Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    válasz Stanlee #85 üzenetére

    Ez így van. A GSM rendszer is egy mesterségesen fenntartott őskövület. Évek óta nem indítottam GSM hívást. Csak VOIP -ot használok és csak internetet veszek a szolgáltatóktól. A GSM számomat is egyre kevésbé használom. Minden ismerősöm tudja a virtuális számomat is. Mindegy, hogy hol vagyok és mindegy, hogy milyen kártya van a telómban, azon a számon elérhető maradok.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Stanlee #98 üzenetére

    Elbeszélsz amellett, amit mondtam. Én arra reagáltam, hogy a fórumtárs szerint a GSM (európai 2G hálózatok) mesterségesen életben tartott, elavult őskövületek.

    Ez nagy marhaság. Egyelőre utópia arról beszélni, hogy a szolgáltatók miért nem állnak bele teljesen a VoIP alapú hívásbonyolításba. Egyrészt a kritika nem jogos, most fog elindulni az Immmr a Telekomnál, másrészt meg azt is látni kell, hogy egyelőre a Telekom is még csak egy hibrid megoldást élesítene be. De a kritika azért sem jogos, mert a 4G/LTE lefedettség már közel ugyanolyan jó, mint a 2G esetén és hamarosan indulhat a VoLTE, így ha az eszközök is lépést tartanak (ne felejtsük: Nagyon sok mobil még nem tud 4G-t, de sokan még 3G-t sem, főleg az elmaradottabb régiókban), akkor lassan kivezethető lesz a 2G a lakossági szolgáltatásból (és kap majd új szerepet).

    Ezt a közművesdit meg nem értem. Attól, mert valami közmű, ne legyen érdemi verseny? A nagy rezsicsökkentési szabadságharc előtt négy szelektív hulladékkal foglalkozó cég közül lehetett választani (társasház vagyunk), bekértük az árajánlatokat és a legjobb győzött. Aztán valami harcos antikapitalista kitalálta, hogy ez közmű, nem bánnak vele jól a magáncégek, ezért az államnál (önkormányzat) a helye az egésznek, így most verseny nincs, csak kétszer magasabb szállítási díjak.

    Én nem látom a problémát abban, hogy a közművek versenyezzenek. Attól, mert nincs rendes piaci szabályozás, ami a kvázi kartellezést megakadályozza, az nem a piaci verseny hibája.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák