Új hozzászólás Aktív témák

  • Norb79

    őstag

    válasz Tigerclaw #48 üzenetére

    Szerintem nem jó párhuzam az MS próbálkozása, inkább az iOS vonalon végrehajtott 32bit -> 64 bit átállás a jó példa. Az általad felsorolt problémák többsége kompatibilitásból fakad, ami akkor fordulhat elő, ha nincs jól levezényelve egy átállás. Windows vonalon ezt lehetetlen normálisan végrehajtani, mert redditen azonnal szétszedik az MS-t, ha az optimalizálás érdekében kivág pár programsort és nem fut a 86-ban dos1.0 alá írt esztergapad vezérlő program win10en is. Nézd meg, a win32t nem tudják kiírtani az (gémer) életünkből. Az apple ezt sokkal jobban megoldja, van két év átállni, aki átáll, átáll, aki nem, nem, de ez utóbbiak alól kilövik az oprendszert és helló. Persze számtalan program (az én esetemben játékok) ragadt 32 biten, így hiába fizettem ki őket, nem tudok vele játszani, csak ha szerzek vhonnan egy régi ipadet, és jajjmegjujj, hiszen sok pénzt fizettem értük, de valójában ez a fejlődés, akkor majd nem játszok settlers4et többet ipaden, de cserébe jött rá civ6 meg coh, ami azért komolyabb, és a 64 bitre váltás tette lehetővé. Windowson ezt sose lehet eladni, hogy ez a fejlődés ára, tessék a 3. félnél reklamálni, hogy updatelje a programját, mi szóltunk két évre előre...
    Nekem inkább azok a kétségeim vannak, amiket mások is feszegettek, hogy oké ARM is tudja (elméletileg) azt a teljesítéményt amit az x86 ugyanannyi wattból, de mennyire tartósan és kiegyensúlyozottan? Na majd meglássuk. Mindenesetre ez nem az MS féle kísérlet lesz, apple vevői között nincs ott a sok reddit huszár, aki azonnal széttrollkodik minden változtatási kísérletet, ha jó irányba mutat, ha nem.

Új hozzászólás Aktív témák