi, ez a cikk a tőled megszokottakkal ellentétben béna, sikolt az elkapkodottság, kb. 5 pec alatt hozhattad össze :( átgondolatlan az egész koncepcio.

    (az eddigiek írásaid soxor pokoli precizek, minden részletre kiterjedők voltak. ez most miért nem ment?)

    [Szerkesztve]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • rudi

    nagyúr

    válasz domedee #20 üzenetére

    PROHARDVER! kéremszépen! Kétségtelen, hogy a szoftver baromi sokat nyom a lattba, de arra már tényleg nincs kapacitásunk, hogy azokat is végigvizslassuk.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • rudi

    nagyúr

    válasz ronaldo #21 üzenetére

    jó minőségű TV kimenet. Olyan, amiben a képi információt három különálló vezeték viszi át. A korábbi kompozit RCA (egymásra ''keverve'' a színinfó és az intenzitás) és az S-video fölött áll minőségben, de kell, hogy a TV-n is legyen ilyen bemenet.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • mephisoft

    csendes tag

    válasz rudi #24 üzenetére

    (Mig ezt megirtam megjelent par uj hozzaszolas, reszben ugyanezeket taglalva. - Mindegy elkuldom...)

    ***

    Csatlakozom par elottem szolo velemenyehez: szerintem egy HTPC-nel a legfontosabb szempontok: zaj, es az ezzel osszefuggo hotermeles. Mivel feltetelezhetoen felvetelhez is akarjuk hasznalni, ezert allandoan be lesz kapcsolva. Ha igy van, akkor vagy extrem halknak kell lennie, vagy szekrenyben el kell zarni. Ha pedig el van zarva, akkor alacsony kell legyen a hotermelese, mert kulonben megsul. - Persze, ha alacsony a hotermelese, akkor mar konnyu halknak is lennie, vagyis nem is kell elzarni ...

    Ha a proci mar eleg eros a kodolashoz, akkor szinte mindegy, mennyivel erosebb. Ha pedig a (tuner) kartya konvertal, akkor a leggyengebb proci is boven jo. En valamelyik legkisebb AMD Cool'n Quiet, vagy meg inkabb VIA procibol epitenek HTPC-t. Ha a tovabbtomorites miatt akarnank erosebb procit, akkor erdemes azt is megjegyezni, hogy a legerosebb procin is egy film kodolasa orakig tart, vagyis nem kivarhato, legalabbis en mindig ejjel csinalom. Akkor pedig megint mindegy, milyen eros a proci.

    Egy 7200-as HDD mereven becsavarozva egy hazba szerintem mindig elviselhetetlen zajt okoz (nappaliban).

    Osszefoglalva szerintem amit egy HTPC osszerakasanal legfontosabb szempont:
    - halk tap
    - ventillator nelkuli alaplap
    - ventillator nelkuli video kartya - ugy gondololm egy kifejezetten kis teljesitmenyu, vagy alaplapi is megteszi
    - kis hoteljesitmenyu proci
    - szuper halk proci huto
    - jo szellozesu haz
    - halk es minel kevesbe melegedo HDD
    - valami trukk a HDD altal keltett rezonancia kivedesere
    - kis hoteljesitmenyu tuner kartya

    A kis hoteljesitmeny elsosorban a zaj miatt fontos, de a villanyszamla szempontjabol is lenyeges lehet.

    A fenti szempontokat a cikk hellyel-kozzzel erinti, de a sulypontok - szerintem - rossz helyen vannak. Nem ertem, miert emliti egyaltalan (sot taglalja!) a sugarmeghajtasu gepekkel versenyzo zajszintu video karytakat? A nagy teljesitmenyu, de passziv hutesu video kartyaknal pedig egy HTPC hazban konnyen baj lehet - a nagy teljesitmenyu, passziv hutesu kartyak nagyon jo haz-szellozest igenyelnek. A HTPC hazak szepsegre, meretre es csendessegre optimalizaltak, nem biztos, hogy eleg legaramlatot tudnak biztositani egy ilyen csodanak. Kiprobalas nelkul nem mernek ilyet ajanlani senkinek, de legalabbis fel kell erre hivni a figyelmet.

    Szerinem szet kell bontani a dolgot: akar-e a delikvens jatszani a gepen?
    - Ha nem (es szerintem egy HTPC-t nem erdemes a jatekgeppel kevern, de ezt mindenkinek maganak kell eldontenie), akkor lehet nagyon halk gepet epiteni a fentebb emlitett szempontok figyelembevetelevel.
    - Ha igen, akkor valoszinuleg sulyos kompromisszumokra kenyszerul az emberkenk. Egy eros, jatekra alkalmas gepet nem lehet egy szep kis dobozba ugy beletenni, hogy az halk is legyen.

  • rudi

    nagyúr

    válasz arty #22 üzenetére

    Illene már egyszer elgondolkodni ezen a melegedés és zaj témán! Tudod mennyit jár minimumban az a GlacialTech cooler? Tudod hány fokkal és decibellel lesz hangosabb, mint a hasonló A64-es cucc? Megsúgom, hogy mind a kettő a vinyók és a táp hangszintje alatt lesz, és a melegedésük bőven az elfogadható szinten marad.

    Bármilyen hihetetlen, de a Prescott megjelenése óta az Intel is finomított ezt-azt! Nézd meg ezt az LGA775-ös 540-es P4-gyel készült tesztet [link] és ezt a 3000+-os Veniceset [link]. Ugyan a két rendszer nem ugyanaz, de a kis szellőzéses esetekben a Hyper 6+ és a Coolink Bat nagyon közel áll egymáshoz teljesítményben. Még ha a két alaplap szenzora között 5-6 fok eltérés is van, akkor sincs sokkal lemaradva a P4!

    A hardveres tömörítéssel kapcsolatban csak annyit jegyeznék meg, hogy nagyon sokan sorozatokat rögzítenek a TV-ből, mert, ahogyan nekem sincs (pl. hazai pálya csinálás miatt), nekik sincs idejük megnézni. Ha mondjuk egy szokásos 20-24 részes, részenként 45 perces sorozatot szeretnél felvenni, az mpeg2-ben is jópár DVD-t megesz majd. Az ilyen cuccokat felvétel után át szokták tolni divX-be, mert abba eléggé necces realtimeban felvenni. Így aztán könnyen lehet, hogy egész sokat kell majd tömöríteni.

    Ja és még valami, olvasd el fLeSs aláírását ;)

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • rudi

    nagyúr

    válasz mephisoft #25 üzenetére

    A Hazai pálya rovat elsődleges feladata a hazai hardverpiac eseményeinek bemutatása. A HTPC-s témát csak az utolsó két oldal érinti szorosabban, az első kettő általános jellegű, így szokott ez lenni majd minden héten.

    Javasolnám, hogy egyszer nézd meg a Silverstone házak szellőzési és hangszigetelési megoládsait, esetleg az LC17 adatlapján megnézhetnéd azt is, ilyen ''kicsi'' ez a ház. Ugyan az LC17-et nem próbáltam, de találkoztam ugyanabból az alomból (ex ACTS) származó CM Media házakkal, melyek ugyan nyersebbek, de azt hiszem van összehasonlítási alapom.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • domedee

    senior tag

    válasz rudi #23 üzenetére

    Ne értsd félre, nem arra céloztam, hogy még a szoftver részről is oldalakat írjatok, csak egy plussz bekezdésre gondoltam, ahol annyi van leírva, hogy a gép tudásához feltétlen kell egy vagy több olyan program, amivel a felvétel/vágás/szerkesztés/kódolás/kiírás viszonylag egyszerűen és fájdalommentesen megoldható. Az egyik ilyen pl. Nero, 20e-ből már simán kijön a prémium verzió - ÉS ez magyar nyelven. De ugyanakkor sok tunerhez/vga-hoz/... adnak pl valamilyen programot is ilyen célra (pl: ulead progik) -ezeknek a legnagyobb baja, szerintem, hogy nem magyar nyelvűek. Akit érdekel jobban a dolog, azt szerettel várjuk a PH fórumán, ahol biztos talál segítséget...

    Hiszen amikor csak általános célra veszitek szemügyre a piacot, akkor nincs is értelem nézni bármilyen szoftver részt, de ebben az esetben nagyon is konrét a cél, azaz egy olyan pc, ami amellett, hogy nappaliba való még el kellene látni olyan feladatokat is, mint a videófelvétel/szerkesztés. Természetesen a ''csúnya''pc-k is tudják mindezt, de itt ez szerintem kiemelt szerepet játszik.

    Szerintem biztos lenne olyan ember az itteni fórumozók közül, aki tudna segíteni abba, hogy tanácsot ad, melyek azok a progik, amiket a kezdőknek érdemes szemügyre venni. Ezeknek az árait pedig nem olyan sok belerakni egy táblázatba, hogy: T. olvasó többek közt válassz innen progit, ha kell és nincs ilyened. Tudom, fikázni könnyű,.... és én is szivesen segítek, de sajna a tudásom nem akkora a témában, hogy én mondjak progikat (bár párat biztosan tudnék).

    ez már offként:nem gondolkoztatok már esetleg valami olyasmin, mint a technomániás topikok?, azaz ti leírnátok egy topikba, hogy ha kell és valaki akar/tud, akkor miben segíthet - egy mailcímre küldhetné pl. az infót -, természetesen a legszigorúbb felügyelet mellett, azaz ha valaki csak poénból írogatna oda, akkor sárga/piros lap járna érte a fórumban. Hiszen sokan vannak itt akik önzetlenül segítenek a sok /sokszor a minimális keresésre is lusta usereknek/, szerintem nektek is tudnának segíteni, hiszen ha tényleg aktív és hozzáértő, akkor ismert a fórumon is, tehát jobban lehet bízni az áltata adott infókban. kicsit olyan wikipédiásan...

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • rudi

    nagyúr

    válasz domedee #28 üzenetére

    Itt meg lehet beszélni a szoftverrel kapcsolatos részt, lehet neki (gondolom van már pár) topcot nyitni. A cikkek továbbra is a hardverről szólnak, szeretnénk meghúzni a nagyonis jól látható határt.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • chop

    őstag

    hat, nemtom, sztem ez a htpc kicsit halott addig, amig ugyanugy bootolnak, mint egy sima pc..mert ugye ezek is ''csak'' pc-k. ha en most ilyen nyavajaval akarok vmit felvenni a tv-bol, akkor nem lesz kedvem perceket varni, hogy felalljon a rendszer (meg 10 masodpercet se - azonnal akarom)

  • rudi

    nagyúr

    válasz chop #30 üzenetére

    Van egy olyan ATX fícsör, hogy hibernálás ;)

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz neduddki #10 üzenetére

    Nem tudom, milyen külön jószágra gondolsz, de ez az asztali DVD-felvevő technológia nekem nagyon nem szimpatikus. Maradok a jól bevált PC-nél, ennyire hadd legyek fanatikus. :D X-Box-om se lesz sose, pedig biztos jó.

    'Használjunk mindenre számítógépet'-elv RuleZ!

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • thaler2

    senior tag

    Az lenne a kérdésem, hogy ha pc-n játszom le a dts hangsávot dvd-n, akkor a tv-re kirakom a képet, a hangot pedig a realtek 7.1es hangkarin adom ki egy holt mezei 5.1es hangfalszettre.
    Így működni fog a dts hangzás?Vagy kell még a hangfalszettbe is valami dekóder?Vagy pedig a gép megbirkózik ezzel?

  • HorCsa

    csendes tag

    Volt már egy hasonló cikksorozat valamielyik nemmagyar tulajdonú magyar nyelven kiadott számtech lapban. Ott még fel is húztam rajta magam, mert a cikk címe valahogy így szólt:
    ''Házimozit olcsón''.
    És kihoztak valami 300eFtos gépet... nah de ez off ugyhogy abba is hagyom



    Akkor én most leirnék egy ''minimal HTPC'' konfigurációt. Ha van számitogéped otthon, már elég régota (tehát vannak ''maradék'' alkatrészeid) és csak a család többi tagjának szeretnéd a videozását/DVDzését/TVnézését/internetezését (esetleg egy-egy sorozatrész felvételét) biztositani, akkor böven elég. Itthon ez nálam tényleg müködik... (anya,apa elégedett) És nem kellett rá 100ezreket költeni... Még ha megveszel hozzá mindent használtan, akkor sem...

    Alaplap: Abit BE-6
    Proci: Intel Celeron II 633@75xMhz (ezt minden 633as cerka elbirja).
    Hütö: Nagybordás PentiumII hűtő 2 hütöventillátorral (5V-on, hogy csendes legyen)
    RAM: 256MB SDRAM
    vinyó: 40 GB Quantum
    Videokari: PowerVr KyroII (szinte bármi megfelel de az volt itthon és a 2D-s képe gyönyörü...legyen S-video kimenete, ésmár mehet is a kép a TVre)
    ház: Régi AT-s fekvő ház.
    DVD: Asus DVD olvasó/CDiró (másik gépben van itthon iró, de nem drága már az iro sem)
    Táp: Codegen táp (a halk ventillátor miatt...ha ''elszáll'', nem vág tönkre millios gépet... :) )
    Bill/egér: Valamilyen ''gagyi'' rádiós egér/billentyüzet szett ugysem könyv irásra fogod hhasználni
    hangképző: Van erösitönk itthon.
    TVkártya: TView CPHO53 tvkártya (BT878chipes, régi, de veszi az adást, és felvenni is tud)
    hangkártya: egy ''gagyi'' 5.1-es hangkártya (az erösitö csak stereo, de uj vétele után igy
    lehet 5.1-ben is DVDzni és akkor már tényleg home theater)
    10/100 as hálókártya (mert ugye van net, és a neten stream video-k, és több számitógép
    itthon)

    Amit vennem kellett:
    Hűtő, plussz ventik 2000-3000Ft
    Hangkártya: 2000Ft
    Bill/egér: 3000Ft
    A többi alkatrész árának nem nézek utána, de vannak használt kereskedések/internetes

    honlapok, de összessen 100e alatt lesz, az biztos.(a házat meg befested feketére, és

    akkormár Foxconn DH-839 :D)

    Amit ''szerelni'' kellett:
    A ház ugye AT-s (szerencsétlenségemre ez volt itthon, de létezik ATX-es fekvö ház is és
    azzal nem kell dolgozni), ezért ki kellett(volna) vágni a hátulját ATX formátumra (csináltam
    már ilyet), de az alaplap (pontosabban a Slot-os proci) egy középen ''szerencsésen''
    elhelyezett merevitö miatt, igysem fért volna el. Igyhát nem vágtam, hanem hosszában került
    bele a lap... (igy elfért minden). Az at-s billenytyűzet ház kivezetésénél jön ki az összes
    vezeték. (hang, svideokábel, USB hosszabbitok(digit fényképezőgép, telefon, egyéb
    csatlakoztatásához), egér/bill kivezetés)

    Lejátszás: Nemtom mit hoz a jövő, de a mostani DVD/DivX/Xvid videok nem vágják ''hanyatt'' ezt a konfigot sem 70-80%os prociterhelés. De (lehet hogy szerencsés vagyok) ez a proci elmegy 950Mhzen ezzel a hütéssel...

    TVmüsor felvétele: +3000es AMD, meg P4Celeron 2.4 Ghz+??? Figyelembevéve az adás
    minőségét...de tulképpen mind1 is, mert ugysem tudunk csilli-villi digitális felvételt
    csinálni sima TVkártyával. Léteznek évek óta AVi gyorstömörítők, amit már elbir egy PII
    cerka is simán felvétel közben is (hiszen akkor kezdték irni öket) 70-80%os minöség mellett, a 80GB vinyón az oprendszer és a szükséges szoftvertelepitések után maradt hely, bőven elég lesz 1-2 sorozatrésznek, vagy filmnek. Aztán meg ha netán ''archiválni'' szeretnénk CDre DVDre, akkor jöhet a DivX Xvid és tárasai...azzal majd elszenved 5-10 orát, de tulajdonképpen mind1, mert a prociventillátoroknak, és a tápnak nincs szinte semmi hangja, ugyhogy ráér ketyegni. (melegedésröl, ugye nem nagyon kell beszélnem PII-es cerkánál, de a gondok elkerülése végett megy egy motherboard monitor, ami leveszi a prociterhelést, még mielött baj lenne)
    Digitális kameráról felvételt, meg nem akarok...ahhoz ugyis FireWire kell, meg ''erőmü'' a
    video-szerkesztgetésnek (mert ugye akkor már legyen ''cool'' aza homevideo), ami nem HTPC, hanem video/gamer munkaállomás és 400000 Fttól a csillagoség.

    Ennyi...

    Ja, a képmegjelenitésröl természetesen, az általában használt televizio gondoskodik.

    ''Az a legszebb érzés az életben, ha valakinek szüksége van ránk.'' http://www.vcrc.hu , http://www.kiccsillag.hu

  • ronaldo

    őstag

    válasz rudi #24 üzenetére

    Ha sima divxet, vagy dvd-t játszok le rajt, és küldöm a hd ready tv-nek, akkor nem jelent pluszt, nem? Gondolom 720p, vagy 1080i anyagok meglétét követeli.

  • mephisoft

    csendes tag

    válasz chop #32 üzenetére

    A hibernalas jo dolog, de HTPC-nel - ha idozitett felvetelt is akarsz csinalni - nem sokra mesz vele.

  • mephisoft

    csendes tag

    válasz rudi #27 üzenetére

    OK, lehet, hogy ez a szokas a hazai palyan. Oszinten szolva, mikor a cikket olvastam fogalmam sem volt arrol, milyen rovatban vagyok (az Indexrol jottem), csak a cikk cimet lattam. - Lehet, hogy ujonckent nem kene mindenbe beledumalnom, de nem talalom szerencsesnek, hogy egy cikk ne (m csak) a cimben foglaltakrol szoljon. Talan szerencsesebb lenne a hazai palya ujdonsagait egy olyan cikkben taglalni, aminek erre utal a cime, a HTPC temarol pedig kulon emlekezni meg.

    Nem ismerem a Silverstone hazakat. A http://www.silverstonetek.com/products-lc17.htm oldal par percnyi tanulmanyozasa utan nem talaltam arra utalo infot, hogy a vinyot rugalmasan fuggesztenek fel. (Lehet, hogy en vagyok bena, lehet, hogy ok dugtak el alaposan.) Ha pedig nincs rugalmasan folfuggesztve a vinyo, akkor - szamomra - ez mar elfogadhatatlanul zajos (nem csak nappaliban). Es akkor mar nem nagy kunszt, hogy a vinyo halkabb a proci hutesnel.

  • rene85

    aktív tag

    Elnezest az offolasert. nem talaltam pont ilyen topikot: melyik a jobb valasztas? sw-5.1 HT, vagy az egyik dvd lejatszo+5.1 hangfalszett kombo, amit kiloszamra arulnak 50-ert (mindenfele markat) a hulye azert nem vagyokban. Az erdekelne, hogy ha a dvd lejatszos megoldast valasztom, akkor pl a jatekok szolnak-e majd 5.1-ben ha a geprol kuldom ra a hangot? Ha a genius melle utolag veszek egy dvd lejatszot (minusz erosito) akkor az osszekotheto? Sajnos csak 50ezrem van ra, ugyhogy a ''vegyel egy subot 40e-ert''-megoldasok nem erdekelnek.

  • arty

    veterán

    válasz rudi #26 üzenetére

    ne haragudj, ha picit durván irtam le a véleményem :( nem szándékom megbántani, hiszen nagyra becsüllek a ph! munkásságodért ... igen, igyekszem fless aláirását észben tartani ezuttal :)

    http://prohardver.hu/c.php?mod=20&id=612&p=2

    vegyük ezt a leirást:
    a64, 3200+ = 98W 100% terhelésen
    p4, prescott, e0, 3200mhz = 184W 100% terhelésen

    ezek full gép összfogyasztások, ti írtátok ... idle táblázat sajnos az AMDről nem volt, azt nem tudtam mellékelni. szerinted ez nem számottevő különbség, és azonos hűtőkkel lazán megoldható? winyo hang alá lehet hűteni egy ilyen gépet?
    nekem miért nem sikerült eddig?

    Leirnám, milyen cpu-val dobtam össze itthon HTPC-nek:
    Sempron 2800+, revE6, 1600mhz, ennél kisebb már nem tudná a HD filmek lejátszását - igencsak keveset zabál, a cnq sajnos nem megy, a lap sempron esetén nem akarja :( (holott a reve6 sempron tudja) 2 venti van a gépben: CPU+táp, mégis a vitrinbe tételre vetemedtem, mert halk ugyan, de van hangja ... ergo vitrinbe került ... és itt kezdődtek a gondok! ráinditom a prime95öt és megindulnak felfele a hőmérsékletek ... mivel a szenzorok értékei nem pontosak, konkrétumoktól tekintsünk el, a lényeg, h nem áll meg a melegedés. A táp mögött(kifúvás) kivágtam a vitrin hátulját, javult a helyzet, de 1 óra full terhelés után sajnos igy is tarthatatlanná melegedett a helyzet :( Idlében éppcsak el van a gép - most télen! :( Nem tudom mit találjak még ki... talán egy 12 centis venti a vitrin hátuljára ???

    A te cikked alapján egy celeron 2.8ast kellett volna vennem, több mint kétszer ekkora fogyasztással... szerinted mi történt volna, amikor azt beteszem a vitrinbe ?

    Még mindig komolyan gondolod, hogy a +10% videotömörités okán az intel a favorit HTPC alkalmazásra?

    Bár egy mezei 80 gigás winyon elfér 50 óra mpeg2, tegyük fel h ez nem elég:
    kérlek probálj meg 720x576ba divx5-be felvenni, hidd el menni fog 1000-1500kbit mellett, még a béna kis sempronnal is... lazán! Real time encode, minek a +10% ? H ne 65 hanem 59% legyen a CPU kihasználtság ? Ezért jobb egy intel HTPC-be ?

    Még1x leirom: a felvétel/encode csak 1 része a htpc felhasználásának! általában simán zenét hallgatok, filmet, dvd-t nézek... oda nem kell a +10%, de ha tudsz egyáltalán olyan helyzetet, ahol az jól jön (és ténylegesen meg is van !!!!!!! mert én ezt is vitatgatom... a tesztjeitek NEM htpc alkalmazásokkal készültek) akkor kérlek ird meg....

    Próbálom ismételgetni fless aláirását, de akkor is csak azt tudom mondani: ez a cikk nem méltó hozzád rudi! :(


    rene85: geniusz! jobban is szól, és van is két 5.1 bemenete ... a kompakt házimozi cuccokon pedig az 50ezres kategoriában ritka a digit bemenetes, a játékok ráadásul spdifen NEM szolnak 5.1-ben, csak ha analog modon vezeted ki a hangkaridbol, viszont ilyen bemenet NINCS a kompakt házimozi 50ezres kategoriában.

    [Szerkesztve]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • rudi

    nagyúr

    válasz arty #40 üzenetére

    Nem tudom mivel hűtheted azt a gépet, vagy mi melegíti a vitrint (gondolom az, hogy áll benne a levegő), de hogy az általad írt 100 W alatti gép túlmelegszik, az eléggé meglepő. Mi (nagyjából hány fok) jelenti Nálad a túlmelegedést? Ha a házad olyan kialakítású, hogy elöl szív, és hátul fúj, akkor szerintem nem feltétlenül kell elzárni az elejét a vitrinnel, mert ott úgysem nagyon jön ki zaj. Láthattad, hogy nálunk az 1800 rpmen járó GT Igloo 5600 és a CM táp együtt 60 fok alatt tartotta a 3,2-es P4-et, pedig 2 prime is futott rajta.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • arty

    veterán

    válasz rudi #41 üzenetére

    a fő gond egyértelmüen a megrekedő hő :(

    [kép]

    a lap szerint 57 fok a CPU, 45 az alaplap környezete, és 51 a seagate :( Ez 1 óra PRIME95 után ...

    A fura, h eddig is ekkora volt számszerüen a meleg, de mig nem volt hátul kivágva, a gép környezete forro volt, a ház burkolata szintén elég meleg volt. Most ez nincs, de a hőmérsékletek ugyanazok :( Házventi nincsen és a tápnak is csak hátul van egy ventije ... segitene vajon, ha moddolnék a táp oldalára egy 8 centist, ami a processzrrol a tápba fujná a levegőt, annak meg a hátulján menne ki az eddigi ventivel ... ?
    vagy a vitrinre hátul egy 12 centis?

    A borda amugy a gyári AMD-s, a venti pedig 1300-2200RPM között a lap által szabályzott coolink(?) ... asszem :)

    (a venti amugy azért van fent ferdén, h a északi chipset bordát is hütse, ha esetleg kevésnek érzem majd az 1600mhz-t. A lap amugy [link]

    [Szerkesztve]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • Hungo

    csendes tag

    Szerintem is marhára elég egy P3-as procis gép, azt még passzív hűteni is lehet. max. a TV kártyához ajánlok egy hardveres mpeg2-kódoló kártyát...

  • anulu

    félisten

    válasz parandroid #33 üzenetére

    ''Használjunk mindenre számítógépet''

    ezúton csatlakoznék a klubhoz :)

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • rudi

    nagyúr

    válasz arty #42 üzenetére

    Hú, itt tényleg reked a levegő ezerrel! Nem csodálom, hogy gondok vannak a lemegeséssel. Nem ismerem fel a házat, de látom, hogy teljes magasságú kártyák is elférnek benne. Van a proci fölötti fedélen szellőzőrostély? Még ha van, akkor is praktikus lenne az alaplap érintkezői fölött látható teli lemezt alaposan kilyuggatni. Az igazán hasznos egy csatorna lenne, ami a merevlemez hátulja és a gép hátulja között húzódna, keresztül a prcin. Ebbe, ha belefér (tartok tőle, hogy nem fog, mert 12 cm magas) kellene egy Arctic Cooling Freezer 64 és készen is van. Ez áthúzná a hideget a merevlemezen és hátul kitolná, áradásul a hőforrásokat a többi hardvertől is elszigetelné. Csinálhatod akár mezei kartonból is.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • ALI_G

    veterán

    válasz arty #42 üzenetére

    Én is vmi ilyesmit fogok összehozni (eredetileg karácsonyra leptem volna meg szüleimet egy HTPC-vel, csak ->anyagi okok...tervben van minden, csak lóvé kell :D).
    Ha jól ismerem fel a házat, akkor ha kedved van akkor barkácsolni akár kiváhatod a hátulját valahol (esetleg oldalát) és berakhatsz egy 9, esetleg egy 12 cm-es ventit, ami kifele fújja a levegőt. Én is javaslom a tetejét kijakasztgatni fűróval, ha az esztétiája nem a legfontosabb és/vagy nem látszik a PC elhelyezkedése miatt. Esetleg egy nagyobb bordát is rakhatsz rá (nem magasabb, hanem inkább szélesebb kéne neked a hely szűke miatt).
    Szerintem a táp ventijére ne terhelj több hőt, csak ha nagyobb ventije lesz. Még a végén túlmelegszik vmi a tápban (nemtom milyen tápod van).
    Hőmérséklet értékek nem túlzottan károsak (főleg, hogy prime alatt nézted...HTPC mikor kap 100-as proc terhelsét huzamosabb ideig? :F szerintem ritkán), inkább a megrekedő hő lehet idő után gond.
    Nekem ment már 82-85 °C-on a proc órákon keresztül (2,5+ barton nem volt akkor húzva, de nem ment a venti a procin, filmeztem, böngésztem, zenét hallgattam..., no game).

    Engem mindig is a villanyszámla aggasztott, ha egész nap megy az jócskán meglátszik a számlán, még egy kis gépnél is. nem? mennyit ehet egy 1,3-as P3-as tua cerka, egy R 8500le-vel, egy 5400-es 60-as vinya...kb?

    [Szerkesztve]

  • ALI_G

    veterán

    francba, nem tudom tovább módosítani...még1x:

    Engem mindig is a villanyszámla aggasztott, ha egész nap megy az jócskán meglátszik a számlán, még egy kis gépnél is. nem? mennyit ehet egy 1,3-as P3-as tua cerka, egy R 8500le-vel, egy 5400-es 60-as vinya, 512-es ram, vmi alap tuner (cikkben 6k-sra gondolok), live 5.1, alaplap még nemtom, de azok egyre mennek,...monitor nélkül...kb?

    Miben változik a fogyasztás, ha P4 2 GHz-eset rakok bele? esetleg 2,4 GHz-eset. Wattokban mennyire látszik meg? (erősebbet semiképp se akarok a hő és a hang miatt)

    [Szerkesztve]

  • dabadab

    titán

    válasz HorCsa #35 üzenetére

    ''Digitális kameráról felvételt, meg nem akarok...ahhoz ugyis FireWire kell, meg ''erőmü'' a video-szerkesztgetésnek (mert ugye akkor már legyen ''cool'' aza homevideo), ami nem HTPC, hanem video/gamer munkaállomás és 400000 Fttól a csillagoség.''

    Ez eros tulzas, maga a capture/vagas kb semennyi procit nem igenyel, az atmenetek, stb szamolasa se sokat. Az atkodolas persze eszi a procit, de az ugyse realtime megy. Egy 2500-as Bartont hasznalok ilyesmire, az boven eleg re.

    DRM is theft

  • arty

    veterán

    A ház egyébként egy NEC powermate vagymi :)

    rudi: ha a freezer nem is fér bele, ötletnek nem rossz, h egy oldalsó ventis bordát rakjak a gépbe ... hátul a tanácsodnak megfelelően kivágom a lemezt, kinézet nem gond, mivel nem látszik a vitrinben, még az eleje sem jóformán, nemhogy a hátulja!
    azt mondjuk nemtom, ez mennyire huzná le a hőt a winyorol ...

    ALI_G: anyagilag én sem álltam jól, de a sulinet részben tehermentesitett :) valahogy kihuzom tavaszig, akkor meg azért jön belőle vissza :)
    Tetőt is kivágom, a desktop gépemen is megcsináltam, ott sokat segitett...

    Tápot akkor hagyom, ugyis csak egy itthon elfekvőben levő codegen350W :) ventije nem hangos, egy ilyen gépet elvisz, de az életemet nem biznám rá ...

    100% terhelésről: legrosszabb helyzetre kell felkészülnöm, nem akarom h tulmelegedjen mondjuk egy HD cucc lejátszásánál, amikoris közel max terhelést kap majd a proc :)

    Nem maga a szám aggaszt, az ugyse mérvadó, hanem h eléggé felforrosodott a ház boritólapja :( Ez aggaszt igazán ...

    Villanyszámlával kapcsolatban van tapasztalatom: korábban nekem egy huzott tbred ment 24/7-ben, miután a rajta futo cuccokat áttettem egy 166mmx-re (full passziv), 2-3 ezrest zuhant a villanyszámla! (10-11k -> 7-8k) Kinőttem és egy P3 1000 (nem tualatin még!) + 320mb sdram + 20G seagate megy, passziv bordával, egy venti van a tápban ... a villanyszámlám nem emelkedett, maradtam a 7-8ezres sávban. Szal szvsz az még simán belefér ... elviekben egy ilyen sempron sem sokkal eszik többet, idle állapotban, mint a p3 ... legalábbis ami tesztet láttam ... (idle = 10W) .. standby módben pedig talán még ennyit sem :)

    P4 2 ghz már szvsz azért megeszi a magáét :)

    Köszönöm mindenki segítségét !!!

    [Szerkesztve]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • direwolf

    őstag

    Üdv!

    Fogyasztáshoz lenne kis megjegyzésem. Nemrég megkaptam az elszámolót az amperművektől, majd' leestem a székről :Y Nekiálltam méricskélni gyorsan mi mennyit fogyaszt a lakásban (mérőórán 600 fordulat = 1kW alapján stopperrel igen jó közelítéssel meg lehet állapítani az aktuális fogyit mérőműszer hiányában is...)
    Eredmények:
    1. konfig: Athlon 2500+ Barton, fél giga ram, abit nf7-s, 9800se@pro, seagate 120Gb SATA, 17''CRT monitor, 400W táp meg a sallang
    Idle: ~150W full: >300W (!!!)
    2. konfig: A64 3000+ Venice @2475MHz CnQ-val, 2x512 ram, abit AN8-Ultra, x800gto @500/500(csak 3d-ben), maxtor 200Gb PATA, samsung 160Gb PATA, 17'' LCD, 460W táp + apró perifériák
    Idle: <100W (!!!) full: ~300W

    Ennek fényében mit is lehet mondani egy ennél 2x többet cumizó Intel prociról??? Meg arról, hogy az utóbbi konfigon egy mosolyogni valóan apró Glacialtech Igloo 7200light cpuhűtő teszi a dolgát fixen 1500rpm-re visszafogott ventivel :DD

    Ami még érdekes számomra: cégnél használok egy 3.2-es P4-et (800fsb-s northwood magos) amíg csak pötyög magában 35 fokos a gyári hűtővel, de ahogy megindul, 20 percen belül 60 fok közelébe kerül, a venti rajta meg 4200-at forog !!!!!!!!!!!!!!!! És ez hol van még a prescot hőjétől...

    Ebből mindenki azt szűr le amit akar...

    [Szerkesztve]

    "I've seen things you people wouldn't believe"

Új hozzászólás Aktív témák