Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alchemist

    addikt

    válasz dabadab #24 üzenetére

    Alapvetően az elvekkel van gond, amire az EU-t felépítették... ez a példa is azt illusztrálja, hogy sok területen nem érdemes egységes, differenciálás nélküli szabályozásban gondolkodni.

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • Alchemist

    addikt

    válasz dabadab #83 üzenetére

    Az a gond, hogy ezek a (centralizált, társadalmi visszajelzés-ellenőrzés nélküli) "főelvtársi döntések" hatásaikban és előnyösségeikben kiszámíthatatlanok, a mögöttes érdekek vonatkozásában nehezen átláthatóak... és persze a Kádár-rendszernek is kétségkívül voltak "kellemes oldalai".

    Az uborka-görbület szabályozás esetében is az a ciki, hogy ilyesmi egyáltalán eszébe jutott valakinek... bár lehet, hogy az illető szűkebb hazájában eleve szabályosabban görbült az uborka, így "européernek álcázott gazdasági sovinizmussal" megpróbálta a hazai pálya előnyét becsempészni a Brüsszeli Gengszterszindikátus rendszerébe... :)

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • bambano

    titán

    válasz dabadab #91 üzenetére

    "ahol közpénzből van fejlesztés, arra raknak táblát": ez igaz. viszont az eredeti mondat azt sugallta, hogy csak táblás fejlesztések vannak, ami szerintem nem igaz, csak nem tudsz róla.

    "3. Mo-n komoly tőkebeáramlás folyt, vagyis a multik rengeteg pénzt hoztak az országba": ez igaz
    " aminek egy jó nagy része itt is maradt": ez bizonyításra szorul (tapasztalatom: nem igaz)
    " rengeteg embernek adnak állást": ez igaz
    " (a magasan képzett embereket igénylő, jól fizetett állásokat szinte mind ők hozzák).": ez megint nem igaz. a csicska melót hozzák ide, a magasan képzett embereket igénylő állásaikat megtartják a saját embereiknek otthon.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Alchemist

    addikt

    válasz dabadab #91 üzenetére

    A haszontalan projektekre való pénzkidobás megakadályozása alapvetően a magyar szervek feladata lenne. A korrupció felszámolása szintén.

    Határozottan utaltam arra, hogy a haszontalan projectek és a korrupció kérdése nemcsak magyar probléma, hanem alapvetően az európai kohéziós pénzelosztás problematikája... ahogy a korrupció a rendszer leválaszthatatlan része, nemcsak magyar oldalon, bár európa "keletibb felén" ez mohóbb és kicsinyesebb stílusban megy.

    Mo-n komoly tőkebeáramlás folyt, vagyis a multik rengeteg pénzt hoztak az országba, aminek egy jó nagy része itt is maradt, rengeteg embernek adnak állást (a magasan képzett embereket igénylő, jól fizetett állásokat szinte mind ők hozzák).

    Ezt nem is vitatnám... bár egyrészt ez nem kifejezetten az EU-s tagságunk függvénye, másrészt a GDP "bruttóban felfújt lufijához" nagyobb részarányban járul hozzá, mint pl. a minőségi foglalkoztatáshoz, a gazdaság egészséges szerkezetéhez.

    Mo többet kap, mint amit befizet.

    Nem ez a probléma (nominális mértéken), hanem az így létrehozott újraelosztás hatásfoka - de facto...

    Szóval a panaszaid arról szólnak, hogy az EU nem oldja meg helyettünk a saját problémáinkat.

    Az EU jelenleg a saját problémáit is alig tudja megoldani, nemhogy a mieinket... a "kitáblázott európai projectek" a kirakatpolitika része, de a mögöttes tartalomban korántsem ilyen rózsás a helyzet.

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • Tamás9x

    őstag

    válasz dabadab #114 üzenetére

    Megvan de ez engem nem nagyon izgat, mindez csak a ügyfelek hibája mivel beletörődnek a szolgáltatások minőségébe és árába, ha kinyitná mindenki a száját és megostromoznák az ügyfélszolgálatokat minden másképp menne. Szemtanúja voltam annak amikor 4 cégből már csak 3 lett és hogy küzdöttek, még most is küzdenek a felhasználókért egy lakótelepen.

    https://www.youtube.com/@kisstontour

Új hozzászólás Aktív témák