Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz #79335424 #47 üzenetére

    "Az elvégzett munka minőségének kontrolálása legyen az én bevállalásom!"

    ezt te se gondolod komolyan remélem. sértettként elég elfogult vagy, az pedig hogy ilyen a státuszod nem jeleti azt, hogy te rendelkezel bárki fölött. innen már csak egy lépés hogy a sértett hozhasson ítéletet a vádlottal kapcsolatban... az meg nem biztos hogy szerencsés...

    "Nem kérek mellé felügyeletet sem."

    ami minden oldalról igen komoly aggályokra adna okot és visszaélésekre felületet...

    "Tegyenek rá egy jelzőt, mint a háziőrizetnél, a többit meg bízzák csak rám, majd én felügyelek rá!"

    sértett vagy... ahogy ítéletet se te hozol a büntetés mértékének és szabályszerűségének ellenőrzése és kontrollálása se a feladatod. főleg ha ilyen piti módon képes voltál vagy lettél volna bedőlni neki. már bocsánat de mint írtam lennebb is a sértettek egyike se hülye. csak olcsón akar nagy bizniszt. aztán koppan.

    " Ellennénk így az első 20-30 évben, aztán mehet máshoz is kártalanítani."

    erről beszélünk. ez valami népi sport. értem én mondom a tehetetlen dühöt. de te se vagy különb jelenleg. mondom ezt úgy, hogy az ominózus tomcat arcongázosított egy bűnözőt topik alján maximálisan kiálltam tomcat mellett, mert ott tényleg egy csőd volt az igazságszolgáltatás, de te egy új szintre emeled a lécet. 20-30 évig csicskáztatnál vernél meg aláznál egy embert mert megkárosított 50k-val? tök mindegy mit csinált. persze tudjuk hogy ezt a gép elől könnyű mondani, de a realitás talaján maradva abben a pillanatban amikor újra a sértett kezébe kerül a bíráskodás nagyon csúnya dolgok fognak következni. a bűnözés persze nem lesz feltétlenül kevesebb, de mindenki mint az állatok vért kívánna.

    persze csúnya dolog a csalás. ilyen méretekben meg egyenesen gusztustalan. ettől függetlenül fára akasztani meg 20-30 évig privát kutyaként tartani? komolyan mint a középkor sötét évszázadaiban... mintha az ilyen jellegű erőszak nem szülne azonnal további erőszakot... ennyi erővel ha valaki biztosítás nélkül belehajt a kocsimba és keletkezik 5 milla károm és nem tudja fizetni, akkor mi van? én döntök? tarkónlövetem? mert nem fogja tudni ledolgozni nekem a kárt...

    értelek. érzem én is a dühöt ilyenkor, érzem hogy nem jó a rendszer. de erre soha nem lesz válasz az, hogy visszamegyünk oda amikor még karóba húzták az embereket meg a gyerekek vígan futkároztak bottal terelve egy karikát az aktuális nyilvános akasztásra várva... akkor is volt bűnözés. sőt. és nagyon hamar az aktuális rendszer legfőbb fegyvere lett az ilyen jellegű megtorlás... hiányzik ez? inkább előre kéne haladni nem hátra...

    szerintem :R

    [oWn]f4te:

    nem esett le csak most :R ájmszori :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák