Új hozzászólás Aktív témák

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz Dany007 #41 üzenetére

    Ha ez a termék az említett helyen valóban ÁFA-tartalommal kerül ennyibe, akkor le a kalappal, érdemes náluk megvenni! Ugyanakkor sok helyen láthatod, hogy "használt, de bontatlan" meg "0% ÁFÁ-s" készülékeket árulnak, ezeknél egyértelmű a helyzet.

    A helyzet sajnos nem olyan egyszerű, mint ahogy gondolod; már a "nagykerek" is magánszemélyként adják tovább a boltoknak a készülékeket, akik innentől teljesen szabályosan fizetnek különbözeti ÁFÁ-t (az árrésük után adóznak), magánszemély ugyanis Magyarországon a hatályos jogszabályok szerint kizárólag használt terméket adhat el, az meg ugye ÁFA-mentes. Pár éve szerettem volna erről írni, egy ismeretlentől kaptam egy halálos fenyegetést telefonon, valószínűleg sok érdek fűződik ahhoz, hogy ez az egész helyzet ne nagyon változzon meg.

    Mindenesetre egy boltot pusztán azért bántani, mert ÁFÁ-s terméket árul, nem feltétlenül bölcs dolog, nekem legalábbis ez a véleményem. De a konkrét esetre visszatérve tényleg az van, hogy ha ez egy ÁFÁ-s ár, akkor nagyon kedvező.

    [ Szerkesztve ]

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

Új hozzászólás Aktív témák