Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    válasz totron #55 üzenetére

    "Tudja valaki mi zajlik ma infó órákon?"

    Sajnos tudom. Csak néhány ami eszembe jut, de egyik sem kitalált, se nem eltúlzott. A ténylegesen leadott, megtanulandó és kikérdezésre került tananyag része. Ahová írtam, hogy pontlevonás jár, ott ténylegesen át volt húzva a dolgozatban és nem kapta meg a pontot.

    Meg kell tanulni, hogy hány cm átmérőjű egy CD lemez. A különböző adathordozókat is meg kell tanulni, a kapacitásukkal együtt. Beleértve a floppy-t is.

    Meg kellett tanulni, hogy mi a bekapcsolási sorrend. Még véletlenül se kapcsolhatod be előbb a gépet, mint a monitort, mert a dolgozatban pontlevonás jár. Fontos része, hogy a hangszórót is bekapcsoljuk, de szerencsére a nyomtatót már csak opcionálisan kell bekapcsolni, de csak ha már minden mást bekapcsoltál.

    A paintből egy vaktérkép szerű ábra, ahová írd be a gombok/felületek nevét pontosan. Ha a funkciót írod le és nem a nevét azért pontlevonás jár.

    Több informatika óra ment el azzal, hogy 2-es számrendszerbe váltanak, meg hogy 1024-es váltószámot használnak informatikában, rengeteg feladattal, dolgozattal.
    (Ennek még látnám is némi értelmét, de önmagában lógott a levegőben, mikor ez a tananyag véget ért soha többé semmire nem használták, nem kapcsolták semmihez.)

    Hogy on is legyek:

    Jelenlegi kellően öreg i5 4570-es processzoromon az elmúlt pár hónapban játszottam: World of Warcraftot, Diablo 4-et, Baldur's Gate 3-at (medium-on) (GOG-on van meg) stb. A gyerekeim Minecraftoznak rajta, meg Fallguys-t nyomják.
    Offline nem lehetek és fogalmam sincs, mennyire alternatíva egy 'game on linux', de ha nem muszáj, nem is változtatnék rajta. Olvastam, hogy fel lehet rakni régebbi gépre is a 11-et, némi mókolással. Így még pár évet ki tudok húzni vele, mert semmi komolyabb indokot nem látok proci cserére.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák