Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kiskutya

    veterán

    válasz Piftuka #32 üzenetére

    Ezt én sem értem hogy miért nem pakol bele a tcl nagyobb fényerőt a hdr-hez. Ha a többi adatot nézzük és az ára is lemenne idővel best buy tv lenne szerintem!

    [ Szerkesztve ]

    hmm...

  • wallace 234

    őstag

    válasz Piftuka #32 üzenetére

    Tcl nél van egy kontraszt kontroll zóna és szerintem az ami 1296 zóna. És nem a local dimming. Bár hasonló az eljárás, és biztos, hogy nem lehet rosz. Egy darabig volt tcl X815 tvm és csak jót mondhatok. Ha jól emlékszem, akkor Micro dimming a kontraszt zóna. Local dimming külön funkció.

  • wallace 234

    őstag

    válasz Piftuka #47 üzenetére

    Ha tényleg ennyi zónát tud, akkor bőven ráver bármelyik gyártóra! Főleg a Samsung 576 zonájára! Ennek fényében jobbnak kéne lennie! 55qn90 nél is. Kíváncsi lennék egy közös tesztre.

  • bteebi

    veterán

    válasz Piftuka #53 üzenetére

    Nem haragszom, de szerintem meg pont a te megközelítésed szögletes. Vitán felül az lenne a legjobb, ha a háttérvilágítás pixelenként lenne vezérelhető az LCD-knél is, vagy legalábbis minél kisebb csoportokban (pl. 10×10 vagy 20×20 pixel is egészen kis terület, de 100-ad vagy 400-ad annyi zóna, mint pixel). Nade. Komolyan gondolkoztam, hogy megnézzem, hogy mennyi 8×8 centi a nézési távolságomból, de végül nem érdekelt ennyire a dolog.

    Blooming ide vagy oda, szerintem saccra 500 zóna fölött és valós körülmények között, "normál" nézési távolságból (legalább 2,5 méter 65"-nál), átlagos látású embereknél az esetek nagyon-nagyon nagy részében nem lenne látható, és végképp nem zavaró különbség az 500 zónás LCD és egy 8 millió zónás LCD között (ugyanolyan panel mellett).

    Értem én, hogy teszten kijönne, hogy közelről nézve full fekete-fehér képnél tyű de szarul néz ki, de valószínűleg még nagyjából mozikörülmények között, a Gravity-t nézve se lenne túl sok esetben zavaró az 500 zóna.

    Nyilván érdekel a tech spec., de a valóság is, és megpróbálok nem csak a számokra izgulni, mert akkor soha nem vennék semmit. (Még OLED-et se feltétlenül.) Sokat variáltam, hogy egyáltalán Qdot-os LCD-t vegyek-e (most még a gyerekek miatt nem volt alternatíva az OLED, nem az ára miatt), vagy egy százast' spórolva "csak" egy hagyományosat, de végül maradtam a QLED-nél. TCL és Hisense között variáltam, mindkettőnek voltak előnye és hátrányai is. A homogenitás még a végül megvásárolt Hisense-nek (65U8QF) se a nagyon nagy erőssége, pedig FALD-os, 180 zónával (nem 576, és végképp nem 1296). Ráadásul nem is 10 bites a panelja, csak 8+2. De sokat nézegettem a Médiásban (sokan már ezért körberöhögnétek, mert nem igazán fedi a valós nézési körülményeket, dehát ez van, erre volt lehetőség), és megállapodtam magammal, hogy "tetszik", és elég jó annyiért, amennyibe kerül. Tökéletes sötétben megfelelő tesztanyaggal biztos ki lehetne hozni, hogy egy rakás szar, kontrasztjasevégtelen, gagyi színek, inhomogén panel, és még a mozgásmegjelenítése is rossz, különben is csakaplazmaOLED, de igazából nem érdekel.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák