Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Tikakukac #184 üzenetére

    Te vagy a szakértő, nézd meg az új három integrált M1 Mac gépek eredményeit, első generációs cucchoz, kínálat alja modellekhez képest nem rossz szerintem.
    Én csak annyit tudok laikus szemmel ha nincs csatlakozó kevesebb hibalehetőség, könnyebb tervezni a nyákot, venti se kell (Air) vagy be se kapcsol ahogy láttam előző vs új Macbook Pro tesztben, találd ki melyik csinálta némán. Memória is már be van építve, feltételezem gyorsabb így, kisebb hely.
    Azt látni régóta a vékonyabb, könnyebb, csendesebb, hordozható eszközök igénye miatt az integráció, kicsinyítés felé megy a világ, otthon legozni egyre nehezebb, majd az elektromos autók rendszereit se a szomszéd bütyköli két sörért a sarki boltból szerzett utángyártott alkatrészekkel.
    Ilyen a fejlődés, a kovácsműhelyek is rendkívül igazságtalannak tartották az autó miatt elfogyott a lópatkolás munka, az írógép szerelők a számítógép miatt, tíz éve kisírtuk magukat azért is otthon nem tudom egyszerűen lepattintani a telefon hátlapot és kicserélni az akkut, hanem egybe van építve. Mondom ezeket úgy szeretek legozni én is, desktop PC-t soha nem vettem készen, hanem szerettem otthon összerakni válogatott alkatrészekből, kényelmes volt ha a VGA megadta magát csak kihúztam. Viszont elfogadom az integrált laptopok esetében már vinni kell szervizbe, adott esetben teljes cserére.

    iPhone jack elhagyás? Amit más gyártók is követtek? Mi van vele? Ne mondd még ennyi év után is sírsz a telefonos jack után. :D

    "
    Mielőtt szűklátókörűen vagdalkozol.
    Protip: mielőtt ilyeneket leírsz csak kérdeznéd meg mit is csinálok."

    Előbb olvasd el az előzményt, leírták: Laptopoknál is inkább az előnyét élvezem a “mindent forrasszunk az alaplapra” trendnek. Könnyebb, vékonyabb, így sokkal kényelmesebb cipelni.

    Amire te: "Apple felhasználók ezrei élvezik a forrasztott háttértár és RAM előnyeit. Mind a 20 grammot amit spóroltak és amiért sz0pnak mint atom."

    Én erre írtam ne legyél szűklátókörű, mert egyáltalán nem csak az Apple-nél divat a leforrasztott SSD, fogsz találni Surface, Dell laptopoknál is valószínűleg. Ahogy nem csak az Apple hagyta el telefonról a jack dugót. Ha már itt vagyunk spoiler alert: 1-2 év múlva más gyártó is ki fogja hagyni a headsetet és töltőt a telefon dobozából. A második mondatod pedig nettó vagdalkozás, miért lenne szopás mint atom, az csak a te dolgod ha nem látod az integrált, zártabb rendszer előnyeit és lekezelően bohócozol másokat. Igen, szerelhetőség szempontból nem jók, csak éppen userek milliói más szempontok alapján keresnek terméket. Ha van két laptop, egyik szerelhető és legozható könnyen, de a másik integrált gyorsabb, csendesebb, könnyebb, több üzemidő, akkor én azt választom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák