Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arnoldito

    senior tag

    válasz exedoc #9 üzenetére

    Maximum te fejedben putris ez az ország! Ha nem tetszik el lehet húzni innen! De ha kihúznátok még jó páran a buksitokat a demokrata, bocsánat balliberális had ne mondjam miből, látjátok, hogy a "Demokraták" és Republikánusok között ebben pont egyetértés van. Senki nem szeretné, hogy az ő tollával ékeskedjenek, cserébe még gazdasági, technikai fölényt szerezzenek, és a saját országodban még sok sok munkanélkülit teremtsenek...

  • arnoldito

    senior tag

    válasz exedoc #15 üzenetére

    Még idézőjelben sem mondok a hazámra olyant, hogy putris. Mondom azt, hogy kis ország (hazám, nagy részét elvették). Egyébként abszolút nincs miért szégyenkeznie, mert a Nagy nyugaton pl. Angliában térdig járnak a szemétben, és hát a francia, spanyol, olasz se sokkal különb, nyílván van lemaradás, de a 40 év kommunizmus érződik. Németek, osztrákok attól sírva fakadnának, ahogy kinéz a házuk tájéka. :) Sajnos értsd meg őket is, nem adhatják a Kínai államnak azt a technikát, mert közvetve ők tolják a Huaweit és a Xiaomit, és hasonszőrű márkákat, cserébe mindent is tudnak rólunk. Ugye az 5G kiépítésre emlékszel, Trumpnak szúrta a szemét, miért nem Amerikai vállalat csinálja náluk, ha már pl. ott a Cisco. Én csak azt mondom, minden országnak szíve joga megvédeni a saját szellemi tulajdonát. És ha mindent kivinnénk Kínába vagy Indiába gyártani, mert ott olcsóbb mit csinálunk itthon? Füvet legelünk? Mindenki nem lehet mérnök...

    [ Szerkesztve ]

  • arnoldito

    senior tag

    válasz #90088192 #34 üzenetére

    Na akkor már nem vagy itt, hála az égnek! :C Tévedésben élsz, engem ugyan nem vet szét az ideg, de tudod(bár honnan tudnád, hisz elhúztál :F , mert te oda mész ahol jobban elvagy a zavarosban, te vagy az európai polgár mi? :D ) én pedig hazafinak érzem magam, és képzeld el tudok itthon boldogulni, nyílván ehhez kell kitartást, ellenben veled aki csak magyaráz, és nincs nemzeti identitása. Jössz itt a nacionalizmus bármilyen dumával, te ebben nem veszel részt. LOL! Azt is letagadod, hogy Magyar vagy mi? (Bár aximum ahogy látom, csak a személyidben!) Nyald a németek, angolok, vagy bárhol máshol is légy popsit, az való neked. Persze ezt kimondom, akkor ideges vagyok mi? Vagy csak fáj az igazság!? Nem kell válaszolni, költői kérdés volt... Szebb jövőt! ;)

    [ Szerkesztve ]

  • arnoldito

    senior tag

    válasz #90088192 #36 üzenetére

    Kérlek folytasd még! :R Szavaiból az arogancia csak úgy sugárzik, világot megjárt ember, aki szerint itt ha jól értem, mert ugye én szerinted fogykos vagyok, és csak úgy boldogulok bérből, hogy sehogy, a létminimum alatt tengetem napjaim, itthon lopni csalni kell. Magyarországról, sőt a megyéből, még soha ki nem tettem a lábam, ezek után lengetem a zászlót, és merek büszke lenni arra ami vagyok!? Magyar! Örülök, hogy kimondtad, hogy soha nem mondtad, de legalább belül magasabb embernek tartod magad kedves világ utazó. A választási lehetőség az szerinted az, hogy ocsárolok, majd mikor tenni kéne akkor már csak a nagy szám volt legfeljebb, vagy elhúznak, és onnan folytatják, hogy otthon milyen rossz, én megmondom innen a frankót. :) Senki nem vitatja, hogy könnyebb bizonyos szakmákkal külföldön, de ott is dolgozni kell érte, hogy haladj is valamerre...

    Mi az, hogy MO meg ZIM? Írd már le, hogy Magyarország, Zimbabwe, vagy még kiejteni is nehéz? :P Bevándorlókról meg annyi, be lehet adni hivatalosan, mit is szeretne, aztán majd ha megfelel és szükség van rá jöhet, de papírok nélkül berontani nem szép dolog sehová, még akkor sem, ha csak keresztül akar menni. Mit szólnál, ha én most hozzád beülnék, másik 50 társammal, ha nem szépen szólsz szétverjük a lakásod, és menj dolgozz, mert nekünk kell enni, inni adni. Van az a videó, Svédben, hogy szegény migránsokat, be kell fogadni, majd tíz emberből kilenc azt mondja mikor természetesen, hogyne tudnék segítenk, majd mikor ott áll "Ahbula" már azt mondja, sajnos meg kell beszélnem a nejemmel, most pont már nem is szabad az szoba stb... Képmutatás, PC szöveget nyomsz ezzel te is, közben a Magyar embereket meg savazod...

    Vissza kanyarodva, dolgoztam németben, tesómmal együtt, én 8.5 évet ő meg 5, a kint megszerzett tudást hazahoztuk, és vállalkozásunk van, meg alkalmazottak, akik jól érzik magukat nálunk. De nyílván mi hülyék vagyunk, miért nem maradtunk kint ugye? Azért nem, mert mi változtatni akarunk, mi más vállakozók akarunk lenni, nem csak nagy hanggal osztani az észt, világpolgár... ;)

    [ Szerkesztve ]

  • arnoldito

    senior tag

    válasz andor80 #37 üzenetére

    Ja, hogy ha én rendelkezem nemzeti identitással, akkor náci vagyok és húzzak a vérbe!? Agyrém amit mondasz, már bocsánat, hogy ki merem mondani, hogy Magyar vagyok, semmi bajom azzal aki Német, Osztrák, Francia vagy Olasz. Tisztában vagy vele, hogy az Olaszok milyen büszkék arra amik? Pedig van baj, nem is kevés náluk, és mégsem Nácik, senkit nem akarnak kinyírni, ahogy te próbálsz egyből skatulyázni azért, mert ki merem mondani, szeretem a hazám. :W

    [ Szerkesztve ]

  • arnoldito

    senior tag

    válasz swayze #39 üzenetére

    Most erre mit mondjak? Írtam előbb mi, hogyan csináltuk. Egyik haver most vett házat, kint van két éve, havi 1.2M keres a szakmájában, CNC marós, még 1 évet akár kint lenni és jön haza. Kitartás, és próba szerencse.

  • arnoldito

    senior tag

    válasz andor80 #44 üzenetére

    Szóval itt nácik vannak? Ezért putris mi? Máshol még véletlenül sincs mi, csak nálunk? Attól mert egy Olasz vagy Magyar ember nemzeti érzelmű senkit nem akar megölni. Te amiről beszélsz az a második világháború fasizmusa, amiben a legszélsőségesebb nácizmussal kéz a kézben jártak. Történelem óra...

  • arnoldito

    senior tag

    válasz andor80 #47 üzenetére

    Én beszélek össze vissza? Te próbálsz meg szkatulyázni már mondtam, és burkoltan teszed mind ezt, szépen összemosod a dolgokat, mert azt mondod, hogy aki rendelkezik nemzeti identitással az egyenesen náci, szélsőséges, sőt gyilkolni is akar, ezért putris ez az ország. Jössz egy Roma gyilkossággál, ami 2008-ban volt, az elkövető egy pszichopata nem mellesleg. Ez meg rendben van ugye? [link]

  • arnoldito

    senior tag

    válasz janeszgol #68 üzenetére

    Várjál már, én szakmai tudásról beszéltem, amit itthon kamatoztatni tudok. Nyílván tettünk félre, de abból vidéken egy lakást vettem. Vállalkozáshoz szükséges 3M forintos tökét már itthon kerestem meg, nem, nem loptam össze, csak elmentem olyan szakmába dolgozni ahol nettó 400-450 adnak, aztán tesóm is itthon kapart még össze és megvettük az első gépünket kettő éve. Valaki kérdezte mennyi itthon egy vállalkozást nyitni, elmondom nem sok idő, aláírtuk a papírt az ügyvédnél és egy hét múlva bejegyezték a Kft.-t. De azóta nagyon sokat küzdöttünk, a covid-19 miatt a partnerekkel, egyszerűen fittyet hánynak a fizetési határidőre, de lelövöm a poént, német exportra dolgozunk 70%-ban és ők trükköznek, sokszor 40! napra, a magyar cégek meg 15re. Na de ez egy kis érdekesség volt, mindenkinek ezt kívánom, tapasztalja meg, meg sok kitartást, kint se egyszerűbb. Az első 3 évben 6 laktunk 1 szálláson amit a cég adott, mert így maradt meg, de muszáj volt mert szakmailag ott tudtunk előre lépni a fémiparban. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák