Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stanlee

    őstag

    Az Ingatlanos topikba is mar sokszor leirtam - es sokan nem ertenek vele egyet. Ma ha a bp-i atlagfizetest nezzuk akkor nagyjabol ugyannnyi honapig kell dolgozni egy m2 ujepitesu lakasert Zugloban, mint 2006-ban, amikor vettem az ottani lakasom. Tehat a mai fitaloknak semmivel sem nehezebb venni, mint nekem volt.

    A tobbseg amit lat, az az, hogy 5 eve a beka segge alatt volt az ingatlanok ara Bp-en, most meg mennyire draga. Mas is irta, hogy ha megint lentebb fog menni az ingatlanok ara (kidurran a lufi), akkor akik most akarnak lakast venni, akkor nem biztos, hogy hitelkepesek lesznek, mert nekik sem lesz munkajuk, vagy evek ota stagnal a fizetesuk, vagy barmi mas lesz.

    Valamennyire elszalltak az arak es a nullahoz kozelito kamatok miatt boldog-boldogtalan ingatlant vett, de szerintem most a MAP+-al normalizalodik majd a helyzet es csokken a befektetesi celu ingatlanvasarlok szama.

    Amugy a frusztraciot ertem is meg nem is. Baratnommel mi a nemet kozepreteg legtetejen, a felso legaljan vagyunk eves netto jovedelmet tekintve. Munchentol 30 km-re nem tudunk lakast/hazat venni ennyi penzzel sem. Elfogadjuk, hogy berelni kell, mert kevesebb a berleti dij, mint amit ugyanarra a lakasra ha megvennem, csak kamatra kellene fizetnunk. De ezert nem erzem magam rosszul, elfogadom a helyzetet.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz t72killer #46 üzenetére

    Valahol 1.5-2% kozott. Fonokom Munchenben egy penthouse lakast berel, o szerinte tobbet fizet a tulaj kamatra, mint amit o berleti dijba kifizet neki.

    Nalunk amugy az epitesi telek uresen annyiba kerul, mint egy 50-es 60-as evekben epult haz telekkel egyutt. Az utcankban most epitik a masodik uj hazat egy regi helyere, de a kornyezo utcakban is hullanak a regi hazak. Az ujakban az atlagos m2 ar 8-10 ezer euro kozott van. A kornyekunkon van olyan haz, amit 1,3 millioert arulnak, de a kepeken meg ho van, tehat azert annyiert mar nem lehet eladni gyorsan.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz Eugene Roe #62 üzenetére

    A nemet ingatlanberleti piac egesz jol le van szabalyozva, de pl. van az un. Eigenbedarf (sajat szukseglet) nevu intezmeny, amikor a berbeado sajat vagy kozvetlen rokon lakhatasi igenye miatt kirakhatja a berlojet minden gond nelkul.

    A masik amivel meg jatszanak a berbeadok, az az, hogy hosszu idon keresztul csak a minimalis karbantartasi munkakat vegzik el egy adott epuleten, majd egyszer csak teljes felujitast vegeznek a kecon es jogszabalyban rogzitett modon megnovelik a havi berleti dijat. Ilyen esetekrol eleg sok riport keszul, mivel 2-3szoros novelesrol van szo, es lehet pereskedni, de itt altalaban veszit a berlo.

    Baratnom novereeket raktak ki Eigenbedarf-ra hivatkozva Munchenben, amikor a masodik gyereket vartak. Unokaoccs jott tanulni Munchenbe, bekoltozott, fel ev mulva mar egy vadidegen volt a lakasban, mert az unokaoccsnek nem tetszett az egyetem...

    Ez a magyar piac sajatossaga, hogy sokan nem fizetnek adot, nalam is beprobalkozott ezzel a berlom a bp-i lakasnal, mondtam neki, hogy elso honap ota fizetek adot, igy nyugodtan alszom - mindezt ugy, hogy a szerzodesben benne volt, hogy minden evben novelhetem a berleti dijat az elozo evi inflacio mertekevel, de le is mondhatok rola, tettem ezt 3 evig, de aztan mar annyira olcso volt a berleti dij, hogy nem volt kedvem halogatni a berleti dij noveleset.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Új hozzászólás Aktív témák