Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sityak

    tag

    válasz Pug #13 üzenetére

    https://dl.dropbox.com/u/3170/1.jpg
    kocka vagyok, vállalom

    [ Szerkesztve ]

    http://legipanorama.hu

  • NagyVillany

    tag

    válasz Pug #13 üzenetére

    2014ben már átlagos lesz a 6-10 tb hely a kockák körében szerintem.

    "Ezt finoman szólva erősen kétlem."

    Már hogyan értve a kételkedést? Túl sok, vagy kevés?
    Nem tartom magamat nagy kockának, de nálam már 2009-ben megvolt a 6TB hely, 4TB mindenféle, és 2TB a fontosabb dolgok backupja. Azóta annyi változott, hogy tavaly a hdd pánikban vettem az aldiban amíg volt a polcon 2db olyan 24900 ft-os 2TB usb3.0 vinyót tartalékba (benne ugye wd green sata3), eddig alig használtam őket.
    Szal a lényeg az, hogy már pl 2009-ben csomó ismerős-haver több hellyel gazdálkodott mint én, és ahhoz holvan még az imént emlegetett 2014? :)
    Ami még kérdőjeles picit, az a "kockák körében", más hozzászóló is felvetette hogy nem feltétlenül úgy van, én is tudok helyből szélsőséges példákat. Egyik apám munkatársa 60 év körüli, aki múltkor nem tudta megnézni a mailt amit küldtem, mert kiderült évek óta nincs winrar a gépén, azt sem tudja mi az a rar, de folyamatosan bővülő WD elements gyűjteménye már 20TB felett van, soksok családi videó bedigizve, HDkoncertek, FLAC zenék, javarésze duplán a backup miatt. Másik példa az öcsém, 2-3 online játék ahogy a csövön kifér, LEGOrobot programozásversenyek, droid főzés, webfejlesztőprogik, 3D cuccok, klipvagdosás, fotóbuzerálás stb.. és 500GB val gazdálkodik a gépben, meg vmi 320GB pici USBs hurcolósa van.

    Amúgy meg jöhetnének már a cikkben emlegetett 2-3 TB kapacitású pici 2.5 colos HDDk, úgy tudnám elképzelni a jövőben a legpraktikusabban a tárolást, hogy a fiókban/polcon sorakoznak a pici sokTB vinyócskák, és azt tolom a sata dokkolóba amelyik épp kell. Vagy egy NAS jellegű családi szerverben bekötve az összes vmi 10 perces leparkolási idővel, és hálózaton át aki amelyikről épp amit akar, az a hdd felpörög és dolgozik.

Új hozzászólás Aktív témák