Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    Nagyon vártam az idei TCL és Hisense TV-ket, de részben csalódást keltőek. (Minimum árban, persze idővel majd jobb lesz.) Nagyon szemeztem a tavalyi C715-tel, sőt a 815-tel is, de végül jó sok variálás után egy Hisense 65U8QF fog érkezni vagy 2 napon belül. Remélem nem fogom megbánni... de minden bizonnyal nem, mert nem lesz kontroll csoport :). Remélem nem fog hiányozni a HDMI 2.1 és ez eARC se. Ez a Hisense se 10 bites sajnos, de legalább tud 120 Hz-et és FALD-ot is.

    A TCL-nél tavaly úgy volt, hogy az 55"-os panel csak 8+2 bites volt, a 65"-osak viszont valós 10 bitesek. Nem tudom, hogy vajon most is így van, így lesz-e, mert erről nem találtam semmit.

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz bteebi #43 üzenetére

    A 65C825 spec. tetszene, de elvben az is 8+2 bites (máshol meg 11 bitesnek írták :))). Viszont az egyelőre gyakorlatilag OLED árban van (550k), és annyiért akkor már talán akkor is inkább OLED-et vennék (némi felárral azért), ha amúgy sokat lenne használva az eredeti funkciójára (TV adások).

    Persze jobb lenne variálás nélkül egy 75"-os jobb QLED TV 10 bites panellel ÉS egy 77"-os OLED :DDD. De sajna nem lesz egyik se...

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz wallace 234 #48 üzenetére

    Ki kellene számolni, hogy mekkora terület esik egy-egy zónára, de látatlanban úgy vélem, hogy 500-1000 (bár inkább 1000) zóna fölött már elég kicsi lehet a különbség. Mert már olyan kicsi kezd lenni, hogy nincs jelentősége.

    Na jó, számoljuk ki 65"-ra. Egy 65"-os panel felülete kb. 11640 cm2. 180 zóna esetében egy zóna területe (az egyszerűség kedvéért legyen négyzet alakú, ami valószínűleg a gyakorlatban is így van) kb. 65 cm2 (kb. 8×8 cm), 576 zónánál kb. 20 cm2 (4,5×4,5 cm), 1296 zónánál pedig 9 cm2 (3×3). Az első kettő között azért még van némi különbség, de az 576 és az 1296 között már alig. 5760 (!) zóna esetén a zóna területe kb. a negyedére csökkenne (2 cm2, 1,4×1,4), amiből szemre már nem profitálnánk semmit.

    Szerintem az 500 zóna ekkora méretben (normál nézési távolságból) már nem is olyan rossz, sőt igazából már a 180 se.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz Piftuka #53 üzenetére

    Nem haragszom, de szerintem meg pont a te megközelítésed szögletes. Vitán felül az lenne a legjobb, ha a háttérvilágítás pixelenként lenne vezérelhető az LCD-knél is, vagy legalábbis minél kisebb csoportokban (pl. 10×10 vagy 20×20 pixel is egészen kis terület, de 100-ad vagy 400-ad annyi zóna, mint pixel). Nade. Komolyan gondolkoztam, hogy megnézzem, hogy mennyi 8×8 centi a nézési távolságomból, de végül nem érdekelt ennyire a dolog.

    Blooming ide vagy oda, szerintem saccra 500 zóna fölött és valós körülmények között, "normál" nézési távolságból (legalább 2,5 méter 65"-nál), átlagos látású embereknél az esetek nagyon-nagyon nagy részében nem lenne látható, és végképp nem zavaró különbség az 500 zónás LCD és egy 8 millió zónás LCD között (ugyanolyan panel mellett).

    Értem én, hogy teszten kijönne, hogy közelről nézve full fekete-fehér képnél tyű de szarul néz ki, de valószínűleg még nagyjából mozikörülmények között, a Gravity-t nézve se lenne túl sok esetben zavaró az 500 zóna.

    Nyilván érdekel a tech spec., de a valóság is, és megpróbálok nem csak a számokra izgulni, mert akkor soha nem vennék semmit. (Még OLED-et se feltétlenül.) Sokat variáltam, hogy egyáltalán Qdot-os LCD-t vegyek-e (most még a gyerekek miatt nem volt alternatíva az OLED, nem az ára miatt), vagy egy százast' spórolva "csak" egy hagyományosat, de végül maradtam a QLED-nél. TCL és Hisense között variáltam, mindkettőnek voltak előnye és hátrányai is. A homogenitás még a végül megvásárolt Hisense-nek (65U8QF) se a nagyon nagy erőssége, pedig FALD-os, 180 zónával (nem 576, és végképp nem 1296). Ráadásul nem is 10 bites a panelja, csak 8+2. De sokat nézegettem a Médiásban (sokan már ezért körberöhögnétek, mert nem igazán fedi a valós nézési körülményeket, dehát ez van, erre volt lehetőség), és megállapodtam magammal, hogy "tetszik", és elég jó annyiért, amennyibe kerül. Tökéletes sötétben megfelelő tesztanyaggal biztos ki lehetne hozni, hogy egy rakás szar, kontrasztjasevégtelen, gagyi színek, inhomogén panel, és még a mozgásmegjelenítése is rossz, különben is csakaplazmaOLED, de igazából nem érdekel.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák