Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz CyberPunk666 #27 üzenetére

    Igen nyílvánvaló. Érdekeket sért mert egy olyan versenyhelyzetet teremt amihez a taxisok nincsenek hozzászokva. Amúgy az Über nem taxi, mert nincsenek meg a taxis előjogai (pl buszsáv használat, droszton parkolás, behajtás másoknak által tiltott helyekre). Akkor miért is várjuk el, hogy taxis előírásoknak megfeleljen?

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz Pikkolo^^ #86 üzenetére

    De eleve hülyeség az egész. Én miért nem dönthetem el, hogy magasabb áron "profi" sofőr mellett akarok ülni vagy alacsonyabb áron nem profi mellett. Most komolyan ez indok, hogy de a taxisnak van PÁV2-je?

    Hány anyuka fuvarozza a saját és más gyerekeit PÁV2 nélkül és meg se fordul a fejekben, hogy ez így nem jó. Az egyetlen különbség, hogy nem kér érte pénzt, de úgy érzem a fuvardíjtól nem felejt el vezetni senki.... Ismerek olyan anyukát aki nem mer 3-asnál feljebb váltani és 50 felett láthatóan pánikolni kezd, mert 15 éve csak a városon belül vezet.... És simán rábízzák mások a gyerekeiket és beülnek mellé ismerősök.

    Amúgy az Über adózása szerintem nem törvényi kérdés, hanem adózási. Ha itthon könyvel el hasznot, akkor adóznia kell, ha nem teszi bírságolják meg. Ha nem kell neki mert más országban realizálódik a haszon akkor meg tessék az EU-nál kilincselni, hogy nem tetszik nekünk az EU-s szabályzás. Mióta tiltanak be pl egy pékséget ha nem adózik rendesen? Nevetséges....

    A sofőrök meg magánvállalkozók tudtommal, ergo az Übernek nem sok köze van az adózásukhoz. Persze megkövetelhetné és ellenőrizhetné, hogy a sofőrök rendesen adóznak-e, de ehhez alapvetően joga sincs, de nem is kötelezettsége.

    Én nem Überezek se utasként, se sofőrként, de a a taxisokat sem szívlelem. Egyszer kerestem egy utcát és nagyon nem bírtam megtalálni, megkérdeztem 1 taxist aki közölte, hogy nem mondja meg de szivesen elvisz... Aztán kiderült hogy kb 50 méterre volt amit kerestem. Azóta valahogy nem a szivem csücskei.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák