Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Stanlee #45 üzenetére

    nna, kezdjük az elejéről:

    "Ma ha a bp-i atlagfizetest nezzuk akkor nagyjabol ugyannnyi honapig kell dolgozni egy m2 ujepitesu lakasert Zugloban, mint 2006-ban..."
    Ez igaz.

    "Tehat a mai fitaloknak semmivel sem nehezebb venni, mint nekem volt."
    Ez nem, uis sokkal többen keresnek az átlag alatt.

    Apropó, München környékéről kérdés: az éves bérleti díj nálatok hány %-a a lakás piaci árának? Nálunk Baden-Württembergben ez 3% körül van, ami mellett elég buktás tulajnak lenni.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Stanlee #53 üzenetére

    Millió EUR... Ez se normális, amikor kb 20éve először érdeklődésképpen megnéztem pár német-osztrák-svájci ingatlanhirdetést, ennyiből 2emeletes villát lehetett venni ősfás kerttel igencsak puccos helyen. A fizetések azóta jóindulattal se emelkedtek 50%-nál többet...

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Stanlee #71 üzenetére

    Pont egy ilyen "felújításon" mentünk keresztül másfél éve, egy rakás haszontalan dolgot újítottak (pl beraktak egy játszóteret, amikor a szomszédban van egy 5x akkora), lecserélték a 30éves szigetelést és a konyhát + a kertben kivágtak egy csomó fát, hogy újat ültessenek a helyükre. Ez már nagyfelújításnak számít = 25%-ot ugrott a lakbér egyik hónapról a másikra. Gondolkodtam peren, de megtaláltam a jogszabályt, hogy "nagyfelújítás"-nál kb azt csinál a tulaj, amit akar. Persze mindenről jól túlárazott számlákkal. Fa.sza, költözzünk? Minek, új szerződésben kb uannyit fizetnénk, mint a megemelt ár, mivel mások is emelgették az áraikat. Ráadásul költözéskor 2 hónap átfedéssel számolhatunk, ami lassan közelebb van a 2000 mint 1000EUR-hoz az egyéb ktgekkel/időveszteséggel nem is számolva.

    Kb ezt utálom a legjobban ebben a hipermobilis bérlős világban, amikor huszonkevés évesen még 2 bőrönddel költöztem mindenféle cécó nélkül, még poén volt a világot bejárni, meg hogy dolgozhatok egyik héten San Franciscoban másik héten Irkutszkban - családdal, 5ajtós+2x3ajtós ruhásszekrénnyel, kanapéval, laposTV-vel gyerekcuccokkal ez már egész másképp fest.

    Az adóztatás valószínű jobban ellenőrízve lesz Mo.-gon a jövőben, lévén az állam is rájön, hogy elég sok 8-10 lakással rendelkező tulaj vastag pénzeket visz haza sokszor adózatlanul.

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Új hozzászólás Aktív témák