Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Vincent_ #91 üzenetére

    "Viszont hogy egy 6S még mindig 100k körül van használtan, az viccnek is rossz sztem (mai minimálbér feletti összeg ugye, és a nettó átlagkereset fele)."

    Újan most valami 600-700 EUR között van errefelé a hivatalos ár (32GB i6s, vagy i7), ami 180-210k HUF. Gondolom otthon sem adják olcsóbban, főleg, hogy itt még az ÁFA is kevesebb. Persze akcióban, vagy előfizetéssel ki lehet fogni olcsóbban is. Szóval a 100k-s használt ár, ha még garancia is van rá, az valami egészen baráti, bár szerintem az még a régi szériás, 16GB-os verzió lesz.

    "ahogy fentebb írtam, engem (+ ahogy láttam, a cikkírót is) zavar a túl zárt iOS rendszer."

    Sokan vannak így vele, én ezt el tudom fogadni, nekem ez eddig a legkézreállóbb felület, amivel valaha találkoztam. A hülyeségeit meg már megszoktam, együtt tudok élni vele. Hogy a legsúlyosabbat említsem, a fájlkezelése lehetne jobb, néha praktikus lenne a képeket, dokumentumokat, pdf-eket emberi módon, mappákban, fájlként tárolni, de már beletörődtem, hogy ez almáéknál nem menő.

    "Ettől függetlenül persze sokan megveszik (főleg itthon úgy, ahogy te is írtad, hogy részletre, "akciósan", magasabb havi díjcsomag mellé). Én ezt lehúzásnak érzem, de ez van, nem vagyunk egyformák. "

    Lehúzni nem fognak vele, mert mindig úgy számolok, hogy a telefon ára az az előfizetési díj a kétéves hűség idejére, + a készülék ára. Ha készülék nélkül veszem az előfizetést, akkor itt általában jár hozzá valami ajándék (ahogy írtam, 150-200 EUR értékű vásárlási utalványokat kaptunk a legutóbbi előfizetések mellé), olyankor az előfizetési díj a kétéves hűség idejére, - az utalvány értéke. A gyerek előfizetése kapcsán ez ugye 1 EUR készülékár + 12*40 EUR előfizetési díj, ami 960 EUR, de ennek a fele reálisan csak az előfizetés lenne (480 EUR, ami havonta 20 EUR, azaz kb 6000 Ft), tehát 481 EUR volt a készülék, 24 hónapra, kamatmentesen.

    A saját i6s-em ugye soron kívüli vétel volt, találtam egy akciós ajánlatot, ami szerintem elfogadható volt egy vadasúj, 2 év garis készülékért, ha pedig a havonta fizetendő összeget beszorzom a futamidő hónapjaival, akkor pontosan az árat kapom. Kifizethettem volna egyben is persze, de minek? Akkor is ugyanannyiba kerül, így meg tovább van nálam a pénz.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák