Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nagy Gábor

    tag

    válasz anulu #23 üzenetére

    Kedves anulu!

    Írod:
    1/c-re: több száz gépre telepítettük. csont nélkül ment mindegyiken.

    Talán tekintsd meg ezt a hivatalosnak és autentikusnak tekinthető forrást:

    [link]

    Nem kívánom kommentálni.

    [ Szerkesztve ]

    dr. Nagy Gábor

  • Nagy Gábor

    tag

    válasz anulu #23 üzenetére

    Kedves anulu!

    2: cégnél pénzügyesek 80-100+MB-os xls-ekkel dolgoznak, marketingesek sokezer oldalas (a rekord 400MB volt, amit file serveren láttam) Word doksikkal. érdekes, nincs bajuk vele.

    Én is dolgoztam marketingesekkel, tudom milyen szörnyűségekre képesek...

    Ettől függetlenül kénytelen vagyok saját személyes tapasztalataimat tényként leírni. Az, hogy mások általam ismeretlen tartalmú és formázottságú, 400 vagy több MB-os Word doksikat csont nélkül szerkesztenek, csak irigykedésre késztet. Az én pillanatnyilag szerkesztés/véglegesítés alatt álló 70 MB-os, 500 oldalas, 830 ábrás, kereszthivatkozásokkal teletömött doksimnak már az első 100 oldalába a Word 2010 több gépemen is belehalt.

    Mielőtt a vasat és a hátteret firtatnád, mindegyik gépemben 3GB a RAM, Intel Cor2Duo procijuk van, elegendő tárhellyel és Win7 Enterprise Hun SP1 + az azóta kijött frissítések dolgoznak alatta.

    A fentiek és a LibreOffice Writeréről hirdetett lesújtó véleményed ellenére - biztos a Writer erről nem hallott! - a LibreOffice Writer 4.0.2.2, ha lassan és döcögve, de stabilan képes megjeleníteni és szerkeszteni az anyagot (most véglegesítem a korrektorom észrevételeit). Ha néha össze is rogy, pár perc múlva ugyanott folytathatom a munkát, ebből adatveszésem még nem volt. Worddel és Excellel már igen.

    Megértem, ha számodra a MS Office csomagok jelentik az egyetlen használható "ipari" alternatívát, de engedd meg, hogy nekem is meglegyen a saját véleményem, ami a Tiédtől eltér. Amikor a hozzám forduló felhasználót egy Commodore 64 is teljesértékűen ki tudná szolgálni a néhai EasyScript szövegszerkesztő programmal, akkor az ilyen felhasználónak igenis bőségesen elegendő egy LibreOffice Writer, ami ingyenes, és felesleges pénzt kidobnia a Word és az MS Office igénybe sose vett szolgáltatásaiért.

    dr. Nagy Gábor

  • #40553216

    törölt tag

    válasz anulu #23 üzenetére

    "csakhogy ez r=1 usert piszkosul nem fogja érdekelni."
    És ezzel ugye csak azt támasztod alá, hogy az MS még akkor is keresztbe tesz a potenciális konkurenciának, ha látszólag jó fejnek mutatja magát. Mert a fentebbi "a sima doc és xls formátumokról semmit nem adott ki az MS" a bambano és mások által is sokat emlegetett kamu nyitottság az ISO-szabvány docx-ben, ugyebár. És hogy éppen ez a vendor lock-in fenntartásának eszköze. És ez a geciség. Mert az M$ azt mutatja, hogy pedig ő demilyenjónyitott, közben meg ez van mögötte. Nem?

    @(#33) Glenda
    Linux-fóbiád van? Hogy jön ide egy ingyenes rendszer bemutatója mint reklám? Vagy ha neked miért fáj, ha egy ingyenes rendszert mutatnak be szemben a te általad kedvelt fizetőssel, és ezzel adott esetben neked is jót tesznek, mert pénzt takarítasz meg? Vagy esetleg M$-termék eladásból élsz? Akkor értem.

    @(#25) pzstm
    Én is belekötnék. Ha a teljes képernyős "Startmenü"ből indulsz, indítasz programot, rengeteg funkció másképp működik. Az IE pl tök más, nem tudsz fájlkezelőt indítani, stb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák