Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz bacsis #1 üzenetére

    Én pont, hogy nem bizakodom annyira. Ezek a diák 2015 augusztusi dátumozásúak, vagyis cirka 3-4 hónaposak. Nem derül ki egy csomó dolog belőlük, ami majd akkor fog napvilágra kerülni, ha megjelennek. Ne feledjük, hogy most az AMD minden bizodalma a GloFlo és az általa licencelt Samu 14nm technológiában van. Ha ismét belerongyolnak valami gyártástechnikai / kihozatali problémába, akkor megint lábon lövik magukat, ahogy tették ezt az utóbbi időben többször is, plusz tette az Intel a Kaby Lake esetében.

    Amikről szó van benne, azok az alsó és alsó-közép kategóriás procik, vagyis max. i3-as szintig versenyképes CPU-król beszélünk. Hiába van az a szép GCN core a procikban, amíg a programok el nem kezdik kihasználni őket, addig max. arra jó, ha valaki olcsó IGP-s konfigot akar építeni. Azokba jó lehet, ez nem vitás. De komolyabb játékgép szintjén ezek még mindig nem igazán ütős ajánlatok.

    Szóval a hírben egy figyelemre méltó dolog van szerintem, az az integrált déli híd és az opcionális déli híd alkalmazásának lehetősége. Az olcsó lapokban nem lesz déli híd, a drágább lapok meg így könnyebben követhetik az új technológiákat, mint a Type-C csatlakozós USB 3.1-esek, vagy a HDMI 2.0, ill. a DP 1.3.

    @KAMELOT: Igen, mert ugye i7 alatt nincs élet, ugye? :U

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Fücsök007

    őstag

    válasz bacsis #1 üzenetére

    De a 3dfx esete sokban eltér, a rampage vállalható formában még minimum 1 évig nem jelenhetett volna meg, de inkább 1,5 év a reális. Én örülök az új fogalalatnak, ideje volt már váltani, kíváncsi vagyok hány tűsek lesznek az AM4-es APU-k/procik? :))

Új hozzászólás Aktív témák