Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz , #19 üzenetére

    "Hogy lehetséges, hogy csak és kizárólag annál az egy kútnál tapasztalta az illető, hogy többet tankol mint amennyi egyáltalán beleférne?": a vw borában pl. a tankolócsonkban volt egy kallantyú, amit ha meg tudtál nyomni a tankoló pisztoly csövével, akkor meg lehetett tankolni tetőig az autót, ha nem, akkor csak szabályosan.

    "A tágulási tartály minden esetben ott van az autójában, ha amiatt lett volna.": csak nem minden esetben van nyitva.

    "Mint írtam, nem tudom, hogy mivel higítják a benzint, nem feltétlenül vízzel.": mint írtam, vízzel biztosan nem, pláne nem abban a mértékben, mint amiket az írásaid alapján feltételezni lehet. a motorban van vízleválasztó, ami minimális mennyiségű vizet képes kiszedni a benzinből, de az nem literszám van/tank.

    "Mindenesetre a környéken mindenki tudja, és én is tapasztaltam többször is, hogy valami nagyon nem oké azzal a benzinnel.": beszerzési forrástól is függ. lehet, hogy az ellopott magyar benzint ukránnal vagy egyéb helyről feketén beszerzett benzinnel helyettesítik. Esetleg mosóbenzinnel vagy hasonló nyállal.

    Az, hogy nyomod a pedált és nem történik semmi, lehet a kopogásos égés következménye. Valami vacak benzint árulnak, aminek nincs meg az oktánszáma, alacsony fordulaton nyomsz egy kövér gázt, az tipikusan olyan helyzet, amikor kell a magas oktánszám, de nincs. Akkor pár munkaütem kopogással zajlik le, amit a motor meghall, és elveszi az előgyújtást, ettől meg elmegy az erő.

    "Az ellenőrzések folyamatába nem látok bele, fogalmam sincs, hogy a gyakorlatban hogyan megy végbe a benzinkutakkal kapcsolatosan": úgy, hogy megérkezik pár bőrkabátos, kirakják a felhajtóra a kút műszaki okok miatt zárva táblát, azonnal lezárják az összes kútfejet és a számítógépeket, és elkezdenek mérni meg mintát venni. a mintát laborban ellenőrzik. az ilyen ellenőrzések titkosak, előre nem megjósolhatók. biztosan nem úgy megy, mint az ántsz meg a többi, mert jövedéki adóra nagyon ugrik mindenki.

    "Amúgy ha egy kis víz jut a hengerbe, még nem lesz a motornak semmi baja.": ez igaz, de a hozzászólásaidból nem kis vízre lehet következtetni. ha elfogy 1-2 liter víz a hűtőből 1000 kilométerek alatt, az nem tétel. De ha komolyabb mennyiségű vizet beszívna, akkor pontosan azt látnád, mint a videókon, hogy a hajtókarok össze-vissza görbültek, esetleg a dugattyúpalástok kiszakadtak, a dugók kijöttek a henger oldalán, még rosszabb esetben a hengerfej elvitte a gépháztetőt, vagy jön utána a komplett motorblokk is. Vagy a másik irány, hogy szétveri az injektorokat. Az se olcsóbb :)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák