Új hozzászólás Aktív témák

  • auth.gabor

    tag

    válasz bambano #80 üzenetére

    "egy halom élő szerződése"

    ...élő szerződések? Hol élsz? Barlangban vagy kövek alatt? :D

    Van most 24 VPS-em 4 különböző adatközpontban három különböző szolgáltatónál és három földrészen. Élő szerződés? Ne röhögtess, idő alapon fizetek, nem köt semmi egy óránál tovább egy szolgáltatóhoz sem.

    Ha most meggondolom magam, mert látok egy olcsóbb vagy jobb szolgáltatót, akkor létrehozok ott egy új DC-t a Cassandra és a WildFly image-ek alapján, lefuttatom a benchmark csomagot, ha jobb a teljesítmény/ár viszony, akkor bemutatom a cluster-nek az új tagokat, hagyom, hogy egyensúlyba kerüljön az adatbázis és a cluster összes adata, majd lekapcsolom azt a DC-t, amelyik már nem kell... fél-másfél nap, amíg lezajlik a rebalance és nettó fél-egy munkaórámba kerül...

    ...másfél hónapja csináltam legutóbb, mert a DigitalOcean-ból átcuccoltam az egyik DC-t a Vultr-be, nem nagy ügy.

    "amik tévedésnek bizonyulnának"

    Tévedésnek bizonyulna? Mutass jobbat! De mit is tudnál ajánlani? 1Mbps külföldi sávszélességet? 10Mbps hazait? Esetleg csúcsminőségű 100Mbps hazait? 99% rendelkezésre állást? Hangyafasznyi tárhelyet? Azt is SATA HDD-n? Zsúfolt és túlterhelt szervereket? Olcsóbbat? Ugyan, futottam már pár kört hazai szolgáltatókkal...

    ...aztán ha valami csoda folytán olcsóbb is lenne a hazai, mit érnék el vele? Az ügyfeleim 40 százaléka USA területén él, a negyede európai, a többi pedig a maradék helyen szétszórva mindenfelé...

    "ha most elismerné, hogy nincs igaza"

    Szarom le, hogy kinek van igaza, ha meg tudok spórolni havonta 100-200-300 dollárt, az mégis csak 300e-1M forint megtakarítás évente nekem és legalább ennyi plusz bevétel a szolgáltatónak.

    De az a büdös helyzet, hogy csak a pofátok nagy, jobban vagy olcsóbban szolgáltatni azt bizony nem tudtok, csak a FUD megy az NSA-ról meg a hatalmas titkokról...

    [ Szerkesztve ]

    https://iotguru.cloud

Új hozzászólás Aktív témák