Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alchemist

    addikt

    A Brüsszeli Bolsevik Kézivezérlő elvtársak megint okoskodnak... :(((

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • Alchemist

    addikt

    válasz Pikari #22 üzenetére

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • Alchemist

    addikt

    válasz dabadab #24 üzenetére

    Alapvetően az elvekkel van gond, amire az EU-t felépítették... ez a példa is azt illusztrálja, hogy sok területen nem érdemes egységes, differenciálás nélküli szabályozásban gondolkodni.

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • Alchemist

    addikt

    válasz dabadab #83 üzenetére

    Az a gond, hogy ezek a (centralizált, társadalmi visszajelzés-ellenőrzés nélküli) "főelvtársi döntések" hatásaikban és előnyösségeikben kiszámíthatatlanok, a mögöttes érdekek vonatkozásában nehezen átláthatóak... és persze a Kádár-rendszernek is kétségkívül voltak "kellemes oldalai".

    Az uborka-görbület szabályozás esetében is az a ciki, hogy ilyesmi egyáltalán eszébe jutott valakinek... bár lehet, hogy az illető szűkebb hazájában eleve szabályosabban görbült az uborka, így "européernek álcázott gazdasági sovinizmussal" megpróbálta a hazai pálya előnyét becsempészni a Brüsszeli Gengszterszindikátus rendszerébe... :)

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • Alchemist

    addikt

    válasz Zirowe #85 üzenetére

    Sajnos ez a "demokratikusan megválasztva" a gyakorlatban nem jelent többet, mint hogy négyévente aláírsz egy üres, pártfejléces papírt (bianko felhatalmazást), amire - az aláírásod fölé - később akár a saját halálos ítéletedet is megfogalmazhatják... és ezt a felhatalmazást politikai- és gazdasági hatalommal üzérkedő párt-maffiák kezébe teszed le.

    Képzeld el, hogy hitelügyintéző vagy, bejön egy maffiózó, hogy a "családnak" kéne egy kis hitel négy évre...
    - visszafizetési garancia, fedezet...?
    - hááát, ha nem találnak minket jól törlesztő adósnak, legfeljebb négy év múlva nem fognak újabb hitelt adni.
    ;]

    Civilizációnkban - elvben - minden komoly együttműködést egyenrangú felek által kötött kétoldalú szerződések szabályoznak - kivéve a "választott" vezetőknek adott hatalom mandátumát!

    Ez még országos szinten is eléggé gáz (az unos-untalan hivatkozott belföldi példákon túl bőségesen vannak külföldi példák is), de egy némileg identitás-zavaros, szinte kontinensnyi jogkörű, nemzetek feletti "gengszterszindikátus" esetében egyenesen katasztrófális... amit az élet (ld. a pénzügyi "válság" előfeltételei és kezelése) visszaigazol.

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • Alchemist

    addikt

    válasz Zirowe #88 üzenetére

    Ehhez tegyük hozzá:
    - rengeteg haszontalan ("brainstormingoljunk egyet, hogy mire költsük el") fejlesztés folyik és folyt, nemcsak nálunk (sehova nem vezető kerékpárutak, kihasználatlan villamosvonal, stb.),
    - a már említett politikai-gazdasági párt(maffiák) gondoskodnak arról, hogy "patyomkin-projecteken" keresztül kitömjék a pártkasszát és az elvtársi zsebeket,
    - multi idejön, pályázat keretében csinál gyorsan egy zöldmezős beruházást, zsebre teszi a profit nagy részét, majd a monitoring időszak végén "viszi a batyut",
    - ugyanakkor Magyarország is fizet valamennyit az uniós kasszába.

    Ez egy "a kecske is éhezik, ugyanakkor a káposzta is fogyóban van" színvonalú megoldás Európában... a kiegyensúlyozatlan koncepciót jól visszatükrözi a görög, portugál, stb. helyzet... és akkor még finomabban fogalmaztam, mint pl. Nigel Farage (aki nem is magyar vagy görög) szokott.

    (a "nézeteket lenyelni" nálam annyiban nem jogos, hogy kb. 15-20 éve, az európai integrációs elképzelések formálódásával egyidejűleg próbálom ezekre felhívni a figyelmet... akik a hurráoptimizmus időszakában kinevettek, most rácsodálkoznak, hogy "honnan gondoltad akkor..?" :) )

    Persze ebben nemcsak a "tagadás szelleme" van, hanem konstruktív változtatás igénye is... csak ehhez az európai együttműködési koncepció jópár részletén erőteljesen változtatni kéne, ami az elkényelmesedett "megélhetési eurokratáknak" derogál...

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • Alchemist

    addikt

    válasz dabadab #91 üzenetére

    A haszontalan projektekre való pénzkidobás megakadályozása alapvetően a magyar szervek feladata lenne. A korrupció felszámolása szintén.

    Határozottan utaltam arra, hogy a haszontalan projectek és a korrupció kérdése nemcsak magyar probléma, hanem alapvetően az európai kohéziós pénzelosztás problematikája... ahogy a korrupció a rendszer leválaszthatatlan része, nemcsak magyar oldalon, bár európa "keletibb felén" ez mohóbb és kicsinyesebb stílusban megy.

    Mo-n komoly tőkebeáramlás folyt, vagyis a multik rengeteg pénzt hoztak az országba, aminek egy jó nagy része itt is maradt, rengeteg embernek adnak állást (a magasan képzett embereket igénylő, jól fizetett állásokat szinte mind ők hozzák).

    Ezt nem is vitatnám... bár egyrészt ez nem kifejezetten az EU-s tagságunk függvénye, másrészt a GDP "bruttóban felfújt lufijához" nagyobb részarányban járul hozzá, mint pl. a minőségi foglalkoztatáshoz, a gazdaság egészséges szerkezetéhez.

    Mo többet kap, mint amit befizet.

    Nem ez a probléma (nominális mértéken), hanem az így létrehozott újraelosztás hatásfoka - de facto...

    Szóval a panaszaid arról szólnak, hogy az EU nem oldja meg helyettünk a saját problémáinkat.

    Az EU jelenleg a saját problémáit is alig tudja megoldani, nemhogy a mieinket... a "kitáblázott európai projectek" a kirakatpolitika része, de a mögöttes tartalomban korántsem ilyen rózsás a helyzet.

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

Új hozzászólás Aktív témák