Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • exedoc

    senior tag

    Mr.T. az USA O.V.-je, a Huawei pedig a "Soros". Agyhalálban kopipészt. Mert az, hogy egy ilyen idézőjelbe putris országba ez megtörténik már az sincs rendben, de hát itt az isten háta mögött előfordul az ilyen. De hogy az USA is elkapta ezt... az már nonszensz.

  • exedoc

    senior tag

    válasz arnoldito #11 üzenetére

    Akkor átfogalmazom mert az "idézőjelbe" szót vagy nem láttad vagy nem akartad látni. Ebben a kicsi országban... mondandó folytatva. Nem akartam vitát szítani, de engedtessék már meg nekem, hogy felháborodjak azon ami hazánkban zajlik. Ettől viszont még mindig magyar vagyok, és nem akarok elmenni innen, bár nem mondom, hogy nem fordult meg párszor a fejemben. Az álláspontom a politikai nézetemtől független. Elég szomorú, hogy politikai kérdés lesz egy tech vállalat fejlődéséből. Gondolom ha hazánkban lenne ez a nagy tech cég te lennél az első aki felháborodna a kialakult helyzeten. Hagyjuk már ezt az álszent dumát, hogy miattuk lesz más országba munkanélküliség. A munkanélküliséget, minden ország maga kezeli ahogy tudja, vagy nem tudja. Ahogy a gazdasági, ipari fejlődés is minden ország saját dolga.

  • exedoc

    senior tag

    válasz arnoldito #24 üzenetére

    Kína nagyon tör felfelé, ez így van. Én sem repesek tőle. Igazából nekem ami nem tetszik az ahogy csinálják a dolgokat. Elkaszálnak egy nagy céget mert első volt az 5G-ben? Oké akkor tiltsa meg, hogy az USA-ban nem lehet Huawei eszközökkel 5G hálózatot kiépíteni. De miért is kell tönkrevágni akkor az egészet? Miért nem kap google licenszet? Miért nem gyárthat attól még okostelefont? Ennyi erővel vágjuk tönkre a Tesla-t is mert élen jár az elektromos autók gyártásában, technológiában, és a többiek túl le vannak maradva. Ja hogy az amerikai? Arra is kíváncsi lennék, hogy akik itt helyeselnek meg fujjognak Kínára, vajon hánynak van Xiaomi telefonja, és hányan rendelnek az AliExpress-ről olcsón dolgokat, pl. telefontok, kijelzővédő üvegfólia, és még sorolhatnám. Vajon hányan vásárolnak kínai üzletekbe mert olcsó? És vajon hányan tudják, hogy a méregdrága iPhone-t kínai Foxconn gyártja többek között? Az jó az USA-nak? Legyártatják relatíve olcsón, majd szétszórva a világban eladják méregdrágán hatalmas profittal? Akkor jó Kína? Igazából számomra semmi különbség nincs Kína és az USA között. Utóbbi egyre többször mutatja meg milyen undorító módszerei vannak. Mellesleg kémkedést kiáltani annak az országnak ahol a Google és a Facebook mindent figyel, a vásárlási szokásaidtól kezdve a megtekintett weboldalakon át. Érdekes. Nagyon érdekes.

  • exedoc

    senior tag

    válasz andor80 #37 üzenetére

    Aki értette miért mondtam, hogy "putris" az értette, aki nem az nem. Tudod, az hogy Mr.O.V., és az ő ismerősi köre megteheti, hogy szétlopja az országot, és szerinted ez rendben van háát... egészségedre. Ahogy gondolom szerinted az is rendben van, hogy az uniótól, amire kígyót békát kiabál felvesz milliárdokat, hogy aztán elosztogassa a haveroknak meg elherdálja stadionokra ahelyett, hogy az ország gazdasági fejlődésével vagy bármi mással foglalkozna ami előrébb vinné, szintén meredek. Persze ha ezt kimondja valaki, akkor húzzon el innen. Kisebbség lennék? Nem hiszem. Csukd csak be a szemed, meg dugd be a füled, ha attól jobban érzed magad, és szidd kínát. Azok tehetnek erről. Meg a Soros, meg a migránsok meg még sorolhatnám. A véleményem politikai hovatartozástól, és a vagyoni helyzetemtől független. Kinek van nemzeti öntudata? Aki ezt elnézi, vagy az akit ez zavar? Egyre lejjebb csúsznak az emberek, miközben a tűzhöz közel állók dőzsölnek. Hála az égnek nekem szerencsém van mert nagyon jól élek, de amim van azt a két kezemnek, a kitartásomnak, és az akaratomnak köszönhetem, nem pedig annak, hogy ismertem valakit, és bekerültem egy olyan közegbe amitől okádnom kell, de ahol úszik a pénz. Ez a banda csak a saját kis szemétdombját kapirgálja, ezért putri. Nagy bizalmam volt bennük, de már rég eljátszották. Lopnak? Lopjanak. Évek óta arra várok, hogy végre tele legyen a zsebük, és végre foglalkozzanak az országgal is aminek a kormányzását nagy fölénnyel megnyerték. Sajnos azonban csalódnom kell, mert még mindig nem elég, és bizony nem is lesz soha. Ja és még valami mielőtt még elkezdi valaki a böszmeséget. Rohadtul nem vagyok baloldali. Ahogy egyébként ez a politika amit folytatnak sem jobboldali.

    [ Szerkesztve ]

  • exedoc

    senior tag

    válasz #90088192 #65 üzenetére

    Szerintem hagyd, felesleges. Mindenesetre érdekes, és sokat elmond a gondolkodásmódról kishazánkban. Aki kimondja, hogy szar amit jelenleg csinálnak, aki nem bírja elviselni, hogy ráerőltetnek valamit, és ezzel megosztják az embereket az balos. Ha valaki elmegy külföldre egy jobb élet reményében az majdhogynem áruló, mert a hazaszeretet az az, hogy itt maradsz és talán keresel annyit, hogy nem halsz éhen, merthogy így él a nagy átlag. De a baloldal rombol? Mi? Mi a f...? :DDD Itt már nincs jobb meg bal. Ez a kormányzás ez jobboldali? Most emberek ezt hiszik tényleg? Ú... megyek innen inkább, de nagyon gyorsan. Kár volt belefolynom, vagy egyáltalán véleményt nyilvánítani.

    [ Szerkesztve ]

  • exedoc

    senior tag

    válasz genlog #75 üzenetére

    Erre reagáltam:
    "Egyetértek. Ezeknek már a hazaszeretet üldözendő, persze a hazaszerető az, aki az agresszor. A baloldal mindig ilyen volt, lényege a rombolás."

    Én nem beszéltem baloldalról amíg ezt nem írtad, illetve előtted nem írták. Nem is tudom, hogy jött ide, én a jelenlegi kormányt kritizáltam, ami jobboldali. Mélységesen elítélem ami jelenleg folyik, és ez független a politikai hovatartozásomtól, és nézeteimtől. És az, hogy erre ráragasztják, hogy ez jobboldali kereszténydemokrata kormányzás, az meg egyenesen okádék, körül kell nézni más fejlett országokban, hogy néz ki egy jobboldali kormányzás. Az, hogy bánt, és foglalkoztat ami a hazámban folyik, szerintem ettől jobban semmi nem tükrözi a hazaszeretetet, hiszen egészében látom ami történik, és az milyen hatással van az emberekre a környezetemben, ismerősi körben élőkre. Mindenki tudta, mikor meg lettek választva, hogy a tűzhöz közel állnak és megtömik a zsebüket. Ne legyünk álszentek talán én is megcsináltam volna. Viszont ők átestek a ló túloldalára, és semmi sem elég, még több kell, pedig azt hittem ha már tele vannak végre folglalkoznak majd gazdaságpolitikával, olyan dolgokkal ami mindenkit érint. Évek óta várok erre, de nem történik meg, és nem is fog soha.
    Az meg nem magyarázat, hogy azé' ilyen szar a helyzet mer' a Soros meg a köcsög unijó. Ezt egyék meg a nyugdíjasok a köztévében, meg a rádióban.

    [ Szerkesztve ]

  • exedoc

    senior tag

    válasz Benetnes #82 üzenetére

    Hatalmas +1.

    Az itthoni, és az USA-Kína résszel is maximálisan egyetértek. Kína mindent erővel vagy erőszakkal old meg, az állam közbeavatkozásával. Na ugyanezt elkapta az USA amíg ez bös**e kormányozta. Bár meg lehet nézni nagy szabadságukkal mire mennek, mostanában igencsak hangos a sajtó tőle. Demoralizáció, faji, osztálybeli ellentétek. Eddig se volt rendben, csak valahogy senki se akart foglalkozni a dologgal, gyakorlatilag egy "bombán" ücsörögtek. Változatlanul tartom, hogy tech cégek technológiai fölénye ne legyen már politikai kérdés. Autógyártakat sem kaszálnak el, csak mert valaki előrébb van mint a többiek. (Tesla pl.) Igazából a kínai rendszer nem olyan rossz ám, mondhatni a gazdasági/technológiai fejlődést az állam kierőszakolja. Persze van, hogy túltolják. De fejlődnek. Nálunk meg csak a blabla megy meg a fing reszelgetése, de semmi nem történik azon kívül hogy milliárdokat tüntetnek el, és minden biznisz valami kormányközeli emberé.

Új hozzászólás Aktív témák