Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Freiherr

    őstag

    válasz Eugene Roe #29 üzenetére

    Nem sokáig ülne 25-30 millió kápén, ha az orkok kiszagolják.
    Márpedig erősen fertőzött a zóna, hiába gyönyörű vidék.

    XXX

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Eugene Roe #29 üzenetére

    Több kérdés merül fel bennem, pl:
    1. Jobb helye van-e annak a 25-30millának folyamatosan leértékelt HUF-ban/EUR-ban/$-ban mint egy lakásban?
    2. Gyógyszer: van-e orvos a faluban? És jövőre is lesz? Hány óra, míg kiér a mentő?
    3. 70+évesen lesz kedve 2000nm-es kertet művelni?
    Ezekre lehet van jó megoldás, de valszleg nem a Zemplén környéke. Olaszliszka után én bottal se piszkálnám a környéket.

    #31: szvsz erősen helyfüggő:
    - 40millás Bp-i jó helyen lévő lakás: nem olcsó, de simán lehet reálisan árazva
    - eladhatatlan 5millás Békéscsongrádhátsóbékavakarósdi tanya: ez meg 1000Ft-tal nem ment feljebb az elmúlt 10évben, ugyanúgy nem kell senkinek
    - megyeszékhelyen (ahol max 1-3 érdemi munkaadó akad) közel Bp-i áron, szerkezeti problémákkal árult kóceráj -> na ez lufi. Nagy összegben fogadnék, hogy a megyeszékhelyek lakossága a következő 20évben csökkenni fog, kivéve 1-2 szerencsést ahova sikerül vmi nyugati multit szerezni. Ahonnan meg pl lelép az audi, merci ott sírás-jajveszékelés és pestis...

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Eugene Roe #62 üzenetére

    Szerencsére van köztes megoldás, ahol tényleg nem rosszabbak az 1:1M-nél esélyeid egy kandellábergyűjtőre vagy arra hogy a mentő defektet kapjon az 50km-re lévő kórházból feléd. Nézelődni kell az országban.

    Más: "Három éve csökken folyamatosan Budapest lélekszáma: 2016–2017-ben 3-3 ezerrel, tavaly csaknem 6 ezerrel többen hagyták el a fővárost, mint ahányan beköltöztek oda. A vándorbotot ragadók többsége hagyományosan a központi agglomerációban kezd új életet, a főváros „szoknyájához” tartozó 80 településen másfél évtizede 738 ezren, tavaly már több mint 850 ezren éltek." [link]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • Stanlee

    őstag

    válasz Eugene Roe #62 üzenetére

    A nemet ingatlanberleti piac egesz jol le van szabalyozva, de pl. van az un. Eigenbedarf (sajat szukseglet) nevu intezmeny, amikor a berbeado sajat vagy kozvetlen rokon lakhatasi igenye miatt kirakhatja a berlojet minden gond nelkul.

    A masik amivel meg jatszanak a berbeadok, az az, hogy hosszu idon keresztul csak a minimalis karbantartasi munkakat vegzik el egy adott epuleten, majd egyszer csak teljes felujitast vegeznek a kecon es jogszabalyban rogzitett modon megnovelik a havi berleti dijat. Ilyen esetekrol eleg sok riport keszul, mivel 2-3szoros novelesrol van szo, es lehet pereskedni, de itt altalaban veszit a berlo.

    Baratnom novereeket raktak ki Eigenbedarf-ra hivatkozva Munchenben, amikor a masodik gyereket vartak. Unokaoccs jott tanulni Munchenbe, bekoltozott, fel ev mulva mar egy vadidegen volt a lakasban, mert az unokaoccsnek nem tetszett az egyetem...

    Ez a magyar piac sajatossaga, hogy sokan nem fizetnek adot, nalam is beprobalkozott ezzel a berlom a bp-i lakasnal, mondtam neki, hogy elso honap ota fizetek adot, igy nyugodtan alszom - mindezt ugy, hogy a szerzodesben benne volt, hogy minden evben novelhetem a berleti dijat az elozo evi inflacio mertekevel, de le is mondhatok rola, tettem ezt 3 evig, de aztan mar annyira olcso volt a berleti dij, hogy nem volt kedvem halogatni a berleti dij noveleset.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Új hozzászólás Aktív témák